Recent Content by spiderpc

  1. spiderpc

    Pomoc QNAP TS-251 + TR-002

    Próbowałem. Nic to nie zmienia, dotykiem czuję że dyski w środku pracują ale nie widać z strony tr-002 żadnej aktywności poza czerwoną diodą i ciągłym piskiem. 1689851802 Gdy przełączam na raid 1 zachowuje się tak samo z tym że dioda statusu wyświetla zieloną diodę. Straciłem możność wykrywania...
  2. spiderpc

    Pomoc QNAP TS-251 + TR-002

    Tak, te przełączniki tak były ustawione przez producenta. Czy jako USER tych QNAPów jestem w stanie coś zrobić czy raczej usterka kwalifikuje się pod serwis (gwarancje) ? PS. Na drugim zdjęciu pokazującym BACKEND QNAP-a jest przełącznik na OFF bo ciągły sygnał dzwiękowy jest męczący.
  3. spiderpc

    Pomoc QNAP TS-251 + TR-002

    Dodam tylko że zawartość dysków w obudowie nie ma znaczenia bo awaria nastapiła zaraz po umieszczeniu świeżych nowych dysków Znajdują się w niej dwa 8TB od WD.
  4. spiderpc

    Pomoc QNAP TS-251 + TR-002

    Dzień dobry, proszę o pomoc doświadczonych userów. Mam QNAP TS-251 i jeśli chodzi o niego to jest wszystko OK. Dokupiłem do niego obudowę rozszerzającą. TR-002 W Moim QNAPie zarządzało aktualizacji, przeszła ona do 100% i na koniec otrzymałem informacje o tym bym zrobił reset obudowy. Po...
  5. spiderpc

    Pomoc QNAp TS-251 - Problem z SAMBĄ

    Próbowałem ten reset "lekki" (ten 3 sekundowy) o którym pisałeś wcześniej. Niestety to nie pomogło. Nie bardzo mi się to uśmiecha bo mam dość sporo użytkowników (pracowników banku) z różnymi uprawnieniami do różnych lokalizacji Co prawda w produktach marki QNAP jestem świeżakiem ale przed...
  6. spiderpc

    Pomoc QNAp TS-251 - Problem z SAMBĄ

    Temat chyba można już zamknąć, rozwiązaniem problemu okazał się QNAP-owy HELPDESK. Inżynier z centrali poinformował mnie że winnym okazał się plik konfiguracyjny smb.conf. Obecnie SAMBA działa i można z poziomu Eksploratora wchodzić w zawartość dysków. Z Ciekawości w SSH wpisałem komendy lsof...
  7. spiderpc

    Pomoc QNAp TS-251 - Problem z SAMBĄ

    1,2,3, - Połączyłem się z SSH, wykonałem polecenia, nie dają żadnej odpowiedzi. 4,7 Tak jestem w tej samej sieci. Przez "QFinder Pro" z poziomu ekploratora Windows wchodzę przez FTP-a gdzie mam dostęp do zawartości. Co do adresu jest to podsieć banku (bez danych krytycznych) oparta o serwer...
  8. spiderpc

    Pomoc QNAp TS-251 - Problem z SAMBĄ

    Miałem nadzieje że będę sprytny jak sprawdzę ustawienia czy dublują inne QNAPy i to też nie pomaga, czy w razie czego istnieje możliwość zejścia softem niżej (downgrade) i czy taka operacja może pomóc.
  9. spiderpc

    Pomoc QNAp TS-251 - Problem z SAMBĄ

    Witajcie, potrzebuje pomocy. aktualizowałem QNAP TS-251 miał soft z 2017. Zrobiłem do najnowszego 5.0.0.2055. Po aktualizacji przestała chyba działać Samba bo do zawartości serwera nie ma już dostępu. Można wchodzić wyłącznie przez FTP. W konfiguracji nic nie było zmieniane. Na tą chwilę...