Recent Content by Varia

  1. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Witam, mam jeszcze takie pytanie.. Karta rozszerzeń QM2-2P10G1TA ma 1 port 10GBASE-T Jak to zapiać np. do UBIQUITI USW-PRO-24-POE UNIFI SWITCH GEN2 16X GIGABIT POE+, 8X GIGABIT POE++, 2x SFP+ 10GB PORTS, TOTAL 400W który ma SFP+ ? W ogóle jest w jakimś UBIQUITI 10GbE RJ45 bo nie pojmuję z czym...
  2. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Tak właśnie chciałem zrobić, odpalić go w biurze i tam sobie będzie pracował do czasu aż przeniosę go do domu gdzie i tak czekałby go format.
  3. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Faktycznie :) Bardzo dziękuje za wytłumaczenie i konkretną odpowiedz. Wziąłem QM2-2P-344 bo różnica pomiędzy 244A zmalała do 78zł. (459,78 zł netto) Mam już komplecik: 1. QNAP TS-453D-4G 2. RAM HyperX Impact 16GB 1x16GB 2400MHz DDR4 CL14 1.2V HX424S14IB/16 3. Dysk SSD Samsung 970 Evo...
  4. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Dzięki Kamil84, w takim razie wezmę HX424S14IB/16 na 2400 mhz. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi tymi rozszerzeniami? według tego: Lista kompatybilności - QNAP Różnice: QM2-2P-244A - Złącze: 2 gniazda M.2 22110 lub 2280 PCIe (Gen2 x 4) NVMe SSD PCIe i ścieżki: PCIe Gen2 x 4 QM2-2P-344 -...
  5. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Nic szczególnego nie chce osiągnąć oprócz po prostu zmniejszenia zakłóceń i lepszych kabli w ścianach które będą już tam latami. Wybrałem 7a bo cenę pomiędzy 6a miałem tylko plus kilkadziesiąt groszy (ok. 2,45zł/m) z racji tego ze mam go w cenach mocno hurtowych, tak jak i osprzęt o którym...
  6. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Cześć. Wszystko Wam opiszę dlaczego akurat 7A tylko troszkę później bo nie mam jak przysiąść przy komputerze dłużej. Bardzo Was proszę na odpowiedź na pytania które zadałem w pierwszym poście :)
  7. Varia

    Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania

    Dzień dobry, witam wszystkich. Jest to mój pierwszy NAS i pierwszy QNAP. Oprócz magazynu dokumentów, plików (z czasem RAID 1) i DL/UL plików BT. jego drugim podstawowy zadaniem będzie monitoring do 10 kamer IP. Umieszczę go w nowo wybudowanym domu, więc instalacje robię od podstaw, wraz z...
  8. Varia

    Witam & Dzień dobry & Hello :)

    Witam! Dopiero zaczynam przygodę z serwerami NAS i urządzeniami QNAP więc z góry przepraszam jeśli zdenerwuje kogoś podstawowymi czy tam banalnymi pytaniami. Pozdrawiam