TS-251+ wymiana na nowszy

QQryq

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2023
62
3
8
36
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam używam aktualnie TS-251+ z 8GB pamieci na pokładzie i bawię się Qnapem jak tylko mogę głównie jednak służy jako centrum danych i serwer Unifi, próbowałem pihole ale nie działa to jak trzeba do końca ;).
Odpalenie serwera Plex z udostępnianiem streamingów online nieźle obciąża serwer.. ponadto,
zacząłem zabawę z VM i trochę zasobów brakuje na win10.. ( zużycie procka nawet 80% - ram 70% ) stąd moje pytanie w co pójść przy budżecie 4 tyś?
TS-473A z 16GB ram czy kupić coś tańszego i wymienić na mocniejszy procek / ram samodzielnie ?
Odpalenie serwera Plex z udostępnianiem streamingów online też nieźle obciąża serwer..
 
Wyłącz transkodowanie albo płać za transkodowanie sprzętowe w plexpass + karta grafiki low power do transkodowania.


To nie nadaje się do niczego mądrzejszego niż notatnik w Windows 10 ? Co ty tam robisz ?

TS-453E, TS-464 Porównaj produkty

Ja bym celował w TS-464.

Testuje sobie różne modyfikacje itp. :) a że na linuxie nie jestem mocny ale też chcę się na qnapie tym pobawić a na razie tylko na windowsie udało mi się postgresql postawić działające :p
Co do tego TS-464 ten procesor wystarcza do normalnego użytkowania bo aktualny mocno nie wyrabia przy takich zadaniach :p
 
Oba te modele(ts-464 i ts 453e)są godne polecenia do użytku domowego.Z transkodowaniem na pewno sobie poradzą.
Były tu wątki o tym,że transkodowanie idzie im lepiej niż w modelach z dołożoną zewnętrzną grafiką...
Ten 473 jest bez karty graficznej,więc byś musiał dodać kartę na Pci.A to już pewnie około 20w dochodzi do rachunku,(jeśli na to zwracasz uwagę...).
 
Oba te modele(ts-464 i ts 453e)są godne polecenia do użytku domowego.Z transkodowaniem na pewno sobie poradzą.
Były tu wątki o tym,że transkodowanie idzie im lepiej niż w modelach z dołożoną zewnętrzną grafiką...
Ten 473 jest bez karty graficznej,więc byś musiał dodać kartę na Pci.A to już pewnie około 20w dochodzi do rachunku,(jeśli na to zwracasz uwagę...).
Ale ma mocniejszy procesor nie ma to znaczenia w pracy ? Domowo-małej firmie ?
 
do pracy pewnie lepszy,ale jeśli chcesz mieć serwer plexa i korzystać z transkodowania,musisz dołożyć kartę graficzną..
W sumie najlepszym rozwiązaniem jest transkodowanie przenieść poza qnapa,jeśli na nim chcesz pracować,bo wszelkie takie ustrojstwa jak indeksowanie zdjeć,czy tworzenie miniatur,czy właśnie transkodowanie filmów,to spowalniają qnapa strasznie..
 
do pracy pewnie lepszy,ale jeśli chcesz mieć serwer plexa i korzystać z transkodowania,musisz dołożyć kartę graficzną..
W sumie najlepszym rozwiązaniem jest transkodowanie przenieść poza qnapa,jeśli na nim chcesz pracować,bo wszelkie takie ustrojstwa jak indeksowanie zdjeć,czy tworzenie miniatur,czy właśnie transkodowanie filmów,to spowalniają qnapa strasznie..
Aktualnie aż tak tego nie wykorzystuje - mialem projekt zrobienia sobie streamingu tv online poprzez qnap'a ale w tej chwili tego nie używam, dlatego zastanawiam się czy iść w mocniejszy procesor czy zostać przy proponowanym 464 ew 453e
 
Musisz przemyśleć:
1.Jak do pracy-zużycie prądu drugorzędne,patrz na wydajność.
-Gniazda nvme na system już mają praktycznie wszystkie qnapy
Musisz porównać:
-sloty pci maja różne szybkości,
-możliwość rozbudowy pamięci
2.Nie kupuj czasem jakiejś używki z prockiem przykładowo j3455 i pamięcią ddr3,bo tylko nerwy zszargasz...
Połączono posty:

TS-473A, TS-464, TS-453E, TS-364 Porównaj produkty
Kwestia,ile chcesz wydać...To same pudła,trzeba doliczyć dysk nvme na system i ze dwa dyski sata na początek..
Połączono posty:

Kwestia zakupu modelu z wymienialnym procesorem też jest warta uwagi..
Jakie modele dają taką możliwość-musisz dopytać na forum..
 
Ile TS-464 obsługuje max pamięci RAM? Widziałem zestawy z 32 GB, ale te procki ponoć obsługują do 16GB?
 
Gwarantowane że obsłużą 16GB, 32 GB jest niestandardowe i nie wspierane przez support QNAP (nie gwarantują bezproblemowej i stabilnej pracy) ale u większości udaje się uruchomić 32 GB i działa to wystarczająco dobrze jak na zastosowania domowe.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-464
  2. ts-364
  3. transkodowanie
  4. plex