Pomoc Automatyczny start VM i dongle USB

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Pomału walczę z tematem HA, który to postawiłem jako VM na moim QNAPie. Od dwóch dni testuję dongla zigbee na USB. Główną niewiadomą było to, czy po restarcie QNAPa będzie on automatycznie widoczny przez HA. I tu moje testy wykazały, że nie zawsze tak się dzieje. Czasem po restarcie QNAPa wszystko samo automatycznie staruje i urządzenia podpięte na zigbee przez tego dongla są widoczne automatycznie. Natomiast czasem po restarcie pojawia się błąd:
1685360629947.png

Pomimo tego, VM startuje i HA jest dostępny, jednak wtedy nie jest podmontowany dongle USB - w HA jest niewidoczny. Dopiero ręczne podłączenie urządzenia powoduje, że po chwili jest oni widoczne w HA.
1685360710864.png


Ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Na co dzień QNAP działa cały czas, ale mam ustawione automatyczne aktualizacje w nocy, po których jak QNAP się zrestartuje to dongle może być niewidoczny, a tym samym rano nie będzie można korzystać z niektórych rzeczy (np. zapalić światła czy podnieść rolet) co było by mocno uciążliwe.
 
OK, no to testujemy, zmieniłem, restartuje kilka razy i sprawdzam.
Połączono posty:

Na razie mały sukces, tzn. start VM opóźniony o 5 minut, po tym czasie HA wstało, urządzenia zigbee od razu widoczne. Obserwuję dalej (tzn. przy kolejnych restartach) ale mam nadzieję, że to rozwiązało problem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.