Pomoc zdalny dostep do aplikacji

Neo1986

Passing Basics
Beginner
26 Marzec 2016
23
1
3
Sobótka k/Wrocławia
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4,2,0
Model serwera: QNAP TS-212P

Witam, jak ustawić serwer bym np. w mario mógł grac zdalnie bo obecnie się nie da. Możliwość tylko lokalnie zostaje gdy jestem urządzeniami wewnątrz sieci. Drugie pytanie jak wyłączyć z ekranu logowania aplikację photo station.
 
Drugie pytanie jak wyłączyć z ekranu logowania aplikację photo station.
W AppCenter rozwiń menu pod aplikacją i wybierz interesującą cię opcje. Masz tam zapewne ustawione, że ma się wyświetlać u wszystkich userów oraz na ekranie głównym logowania.
Witam, jak ustawić serwer bym np. w mario mógł grac zdalnie bo obecnie się nie da. Możliwość tylko lokalnie zostaje gdy jestem urządzeniami wewnątrz sieci.
Przekieruj na routerze na zewnątrz port na jakim działa u Ciebie QTS (Web Administrator). Sprawdzisz to w Panel sterowania > Ogólne. Standardowo to chyba 8081.
 
Może wiesz czemu jak dysk się uruchamia to czerwona dioda mruga. I tak długo się uruchamia ?? Miałem zyxela i uruchamiał się dużo szybciej a miał połowę tego modelu parametry. Dzięki za pomoc pierwszą rzecz zrobiłem teraz biorę się za drugą.
 
Może wiesz czemu jak dysk się uruchamia to czerwona dioda mruga. I tak długo się uruchamia ?? Miałem zyxela i uruchamiał się dużo szybciej a miał połowę tego modelu parametry.
Niestety musiał bym się pobawić we wróżkę. Nie wiem nic o Twoim systemie. Nie wiem jakie masz dyski, jak skonfigurowane, jakie aplikacje są odpalone etc….

Trudno tu robić porównania do Zyxela. Zyxel to bardzo proste urządzenie. Qnap jest znacznie bardziej rozbudowany. Popatrz na sam firmware. W Zyxelu to przeciętnie ok. 50-60MB a Qnap ok. 200MB. Dodatkowo, każda kolejna zainstalowana aplikacja to dłuższy czas uruchamiania systemu.

Dla własnego spokoju posprawdzaj czy przy starcie nie są rejestrowane jakieś błędy i czy NAS nie wykazuje problemów z dyskami. Jeśli wszystko jest OK to po prostu przyjmij, że tyle czasu jest mu niestety potrzebne. Żeby było szybciej zawsze można próbować z dyskami SSD.