Recent Content by tnt_gt

  1. tnt_gt

    Pomoc Problem z połączeniem przez przeglądarkę

    Może źle się wyraziłem. NAS jest włąoczny do sieci lokalnej w domu (routera) i komunikuje się ze światem tylko do aktualizacji, robi to automatycznie. Nie udostępniałem jego zasobów na zewnątrz sieci.
  2. tnt_gt

    Pomoc Problem z połączeniem przez przeglądarkę

    Nigdy nie miałem problemów, chociaż nie jest to najnowszy model (253A), ale naprawdę daje sobie świetnie radę. Zwiększyłem w NASie pamięć do 8GB i widać zdecydowaną różnicę w prędkości działania systemu. Dzisiaj włączyłem go po tygodniu nieużywania i zaczął normalną procedurę uaktualniania...
  3. tnt_gt

    Pomoc Problem z połączeniem przez przeglądarkę

    Mój NAS nie pracuje 24h, bo go wyłączam, kiedy go nie potrzebuję. Bardziej służy mi jako wewnętrzny magazyn danych, zdjęć, filmów. Tak, żeby wszyscy domownicy mieli do niego dostęp. NAS nie jest widoczny na zewnątrz, bo tego nie potrzebuję.
  4. tnt_gt

    Pomoc Problem z połączeniem przez przeglądarkę

    A mógłbyś doprecyzować o co dokładnie chodzi? Jaka przerywana praca?
  5. tnt_gt

    Pomoc Problem z połączeniem przez przeglądarkę

    Też miałem takie same objawy przy próbie zalogowania się na Qnapa z poziomu przeglądarki. Po wpisaniu adresu serwera w sieci lokalnej pojawiał się ekran w przeglądarce z informacją: Nie robiłem żadnych zmian od ostatniego logowania, więc zdziwiło mnie to. Dodam, że z poziomu exploratora...
  6. tnt_gt

    Sprzedam Qnap TS-212 (bez dysków)

    Sprzedam używany serwer NAS Qnap TS-212, bez dysków. Sprzęt działa bez problemów, ma zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania QTS. W skład wchodzi wszystko co dostałem przy zakupie: - NAS, - zasilacz, - przewód do do podłączenia do sieci, - śruby do montażu dysków, - oryginalne opakowanie...
  7. tnt_gt

    Pomoc Problemy po migracji z TS-212P na TS-253A

    Ciekawe jest to, że tylko DLNA było blokowane, a reszta usług nie, wszystko działało prawidłowo.
  8. tnt_gt

    Pomoc Problemy po migracji z TS-212P na TS-253A

    Dzisiaj dostałem informację o nowe aktualizacji QTS do wersji 1117 i byłem pełen nadziei, że to coś zmieni, ale przeliczyłem się... Przy próbie wejścia do ustawień DLNA pojawia się komunikat "upnpMediaServer is not ready". Czyli aktualizacja nic nie dała i może w przyszłości też nic nie da...
  9. tnt_gt

    Pomoc Problemy po migracji z TS-212P na TS-253A

    To też jest rozwiązanie... A jak i gdzie to zrobić?
  10. tnt_gt

    Pomoc Problemy po migracji z TS-212P na TS-253A

    Tylko, że w moim przypadku to musztarda po obiedzie. Irytuje mnie, że nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Kosztuje mnie mnóstwo czasu... Przypomina mi to moje pierwsze zmagania z linuksem... Masakra. Ale przeżyłem. Jeszcze się nie poddałem, ale rozważam wykonanie pełnego resetu dysków, bo...
  11. tnt_gt

    Pomoc Problemy po migracji z TS-212P na TS-253A

    Może komuś moje wsponienia się przydadzą. Dziwi mnie jednak, że nie mogę znaleźć żadnje podpowiedzi w wielkim internecie. Być może to jest pierwszy taki przypadek... Sprawdziłem Media Console i oto wynik w zakładkach, gdzie występuje nazwa DLNA, bo co do reszty ustawień, to nie wiem jak mają...
  12. tnt_gt

    Pomoc Problemy po migracji z TS-212P na TS-253A

    Po zakupie używanego TS-253A zrobiłem na migrację z TS-212P. Dzięki opisom w internecie i na forum udało mi się wykonać migrację do nowego NASa bez utraty danych, jednakże pojawiły się pewne problemy, do których nie mogę znaleźć rozwiązania: 1. W App Center pojawiły się aktualizacje kilku...
  13. tnt_gt

    Pomoc File Station - niewidoczne zasoby sieciowe Qnap TS-212P

    Mam Kubuntu. Chciałem wykorzystać File Station do kopiowania danych ze "starego" dysku sieciowego, żeby nie używać laptopa. Ale jak się nie da przez File Station pod Linuksem, to szkoda. Ciekawe dlaczego nie ma tej funkcjonalności pod Linuksem?
  14. tnt_gt

    Pomoc File Station - niewidoczne zasoby sieciowe Qnap TS-212P

    Tak, o to chodzi. Mówisz, że na Linuksie niedostępne. Nędza. I nie ma alternatywy dla File Station?
  15. tnt_gt

    Pomoc File Station - niewidoczne zasoby sieciowe Qnap TS-212P

    To znaczy inne dyski sieciowe, dysk komputera, do których mam dostęp przez sieć domową.