Pomoc Zmiana TS-212P na TS-351.

NewNeoBox

Nowy użytkownik
Noobie
3 Sierpień 2016
5
1
3
43
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam.

Aktualnie posiadam NAS TS-212P – zamontowane dwa dyski 4GB w RAID1. Zmieniam na TS-351 2G i mam kilka pytań.

Ponieważ TS-351 ma trzy zatoki SATA to chciałbym tam włożyć dysk SSD na system – jakiej pojemności musi być dysk, aby pomieścić system (mam aktualnie niepotrzebny dysk SSD 40GB i pytanie czy starczy?). Jeżeli nie to jakiej pojemności musiał by być? Dodatkowo z tego co czytałem to złącza M2 w tym NASie służą tylko jako cache. Czy można jednak wykorzystać to złącze i na zamontowanym w nim dysku zainstalować system?

Pytanie też o aktualny RAID 1 na dwóch dyskach 4TB. Czy jak przemontuję te dyski do nowego NASa to czy struktura RAID 1 zostanie zachowana ? Czy jednak dane zostaną usunięte ?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.1386 Build 20200821
Model serwera: QNAP TS-212P
 
Pytanie też o aktualny RAID 1 na dwóch dyskach 4TB. Czy jak przemontuję te dyski do nowego NASa to czy struktura RAID 1 zostanie zachowana ? Czy jednak dane zostaną usunięte ?
Screenshot_2020-09-09-15-01-41-781_com.microsoft.emmx.jpg
Instalujesz system na dysku SSD
Wkładasz stare dyski, odzysujesz je i voila!

I bought a new QNAP NAS. How do I move my data over from the old one?
 
Mam 351. Nie stawiaj systemu na SSD. zamontuj jeden lub dwa M2 nvme - konfigurujesz je dowolnie jak każdy inny dysk. Pojemność dysku na system to pewnie temat rzeka. Wszystko zależy co powłączasz a co nie. Generalnie twoja 200x nie miała połowy rzeczy które teraz chętnie skonsumują dysk.
Radzę ci weź luźny dysk i pobaw się najpierw a potem sobie zrób format zabaw i dopiero migruj dyski.
 
Mam 351. Nie stawiaj systemu na SSD. zamontuj jeden lub dwa M2 nvme - konfigurujesz je dowolnie jak każdy inny dysk. Pojemność dysku na system to pewnie temat rzeka. Wszystko zależy co powłączasz a co nie. Generalnie twoja 200x nie miała połowy rzeczy które teraz chętnie skonsumują dysk.
Radzę ci weź luźny dysk i pobaw się najpierw a potem sobie zrób format zabaw i dopiero migruj dyski.
Ale przyłączenie starych dysków to jeszcze nie migracja :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja nvme