Recent Content by wituus

  1. wituus

    Pomoc Qlocker czy słabe hasło

    Ok było włamanie, mam kopie najważniejszych danych więc wszystko przywrócę. Jedynie trochę dziwne iż QNAP nie jest zainteresowany jak do tego doszło.
  2. wituus

    Pomoc Qlocker czy słabe hasło

    Jednak wszytko musiało nastąpić około 06.01.22 bo tak powstały pliki z informacją o odzyskaniu danych 0d początku 4 stycznia nawet nie było udanego logowania Jak odnaleźć przyczynę ataku?
  3. wituus

    Pomoc Qlocker czy słabe hasło

    Mam pytanie czy to był qlocker czy może zbyt słabe hasło, a może któryś z komputerów w sieci był zainfekowany? Małe pliki zmieniły się na 7z z hasłem + informacja jak otrzymać hasło. Postawić serwer na nowo czy pozmieniać hasła itd. Serwer na bieżąco aktualizowany, malware remover nic nie...
  4. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    Wszystko na routerze jest chyba dobrze poustawiane. Od biedy podjadę w niedzielę i poodłączam wszystko bo już mi się pomysły skończyły, czy coś poza routerem może blokować porty? zapora
  5. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    Dlatego napisałem iż do czasu ogarnięcia tematu dodałem do DMZ IPv4
  6. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    Nie mam firewalla, tylko dlaczego te porty pozamykane, sprawdziłem adres domowego qnapa i porty otwarte zgodnie z ustawieniami routera, a w pracy pozamykane
  7. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    Teraz podłączony funbox 3 serwer dodany do DMZ
  8. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    po ip:8080 nie działa Na stonie Skaner portów online na IP Sprawdziłem i wygląda że wszystko pozamykane Jak to odblokować? Not shown: 22 closed ports PORT STATE SERVICE 18/tcp closed msp 20/tcp closed ftp-data 21/tcp closed ftp 22/tcp closed ssh 23/tcp closed telnet 25/tcp closed smtp...
  9. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    Porty 80 443 8080 mam przekierowane, orange twierdzi że wszystko jest odblokowane.
  10. wituus

    Pomoc Dostęp zewnętrzny

    Witam Mam problem z dostępem z zewnątrz do NASa, niedawno orange namówiło mnie na tzw intenet b2b ze stałym ip. Po aktywacji usługi wszystko się posypało. Do czasu ogarnięcia tematu dodałem Qnapa do DMZ i niestety nie mogę się do niego zalogować przez numer ip oraz xxxxx.myqnapcloud.com...
  11. wituus

    Pomoc Problemy po migracji systemu TS-453D

    Mam problem po zainstalowaniu systemu na nowym dysku, sytuacja wygląda następująco. Zatoka 1 - dysk ssd 240GB na system Zatoka 2 i 3 - raid1 Zatoka 4 - dane z QVR Dysk 1 systemowy uległ uszkodzeniu, jakoś system działał, ale nie instalował aktualizacji z app center. Zrobiłem kopię ustawień...
  12. wituus

    Pomoc TS-453D karty QM2, dysk na system i virtualka

    W końcu zrobiłem sygnaturkę :D. Temat rozwiązany. Edit: Nie widać sygnaturki :(
  13. wituus

    Pomoc TS-453D karty QM2, dysk na system i virtualka

    U mnie działa bezproblemowo, więc pewnie na TS-453Be też będzie działać. Dwa dyski na QM2 działają w raid1 tutaj zainstalowałem system i postawiłem virtualkę z W10pro
  14. wituus

    Pomoc TS-453D karty QM2, dysk na system i virtualka

    W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie QM2 w RAID1 na system i virtualkę. Jak będzie mało miejsca to wymienię dyski na większe. Tak na marginesie gdzie mogę znaleźć zgodne dyski nvme?
  15. wituus

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Siedziba firmy: Proshop ApS Michael Drewsens Vej 22 DK-8270 Hoejbjerg Dania Więc pewnie kłopoty z ewentualną gwarancją, pomocą techniczną.