Recent Content by wEbMAStEr

  1. wEbMAStEr

    Pomoc konto admin - zamiana na inne, problemy

    No więc - aż głupio - pisać, ale miałem włączone w adminie pokazywanie 100 wpisów, a w nowym adminie mniej - dałbym sobie rękę obciąć że sprawdzałem "takie pierdoły" i "bym teraz k%^%$ :/ bez ręki chodził". Można zamknąć. @all dzięki za pomoc.
  2. wEbMAStEr

    Pomoc konto admin - zamiana na inne, problemy

    Że tak się zapytam infantylnie to opisane jako (1) to jest jakaś nazwijmy to nowa opcja czy od samego początku było? W wersji systemu 4... początki też już było?
  3. wEbMAStEr

    Pomoc konto admin - zamiana na inne, problemy

    W sumie tak mam, tylko punkt 4 - nie monitoruję - wychodzę z założenia, że jakby cos to dostane jakieś informacje i próbach ataku. A wystarczyłoby aby była możliwość zamiany admina na coś innego i byłoby łatwiej. Z ciekawości jednak zobaczę o co biega i zapytam helpdesk. Toż to nowy system na...
  4. wEbMAStEr

    Pomoc konto admin - zamiana na inne, problemy

    Dzięki, ale jak pisałem zrobiłem na podst. poradnika i tam to jest u mnie też.
  5. wEbMAStEr

    Pomoc konto admin - zamiana na inne, problemy

    Cześć. Jako, że słyszy się coraz więcej o problemach z hakowaniem NAsów postanowiłem wyłączyć konto admin i zastąpić je innym. POMOC Wszystko prawie jest ok ale logując się na zastępcze konto nie widzę wszystkich kont użytkowników. Wiem, że nie połączę się przez SSH itd. ale mnie martwi że coś...
  6. wEbMAStEr

    Pomoc UPS informacje po SNMP czy NUT?

    Dzięki za odpowiedź, ale nie jest tak źle jak myślałem. Najpierw przygotowanko: nano zamiast vi -> Czyli Entware-std 1.03 (na 2021r.) i instalacja nano. Udało się uzyskać efekt prawie na 100% - pomoce: 1) Twój link: Rozwiązany - NUT z tym: Can NAS with UPS tell PC to shutdown? - QNAP NAS...
  7. wEbMAStEr

    Pomoc UPS informacje po SNMP czy NUT?

    Witajcie. Mam pytanie dla obeznanych z tematem. Czy za pomocą wbudowanego w NAS SNMP będę w stanie "wyciągnąć" z NASa informacje dot. samego UPSa? Samo wyłączanie opisane jest tutaj: How-To - Network QNAP UPS , ale chciałbym coś więcej... Już tłumaczę: NAS zabezpieczony prądowo przez UPS i...
  8. wEbMAStEr

    Pomoc Linux Station vs HD station - pytania

    I jak z aktualizacjami wszystko zostaje? Da się jakoś zrobić kopię KODI?
  9. wEbMAStEr

    Pomoc Linux Station vs HD station - pytania

    Witajcie. Jako, że ostatnio robiłem zmiany na całym nasie, by korzystać z migawek mam na chwilę obecną dosyć kopiowania ustawiania itd. a po próbowaniu znów mi się nasyfi i ... Chciałbym tego uniknąć i zapytać znających temat: 1) HD station z dedykowanym kodi czy Ubuntu 18.4 + kodi? HD station...
  10. wEbMAStEr

    Pomoc Linux Station - kilka pytań

    Miałem zakładać nowy temat, ale się podepnę : Jak i czym?
  11. wEbMAStEr

    Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania

    @up Tylko, że ja tej opcji używałem od początku i agregowanych folderów też; działało bezproblemowo 2 lata. Więc to raczej nie to, nie chcę wyłączać tej opcji bo potem mnie czeka dużo ustawiania, a w między czasie ktoś może wchodzić w prywatne pliki innych osób, a tego nie mogę zrobić. No i...
  12. wEbMAStEr

    Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania

    Czy mógłbyś wkleić Twoje ustawienia z smb. conf dotyczące folderu zagregowanego? To by mi bardzo pomogło. Dzięki. Tapnięte z MI
  13. wEbMAStEr

    Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania

    Udział udziałem, a folder zagregowany folderem zagregowanym. Też myślałem że dodanie userów rozwiąże problem jednak stworzenie drugiej agregacji dało ten sam wynik w smb.conf. Co jeszcze można sprawdzić? A co do tego edytora VI to jest jakiś rozsądny zamiennik, na ami to już w starym EDzie...
  14. wEbMAStEr

    Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania

    Hmm i teraz zaczną się schody ponieważ jeszcze nie grzebałem w nasie nigdy. Ale ok, putty pod ręke i mam: vi smb.conf comment = path = /share/CACHEDEV1_DATA/.@msdfs_root/MOK-admin-biuro browsable = yes public = yes msdfs root = yes invalid users = "guest" Powinienem dopisać linijki: write...
  15. wEbMAStEr

    Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania

    OK poprawię się. Nie wiedziałem, że może być kilka najnowszych wersji. Mam: Wersja oprogramowania 4.3.4.0486 Build 20180215 Tak samo nie wiedziałem, że jak się prosi o poprawę literówki to zmienia się cały temat. Nigdzie nie napisałem że nie działa po aktualizacji tylko prawdopodobnie nie...