Recent Content by zgoneq

  1. zgoneq

    Przy piwie SEP x64

    Cześć, mam problem z aktualizacją SEP-a. Normalny update wersji nie powiódł się. Odinstalowałem wersję 14.3.114 i teraz gdy próbuję zainstalować nową pojawia się takie coś: próbowałem już szukać rozwiązania w internecie odnośnie TrustedRoot i installer integrity check, jednak bezowocnie. Ktoś...
  2. zgoneq

    Pomoc Unable to connect to the specified Sync Server (QNAP TS-269 Pro)

    Mimo wszystko zróbcie dla siebie jakąś mapę sieci.
  3. zgoneq

    Pomoc Unable to connect to the specified Sync Server (QNAP TS-269 Pro)

    dokładnie, wrzuć jeszcze obrazek jak możesz z konfiguracji LACP, z qnapa i routera, czy co tam masz. Jakiś switch po drodze? Napisz też, czy ten drugi nas jest w tej samej sieci, jak jest podłączony (czy np. bezpośrednio qnap-qnap). Najlepiej narysuj jakąś prostą topologię? @pigers - może tam...
  4. zgoneq

    Pomoc Unable to connect to the specified Sync Server (QNAP TS-269 Pro)

    Wskazuje to prawdopodobnie na konflikt adresów IP. Adresujesz serwer statycznie? Może trzeba wirtualny switch w qnapie zresetować? No i kolejne pytanie mi się nasuwa - dlaczego masz oba interfejsy w tej samej sieci?
  5. zgoneq

    Pomoc Dostęp do dysków sieciowych przez VPN na routerze

    cześć, to nie jest adres lokalny, coś masz ustawione źle. Aby się dostać z zewnątrz po VPN do qnapa powinieneś wpisać adres ip interfejsu VPN, który wystawia QNAP (zdaje się domyśłnie jest to 10.8.x.x). W przeglądarce jeśli wpiszesz tylko adres ip, to domyślnie będzie się starała łączyć do portu...
  6. zgoneq

    Pomoc Znikający UPS

    Bardziej mnie zastanawia dlaczego nie wykrywa przy restarcie serwera, kiedy są uruchamiane i wykrywane wszystkie urządzenia.
  7. zgoneq

    Pomoc Znikający UPS

    Mam to samo co kroko. UPS to Emmerson Power Liebert PSA. Niestety nie jest na liście zgodności. Muszę pamiętać o tym po restarcie.
  8. zgoneq

    Pomoc Rozbicie Raid1 na pojedyncze dyski

    Z tego co się orientuję, to tego nie da się zrobić. Można jedynie (chyba) przejść z raid1 do raid5. Jeśli masz tylko dwa dyski, to backup na zewnętrzny nośnik i reinicjalizacja.
  9. zgoneq

    Pomoc Organizacja sieci dla Qnapów dla wielu publicznych adresów IP

    jeżeli są z jednej puli to musi to działać troszkę inaczej switch warstwy 3, tworzysz vlany, przypisujesz im IP, i później jakieś acces listy, żeby do danego vlanu wpadały tylko pakiety z danego IP. Co do przekierowania portów, to nie ta warstwa (4). Jeszcze jedna uwaga, jeśli adresy są z tej...
  10. zgoneq

    Pomoc Organizacja sieci dla Qnapów dla wielu publicznych adresów IP

    Czy te adresy publiczne są z jednej puli? Może da się je rozgłosić pod jednym adresem sieci, a za routerem dać switch z vlanami?
  11. zgoneq

    Pomoc TS-453A - Rebooting-System Please wait

    Też jestem po aktualizacji bios. Dam znać po jakimś czasie czy pomogło. Wgrana została wersja QX47AR50 oraz EC w wersji QX47EC20
  12. zgoneq

    Pomoc TS-453A - Rebooting-System Please wait

    Zgłoszenie zrobione. Odezwał się p. Grzegorz - umawiamy się właśnie na zdalne wsparcie.
  13. zgoneq

    Pomoc TS-453A - Rebooting-System Please wait

    Temat nie jest pilny, bo serwer restartuję raczej tylko przy aktualizacji FW i nie jest to mocno upierdliwe, ale faktycznie - zgłoszę na helpdesk i zobaczymy co powiedzą.
  14. zgoneq

    Pomoc problem z podłączeniem do OpenVPN

    Cześć, napisz jeszcze w jakiej wersji masz apkę QVPN Service. Sprawdź, czy update tego nie rozwiąże QVPN Service - Release Notes for Apps - QNAP Wrzuć może jakieś logi?
  15. zgoneq

    Pomoc TS-453A - Rebooting-System Please wait

    Cześć, od początku mojego posiadania Ts-453a mam problem przy restartowaniu serwera. Otóż w 90% restartów system wisi. Naciskam wtedy power na 5s i ręczne restartuję serwer. Znalazłem chyba rozwiązanie mojego problemu -> tutaj 453A Rebooting-System Please wait... Stuck. How long is normal? -...