Recent Content by tede80

  1. T

    Pomoc Niski transfer poza siecią LAN

    Niestety to nie to. limit prędkości jest wyłączony.
  2. T

    Pomoc Niski transfer poza siecią LAN

    Niestety problem nadal nie rozwiązany, zauważyłem że na początku może przez około 3 sekundy transfer jest taki jak powinien być (~12MB/s), niestety po tych trzech sekundach drastycznie spada do 3-6MB/s, czy ktoś podrzuci jeszcze jakiś pomysł, proszę.
  3. T

    Pomoc Niski transfer poza siecią LAN

    W domu wszędzie 1GB, na Qnapie zrobiony port trunking, na nim też w kontenerze mam zainstalowany speed test który pokazuje 108Mbit/s upload, w pracy sieć 1GB przy pobieraniu z Qnapa przez TC prędkość ~6MB/s
  4. T

    Pomoc Niski transfer poza siecią LAN

    Po wyłączeniu jumbo frame, jest to samo, porty przekierowane to 21, 22, oraz od 55536 do 56559.
  5. T

    Pomoc Niski transfer poza siecią LAN

    Panowie mam problem z Qnap TS-453D i niskim transferem poza siecią LAN, Qnap --> switch --> router, na qnapie i switchu ramka jumbo 9000, porty przekierowane, seed test na dockerze pokazuje 108Mbit/s upload, natomiast przy kopiowaniu plików przez FTP Total Commander osiągam maksymalnie połowę...
  6. T

    Pomoc MARS - Zdjęcia Google

    Dzięki za podpowiedź, czy wiesz może jaki jest format końcowy pliku po wyeksportowaniu poprzez Google Takeout? *.zip czy pojedyncze pliki źródłowe?
  7. T

    Pomoc MARS - Zdjęcia Google

    Dzień dobry, czy ktoś wie czemu zdjęcia i filmy po pobraniu na QNAP mają niższą jakość niż na dysku google? Filmy 4K na dysku google mają ~120MB, ten sam film na QNAP ma ~10MB, zdjęcia to samo :( Według mnie nie można tego nazwać backupem skoro nie jest to kopia 1:1.
  8. T

    Recenzja Firmware 4.5.1 problemy?

    Zapewne po świeżej instalacji systemu zezwoliłeś na połączenie SSH w ustawieniach QTS :)
  9. T

    Recenzja Firmware 4.5.1 problemy?

    Jakie masz teraz objawy?
  10. T

    Recenzja Firmware 4.5.1 problemy?

    Downgrade do poprzedniego, który działał stabilnie, w moim przypadku 4.5.1.1495
  11. T

    Recenzja Firmware 4.5.1 problemy?

    Mam to samo, postawiłem system od nowa i same problemy z serwerem :( Po restarcie świeżego systemu Qfinder potrafi wykryć serwer po godzinie. Na samym początku dioda LAN mruga ale po chwili podczas uruchamiana systemu już jest nieaktywna :( Udało się zalogować i zrobić downgrade, puki co...
  12. T

    Pomoc Przetestowane pamięci RAM do QNAP - nowe moduły

    QNAP TS-253Be Potwierdzam sprawne działanie 2x8GB Kingston HyperX DDR3L SO-DIMM 8GB 1600MHz CL9 (HX316LS9IB/8)
  13. T

    Pomoc Kopia zapasowa ustawień systemu.

    No właśnie, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, po prostu spróbuję i dam znać czy jest taka możliwość, chyba system się nie wysypie przy takiej próbie. Spróbowałem i niestety nie ma takiej możliwości, wyskakuje informacja "Nie udało się przywrócić ustawień" :-(
  14. T

    Pomoc Kopia zapasowa ustawień systemu.

    Witam, Panowie czy tworząc kopię zapasową ustawień systemu na serwerze TS-231P będę mógł z powodzeniem przywrócić ją na TS-253Be? https://photos.app.goo.gl/ZWqYfhPcWAtnoZck9
  15. T

    Cześć ;)

    Cześć to ja, szczęśliwy posiadacz QNAPA :) Wesołych Świąt! :Dowidzenia: