Recent Content by zorg221

  1. zorg221

    Pomoc PostgreSQL na użytek mMedica i eRejestracja

    dzięki za odpowiedź ... w takim razie spróbuję postawić to na pc z ubuntu ... jeśli jakoś się przez te instrukcje przekopię ;)
  2. zorg221

    Pomoc PostgreSQL na użytek mMedica i eRejestracja

    Wiam, zapragnąłem uruchomić eRejestrację ( moduł w mMedica do obsługi rejestracji przez www). Po wczytaniu się w instrukcję, doszedłem do wniosku, że tworzenie takiego dostępu z zewnątrz na maszynę, na której przechowywane są wrażliwe dane nie jest szczęśliwym rozwiązaniem, tym bardziej pod...
  3. zorg221

    Pomoc synchronizacja danych

    jeszcze raz dziękuję ... wciąż się czegoś uczę :) odświeżę swój stary temat, bo nie znalazłem nigdzie na ten temat wystarczających informacji, a "problem" dotyczy tego samego zagadnienia aktualnie mam utworzone działające kopie rsync pomiędzy TS221 a DS713+ - połączenie po sieci internet. to co...
  4. zorg221

    Pomoc TS-221 niski transfer

    TC jest lepszy ... wiem ,też go używam - ale bez podglądu nie wiadomo co się kataloguje :-) .... aaaa akurat miałem to uzupełnione - poprawiłem jedynie 10 na 100 bo nie zauważyłem, że chodzi o ethernet dzięki i pozdrawiam p.s. idę za twoim wzorem - doradź co lepsze EDIMAX ES-5800M V2 Gigabit...
  5. zorg221

    Pomoc TS-221 niski transfer

    próbowałem podłączyć się laptopem na kablu - więc sprawę kabli można chyba wykluczyć. jumbo zmieniałem z 1500 - ale było całkiem podobnie.
  6. zorg221

    Pomoc TS-221 niski transfer

    witam, wykombinowałem sobie, żeby wszystkie pliki foto umieścić na moim Qnapie ( TS-221 - 2xWDRed2TB RAID1 podpięty do TP-link TD-W8960N - porty 10/100Mbps), a zarządzać nimi poprzez komputer ( W7/W8 - katalogi ze zdjęciami "pomapowane") - wyobrażałem sobie że wrzucę na dysk sieciowy pliki a...
  7. zorg221

    Pomoc synchronizacja danych

    może i jest to pytanie retoryczne ale ... dostępne są wszystkie otwarte porty - czy dobrze rozumuję ?
  8. zorg221

    Pomoc synchronizacja danych

    rozwiązałem problem przy pomocy btsync. w trakcie dodawania katalogu na serwerze źródłowym generujemy kod, który jednoznacznie wskazuje na dany katalog. tworząc katalog na dysku docelowym, mamy dwie możliwości: albo wpisujmy kodu katalogu źródłowego, pozwalający na pełny dostęp albo tylko na...
  9. zorg221

    Pomoc synchronizacja danych

    tak, zgadza się, że oba są zgodne z protokołem rsync, natomiast o ile w qnap można wskazać synchronizowany katalog źródłowy i docelowy ( jest tak przemyślane, że aż wzruszające :) ) o tyle na S grzebię w ustawieniach już od jakiegoś czasu ... jak wygrzebię to się pochwalę gdzie znalazłem ;)
  10. zorg221

    Pomoc synchronizacja danych

    dziękuję, spróbuję tak to ustawić - problem będzie jedynie z sylology -tam jest to mniej intuicyjne odnośnie kopii zdalnych rsync ...
  11. zorg221

    Artykuł Serwery plików QNAP do gabinetów i przychodni - Vademecum CRN

    przykład zastosowania z mojego podwórka (mało zaawansowany, ale własny) - obydwa serwery z macierzą RAID 1, synchronizacja danych przy pomocy BTsync . Bazy danych z oprogramowania medycznego kopiowane są automatycznie na NAS ( NetBak Replicator i S Data Replicator), obydwa dyski sieciowe...
  12. zorg221

    Pomoc synchronizacja danych

    jak wykonać połączenie pomiędzy serwerami, aby wprowadzając zmiany na jednym ( usuwanie starych wersji), nie synchronizowały się pliki w drugą stronę. aktualnie mam zainstalowany dodatek BTsync, ale właśnie mam z tym problem. niestety (albo stety) drugi serwer to S ds713+ ( pierwszy to...
  13. zorg221

    Pomoc WOL i zasilanie

    idąc za Twoim tonem - nie chcę być niegrzeczny .... ale jak na to wpadłeś .... bo gdybym tak nie miał, nie zawracałbym nikomu głowy.
  14. zorg221

    Pomoc WOL i zasilanie

    przeglądnąłem forum w temacie harmonogramu ( przepraszam, że nie zrobiłem tego z pośpiechu wcześniej), ale opisane propozycje też, z tego co czytam i sam próbowałem, nie rozwiązały problemu. zaktualizowałem wczoraj system ts-221 do wersji 4.0.5 pobranej z www, wgrałem poprawki typu time machine...