Pomoc UPS informacje po SNMP czy NUT?

wEbMAStEr

Passing Basics
Beginner
16 Kwiecień 2016
25
2
3
QNAP
TS-x73A
Ethernet
100 Mbps
Witajcie.
Mam pytanie dla obeznanych z tematem. Czy za pomocą wbudowanego w NAS SNMP będę w stanie "wyciągnąć" z NASa informacje dot. samego UPSa?

Samo wyłączanie opisane jest tutaj: How-To - Network QNAP UPS , ale chciałbym coś więcej...

Już tłumaczę: NAS zabezpieczony prądowo przez UPS i połączony przez USB, obok stoi RPI z zainstalowanym "smart systemem domoticz" i chciałbym za pomocą malinki odbierać informacje z NASa o: naładowaniu baterii i trybie pracy następnie je pokazywać w domoticz; jest to do osiągnięcia?

Nim zabiorę się za kopanie w RPI i domoticzu chciałbym mieć pewność, że mogę to osiągnąć, a nie chciałbym niepotrzebnie zaśmiecać systemu bo parę rzeczy już ma na głowie.
 
Dzięki za odpowiedź, ale nie jest tak źle jak myślałem.
Najpierw przygotowanko: nano zamiast vi -> Czyli Entware-std 1.03 (na 2021r.) i instalacja nano.
Udało się uzyskać efekt prawie na 100% - pomoce:
1) Twój link: Rozwiązany - NUT z tym: Can NAS with UPS tell PC to shutdown? - QNAP NAS Community Forum
2) Blog Cezara o Raspberry Pi, Domoticz, Home Assistant, starych konsolach i gadżetach.: sierpnia 2018
Reasumując NUT jest zaszyty, a dlaczego prawie na 100%? Bo pod qnapem nie mamy komendy upscmd do zarządzania, może trzeba to dograć; ja na dzisiaj mam dosyć głowa mi już paruje :)