Recent Content by slyt

  1. S

    QlogR v2 - NAS Monitoring Utility

    W nowej wersji poprosze jakies haszowanie hasla bo na razie to czystym tekstem jest zapisywane w qlogr.ini ...
  2. S

    Griffith a baza MySQL na QNAP

    Z racji posiadania dosyć szerokiej wideoteki od dawna poszukiwałem programu do katalogowania filmów. Ostatnio wpadł w ręce mi świetny i do tego darmowy program o nazwie Griffith (http://www.griffith.cc). Z najciekawszych funkcji tego programu wymienić można m.in. ściąganie informacji nt. filmów...
  3. S

    AD i TS-409U

    Hehe, przeciez Samba dzialajaca jako kontroler domeny zapewnia funkcjonalnosc domeny NT :). Swoja droga "firmowe" umozliwienie uruchomienia kontrolera domeny na QNAPie byloby moim zdaniem funkcja calkiem przydatna.
  4. S

    JAK SKONFIGUROWAĆ FTP

    A czytanie boli bardziej niz pisanie postów ? https://forum.qnap.net.pl/threads/210/
  5. S

    JAK SKONFIGUROWAĆ FTP

    1. Jesli QNAP jest za routerem w sieci lokalnej i ma adres z tzw. sieci wewnetrznej to zeby miec dostep do niego z netu musisz przekierowac port 21/TCP na lokalny adres QNAPa. 2. Zeby moc wywolac QNAPa za pomoca nazwy domenowej np. ftp.druk24.pl musisz w konfiguracji DNSa swojego providera...
  6. S

    Backup systemu

    NIC - Network Inteface Card, po polsku karta sieciowa. Powyzszy komunikat oznacza nic jak tylko fakt ze karta sieciowa stracila polaczenie z urzadzeniem sieciowym (wylaczenie routera / switcha, wyjęcie kabla Ethernet itp.).
  7. S

    qnap 209 II 2x500GB a szybkosc kopiowania

    Opisales problem wysoce nieprecyzyjnie. Mam prawie taka sama konfiguracje tak jak ty tj. Qnap 209II z 2 x Seagate 500GB RAID1. Po drodze do routera WRT54GL jest jeszcze switch 100mbps. Transfer po SMB rzeczywiscie oscyluje wokol 8 MB/s co jest normalnym wynikiem w sieci 100 mbps uwzgledniajac...
  8. S

    RSYNC -dziura w uprawnieniach

    Alez to jest normalne zachowanie. Z Visty "normalnie" dostajesz sie do udzialu sieciowego za posrednictwem protokolu netbios (ms networking). Natomiast rsync to zupelnie inny protokol. Poczytaj dokumentacje do rsync-a. Z tego co wiem to zasob rsync-owy mozesz zabezpieczyc haslem lub za pomoca...
  9. S

    Tryby pracy interfejsów LAN

    Tak. Wiekszosc switchy zarzadzalnych ma taka mozliwosc.
  10. S

    Jak to jest z tym AD?

    QNAP nie jest kontrolerem domeny (czyli m.in. serwerem kont uzytkownikow - w pewnym uproszczeniu), ale wersje Pro pozwalaja na okreslenie poziomu uprawnien do zasobow uzytkownikom z (kontrolera) domeny Active Directory. Jesli jednak chcesz na QNAPie uruchomic kontroler domeny o funkcjonalnosci...
  11. S

    [PROBLEM] Wydajność TS-509 jako serwera plikowego

    No jesli zalezy na szybkosci transferu to nikt jeszcze nie napisal o Raptorach. Problemem moze byc tylko ich pojemnosc :) - tegoroczny model ma 300GB, ale pod wzgledem wydajnosci bije wszystkie dyski 7200rpm.
  12. S

    Dysk 1,5 TB

    Re: Dsyk 1,5 TB W nowym sofcie wlaczona zostala obsluga dyskow 1.5TB. Wiecej https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=149&t=9115.
  13. S

    Sieć

    Nie napisales jakiej dlugosci sa kable ktore tworza ta siec LAN. Generalnie NIE POWINNO sie w taki sposob ukladac / instalowac sieci lokalnych ALE z obserwacji i doswiadczenia wiem ze tak sie robi i w pewnych warunkach to ma szanse dzialac. Dla przykladu podam mojego ISP ktory dociagnal mi do...
  14. S

    co wybrac

    Konfiguracja jest prosta. Podajesz nazwe serwera, nazwe domeny i dane uzytkownika majacego prawo dodawac konta komputerow do AD. Pamietaj ze w tym wypadku dodanie do domeny oznacza tylko tyle ze QNAP jest uwierzytelniony w domenie i mozesz udostepniac jego zasoby uzytkownikom uwierzytelnionym w...
  15. S

    co wybrac

    A co konkretnie chcesz wiedziec nt. migracji do AD ?