Recent Content by w.maciej.pl

  1. w.maciej.pl

    Pomoc Konfiguracja dysków do Qtier i działanie z pula pamięci.

    Dziękuję za artykuł. Jest problem jak jak odpiąć/usunąć dyski SSD jak są już wpięte w pulę pamięci (aby zacząć od początku). Tak jak na print screenie 4 po odpięciu jednego dysku SSD nie ma opcji odpięcia drugiego SSD. Jak odpiąć/usunąć dyski SSD?
  2. w.maciej.pl

    Pomoc Konfiguracja dysków do Qtier i działanie z pula pamięci.

    Chciałbym zasięgnąć pomocy w temacie konfiguracji dysków i włączenia Qtier. Miałem wcześniej przyspieszenie SSD i to fajnie poprawiło wydajność. Zasadniczo mam 3 dyski HDD w typie RAID 5 (grupa RAID 1). Intencje miałem aby zrobić Qtier więc dołożyłem 2 dyski SSD po 1TB i złączyłem to w RAID 1...
  3. w.maciej.pl

    Pomoc Niski transfer plików z PC na QNAP i odwrotnie

    Dziękuję za wsparcie. Kupiłem i podłączyłem swich i tak już pewnie najprościej, aby nie przedłużać tematu. Wydaje się, że transfery są już ok czyli z Qnap (dysk 5900 obrotów) poprzez swich na PC (dysk SSD) to ok. 90 MB/s a z PC poprzez swich na Qnap to ok. 30-50. Choć mam dwie karty sieciowe...
  4. w.maciej.pl

    Pomoc Niski transfer plików z PC na QNAP i odwrotnie

    Witam, Mam Qnapa na dwa łącza RJ-45. Jeden kabel do PC, drugi kabel do Routera. PC ma dwie karty sieciowe, bo jedno do Qnapa drugie do Routera. Borykam się z problemem, że często transfer plików PC - QNAP jest na poziomie 10 MB/s zamiast ok. 80-100 MB/s. Jest jakiś problem z konfiguracją...
  5. w.maciej.pl

    Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

    Też tak mi się wydaje, że powinno działać ale po sprawdzeniu portu z Open Port Check Tool potwierdza się niestety: "Error: I could not see your service on 78.8.227.203 on port (4433)"
  6. w.maciej.pl

    Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

    Wygląda na to, że tak, jak w załączonych zrzutach.
  7. w.maciej.pl

    Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

    Nie udaje się połączyć VPN poprzez .myqnapcloud.com. Czy to jakaś abstrakcja z połączeniem poprzez .myqnapcloud.com i raczej nie działa jak i tak trzeba podać nr portu. Poprzez IP publiczne wydaje się, że Netia teraz zablokowała porty, bo nie udaje się odblokować żadnego portu a kiedyś miałem...
  8. w.maciej.pl

    Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

    O dzięki za tą opcję, nie myślałem o tym. Zainstalowałem QVPN Service na QNAPie i klienta QVPN na komputerze odbierającym. Na razie jednak nie udało mi się połączyć na próbach za pomocą myqnapcloud.com z QBelt. Będę jeszcze testował.
  9. w.maciej.pl

    Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

    Dziękuję za info :) skoro plan z NetBak się rozpadł to czy jest jakiś inny program bezproblemowy, który można zainstalować na PC, aby działał zdalnie z QNAPem i robił kopie wg harmonogramu? QSync robi ale w czasie rzeczywistym i nie bardzo mi to pasuję, chyba, że jest jakaś prosta opcja opóźnienia.
  10. w.maciej.pl

    Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

    Panie i Panowie, Utknąłem z problemem i pierwszy raz zwracam się o pomoc, bo niewiele o NetBak Replicator w Googlu o konfiguracji z lokalizacją poza siecią lokalną. Problem jest taki że chcę ustawić kopie cykliczne za pomocą NetBak, z NASa Qnap do PC z Win 10 w innej lokalizacji / sieci przez...
  11. w.maciej.pl

    Powitanie

    Witam szczęśliwych użytkowników QNAP i przy okazji wszystkiego dobrego w Nowym Roku.