ts268- jako serwer plex ?! czy będzie to płynnie chodzić?

dreamnight

Nowy użytkownik
Noobie
18 Październik 2016
4
0
1
41
QNAP
null
Ethernet
null
witam wszystkich! przymierzam się do zakupu modelu ts268, głównie jako serwer plex. Tylko nie wiem czy dobrze to sobie wyobrażam. Generalnie chce wrzucać pliki przez macbooka prosto na qnap przez wifi a potem odpalać filmy w natywnej rozdzielczości to jest 720p/1080p mkv wielkości 10-20gb przez smart tv philipsa. I teraz pytanie czy będzie to płynnie chodzić? Jeśli qnap będzie podpięty przez hdmi, to mogę pilotem wybrać na tv serwer plex na qnapie ?! macbook rozumiem nie musi w tym uczestniczyć? czy jest to wogóle dobry serwer dla plex? jaka by była różnica jak bym wrzucił np qnap ts-251+-2G ?
pozdrawiam
 
TS268 = ARM ! wybij to sobie z głowy ze bedzie Ci plynie plex transkodował i robil cos mądrzejszego w miedzyczasie.
kup cos na intelu - "TS-251" spokojnie sobie poradzi z takim sprawami

Przerzucanie 20 GB plikow przez Wifi źle słuzy zdrowiu .. Twojemu ... od takich rzeczy jest kabel i kropka, potem czytam bzdury ze NAS muli ... a gamon uzyszkodnik marudzi ze NAS be i wolny.

Jeśli qnap będzie podpięty przez hdmi
To odtwarzasz za pomoca HDMI QNAPa czyli pilot TV sluzy do pogłaśniania ... bo QNAP ma swojego pilota (badz apki ) do tego.

to mogę pilotem wybrać na tv serwer plex na qnapie
n/c

macbook rozumiem nie musi w tym uczestniczyć?
Nie ma potrzeby skoro dane beda na NASie ?

czy jest to wogóle dobry serwer dla plex?
Zadziała.
aha DLNA nie jest standardem przemysłowym - każdy go implementuje jak popadnie, jak nie dziala to nie działa - umywamy ręce , są jeszcze inne serwery DLNA.
 
dziękuje za odpowiedź, ale piszesz ze model np TS-251 jest lepszy do trankodowania przy czym na końcu posta dodałeś że plex "zadziała" na 268, czyli jak ? jak będę tylko otdtwarzał pliki bez innych czynnosci pojdzie plynnie natywne 1080p w plexie w modelu 268? czy moze tylko 720 uciagnie? pozdro
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
74
Wyświetleń
{liczba}K
Plex
Usunięty użytkownik pigers
U
Odpowiedzi
8
Wyświetleń
{liczba}K
Plex
Usunięty użytkownik pigers
U