Pomoc TS-251A i 2x WD20EFRX

sett3

Nowy użytkownik
Noobie
20 Grudzień 2016
4
0
1
23
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich.
Zakupiłem NAS QNAP TS-251A i dwa dyski WD RED 2TB i po uruchomieniu wyskakuje informacja o braku dysku i żeby włożyć dysk i zainicjalizować.
Dyski dziwnie pstrykają wyłączają się i włączają po czym całkowita cisza. Na liście kompatybilności z tym modelem QNAPa dyski są na liście WD20EFRX.
Co ciekawsze wsadzam jakiś stary dysk z laptopa i wyskakuje informacja o zainicjalizowaniu dysku. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc w temacie.
Z góry dziękuję​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Też nie, dysk pstryka po czym się wyłącza. Wsadziłem dysk prosto z opakowania. Nie podpinałem go wcześniej do komputera. Może go trzeba wcześniej sformatować?
 
Z drugim dyskiem też próbowałem i też zero efektu. Za chwilę będę miał dostęp do przejściówki SATA USB to sprawdzę dyski, ale raczej nie wierzę, że dwa nowe dyski i byłyby padnięte.
 
No i ku mojemu zaskoczeniu na stacji dokującej obydwa dyski pstrykają, windows widzi dyski ale przy próbie inicjalizacji w zarządzaniu dyskami wyskakuje problem: "Błąd danych (CRC)". Dyski do wymiany czy coś z nimi jeszcze pokombinować? Jakaś podmiana firmware?
 
Miałem bardzo podobną historię, też dwa dyski, też dwa WD Red 2 TB. Byłem bardzo zaskoczony, że dwa nowe dyski i taka historia. Szybka wymiana u sprzedawcy. Kolejne dwa egzemplarze po wymianie już bez problemów. Działają.