- M
Pomoc Problem z dostępem skanera Ricoh 2004 do folderu udostępnionego na QNAP QTS
Dzień dobry,Od kilku lat posiadam skonfigurowany folder na serwerze QNAP TES-1885U (serwer pracuje w domenie AD), do tego folderu zapisywane są skany z urządzenia Ricoh 2004. Niedawno nabyłem kolejny serwer QNAP TS-453E, który ma częściowo odciążyć starszego brata. Skonfigurowałem ten nowy...- Michael85
- Temat
- problem skanowanie smb udział sieciowy
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Poprawne ustawienia SMB
WitamZdaje się, że po jakiejś aktualizacji QTSa w eksploratorze windows nie wyszukuje mi plików lub folderów po wyszukiwanej frazie. Wcześniej nie było z tym problemów. Zainstalowałem Qsirch, który obecnie indeksuje pliki. Wynik na screnie to efekt 2 dniowej indeksacji non-stop z kilkoma...- revosystem
- Temat
- qsirch smb
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc kopiwanie plików pod smb/nfs
Witam! Mam problem z kopiowaniem plików między partycjami na ts228. Kopiuje pod Linuksem na podpiętych partycjach. Gdy próbuje przenieść dane z jednej partycji na drugą system sypie błędami. Przeglądałem uprawnienia. Jest jeden user (tester), konto admin zablokowane. User tester ma prawa...- kazuyo198011
- Temat
- error kopiowanie linux nfs samba smb
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Jak podłączyć udział SMB do QTS 5.0
Cześć,Tak siedze i przeszukuje forum oraz ustawienia mojego NASa i nie potrafię odnaleźć rozwiązania.Mam stary serwer z Windows, parę udziałów SMB i wolne dyski. Danych jest dużo i chciałbym je przesłać na QNAPa. Czy da się jakoś podłączyć zewnętrzny udział SMB, uruchomić kopiowanie i iść...- siwyboy
- Temat
- hbs3 qts smb
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Dostęp do katalogów SMB błąd windows 0x80070035
Hej, Mam problem z dostępem do katalogów po SMB - system wyświetla błąd 0x80070035. Urządzenie normalnie odnajduje przy próbie podmontowania dysku jednak nie mogę w niego wejść bo otrzymuję komunikat o błędzie. Z innych komputerów łączy się normalnie i da się montować dyski. Próbowałem wyłączać...- m1si0
- Temat
- 0x80070035 montowanie dysku smb
- Odpowiedzi: 14
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Problem z dostępem do katalogów udostępnionych przez SMB
Witam, mam problem z dostępem do katalogów udostępnionych na serwerze przez SMB. Sytuacja wygląda następująco: - na serwerze QNAP 1 (TS-410E) zamontowane są katalogi poprzez SMB z serwera QNAP 2 (TS-451+). - dostęp do tych katalogów z poziomu Windowsa jest ograniczony, tzn. mogę wejść do nich...- GrzeGorsk
- Temat
- smb
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Microsoft Account - QNAP logi w SMB
CześćCzy jest jakaś możliwość zablokowania tego syfu w logach , co chwilę konto Microsoft odpytuje QNAPA o dostęp do SMB - Błąd logowania czy nie jest to przypadkiem problem tego samego hasła do QNAPA jak i do MS ? Jak się mylę poprawcie mnie :)- Arecki87
- Temat
- msaccount smb
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Nieautoryzowany dostęp do migawek - Replikacja na QNAP z dostępem do Internetu. Odczyt z dwóch poziomów.
Witam, Planuję replikację migawek z QNAPa "A" działającego lokalnie i odciętego od internetu (wyzerowany DNS i brama oraz IP poza przypisaną pulą w routerze) -> na QNAPa "B"w tej samej siedzi lokalnej, ale z wyjściem na zewnątrz. Czy mając dostęp do migawki z QNAPA "A" na QNAPIE "B" jest...- bolthar
- Temat
- migawka replikacja smb
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc QFILING Konwertuj CR2 -> JPG = błąd
Hej, Chciałem za pomocą Qfiling przekonwertować zdjęcia - pliki RAW z Canona (.CR2) do formatu JPG jednak jak utworzę zadanie to jest informacja Reguła1: nieudane zmieniania Konwertuj za pomocą modułu edycji _MG5636.CR2Czy qfiling nie obsługuje konwersji CR2 do JPG? Może ktoś to sprawdzić u...- Mafox_
- Temat
- backup błąd hbs smb win10
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc SMB błąd logowania
CześćJak usunąć irytujący błąd w qnapie ,kiedy użytkownicy zaczynają pracować na sieci po smb pojawiają się błędy w logach. Przykład poniżej:Takiego użytkownika nie ma skonfigurowanego na qnapie. Proszę o pomoc jak to usunąćWersja oprogramowania Firmware: 4.5.4 Build 20210910 Model...- Arecki87
- Temat
- błąd błąd logowania logowania smb
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- B
Pomoc Zawieszenie (freeze) przez SMB na otwartych plikach
Witajcie koleżanki i koledzy, Jestem świeżym forumowiczem, ale przeszukałem trochę forów i tematów i nic nie znalazłem na temat takiego zjawiska. Od bardzo niedawna, (dużo się działo, przeszedłem Qlockera i sam nie wiem, czy zmiana nastąpiła przed czy po) mam problem z dostępem do plików zarówno...- BartoszC
- Temat
- smb zawieszenie
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Problem z wydajnością transferu po SMB - TS-212P
CZeść,Mam - prawdopodobnie problem z wydajnością podczas transferu SMB z komputer do QNAPa. Transfer odbywa się poprzez sieć GbE po skrętce. Router centralny: Mikrotik. Dysk w QNAP to pojedynczny Seagate ST4000VN008 - demon szybkości to nie jest, ale bez przesady. Udostępniony katalog z QNAP...- bruncio
- Temat
- nfs problem samba smb transfer ts-212p wydajność
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Backup na serwer sieciowy po SMB
Cześć Chciałbym wykonywać regularny backup danych z QNAPa na inny serwer w sieci po SMB. Niestety HBS3 dla SMB daje tylko możliwość synchronizacji a to nie jest tym o co mi chodzi - wolałbym regularny backup z trzymaniem kolejnych wersji i rotacją np. miesięczną albo nawet bez, bo miejsca dość a...- Kingu
- Temat
- backup serwer sieciowy smb
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- A
Pomoc TBS-453DX-4G Słaba wydajnosc SMB (RAID 0 - 4 SSD m.2)
Witam wszystkich,Mam problem ze slaba przepustowoscia sieci. Mam dwie stacje robocze (Win10 - zaktualizowane): nr1: i9-7980xe, 128gb 3200Mhz DDR4, SSD M.2 Samsung Evo 960 256GB, LAN Aquantia 10gbe RJ45 CAT 6a - najnowsze sterowniki LAN nr2: 2x E5-2683 v3, 128gb ECC 2666Mhz DDR4, SSD M.2...- Architekcik
- Temat
- 10gbe kopiowanie nas raid0 smb ssd switch windows wydajność zapis
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Brak dostępu, odmowa dostępu w sieci lan, FTP działa
Witajcie, zrobiłem aktualizację softu z z wersji 4.3.6.0959(20190531) do 4.3.6.0979(20190620) i po restarcie utraciłem dostęp do serwera. Teraz przy próbie dostania się do urządzenia mam następujący błąd:Dostęp po ftp działa, tak jak działał. Wróciłem teraz an soft ten co miałem -...- kamil666
- Temat
- dostęp do danych ftp smb
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Brak dostępu po LAN, WAN działa
Hej, od wczoraj mam problem polegający na braku dostępu do QNAPa po Lanie. Problem dotyczy zarówno www jak i smb. Po Wanie wszystko działa bez problemów. Pingowałem lokalny ip i dostaję odpowiedź. Problem wystąpił nagle. Po restarcie mogę się zalogować po lanie do serwera, ale po około 2...- Ster
- Temat
- brak lan smb wan
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Apple time capsule nie mogę podłączyć jako SMB do QNAPa (KODI)
Cześć. Nie mogę do KODI podłączyć zasobu sieciowego TimeCapsule. Generalnie jak w przeglądarce na komputrze wpiszę smb://login:hasło@TC/TC to wchodzę na TimeCapsukle a jak to zrobie w KODI w QNAP to mam zasób siociowy niedostępny. Ktoś? Coś?- zinger
- Temat
- apple kodi smb
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Prędkość zapisu i odczytu z QNAP TS-453A po SMB
Witam serdecznie Jest to pierwszy mój post tutaj i od razu zwracam się z prośbą o kilka rad które przy dobrych wiatrach pomogą mi przyspieszyć prędkość zapisu i odczytu po Sambie. Nie chciałem wyjść na totalnego lenia wiec posiedziałem na tym forum czytając podobne tematy i próbując na własna...- snikers1989
- Temat
- prędkość qnap qnap ts-453a smb ts-453a
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Klient SMB w FileStation
FileSation 5 ma zaszytych różnych klientów: FTP, WebDAV, SMB, etc...Szczególnie przydatny jest w lokalnym środowisku SMB - ale ma podstawową wadę: jest klientem wersji 1 tego protokołu, która generalne default'owo jest (powinna być!) OFF (pamiętacie WannaCry? Petya?) !FileStation połączy się...- zito
- Temat
- filestation smb
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc QNAP TS-212P SMB problem
WitamNie wiem co jest powodem,że nie widzę opcji SMB (patrz załącznik ) Nie widzę serwera w sieci MICROSOFT Wcześniej miałem wersje 4.2.5 i był ten sam problem. Dziwne jest to ze po aktualizacji z 4.2.5 do 4.3.3 nadal mam działającego pyload W Putty sprawdzałem i SAMBA jest włączonaWersja...- dawide
- Temat
- problem qnap qnap ts-212p smb ts-212p
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)