Help Błąd Niestety nie możemy otworzyć - Dokumenty Microsoft office Word Excel

wario

Nowy użytkownik
Noobie
Sep 8, 2023
6
2
3
44
QNAP
null
Ethernet
null
Prawdopodobnie po ostatniej aktualizacji QNAP TS-453E do wersji 5.1.4.2596 występuje błąd podczas otwierania niektórych dokumentów Word lub Excel na jednej stacji roboczej.
Komunikat błędu "Microsoft Word Niestety nie możemy otworzyć "T:\[...]"
Zasób dyskowy jest udostępniony wybranym użytkownikom z nadanymi uprawnieniami i zmapowany na systemach głównie Windows 11 x64 (system plików NTFS)
U danej osoby gdzie występuje problem zdołałem usunąć błąd logując się do QNAP i założeniu z tamtego poziomu nowego folderu oraz skopiowaniu zawartości folderu, w którym występuje problem. Dzięki temu pliki te można było otwierać prawidłowo.
Sytuacja jednak wystąpiła w kolejnym folderze, gdzie plik, który został tam skopiowany z systemu Windows również nie może się otworzyć, natomiast pozostałe tam istniejące już wcześniej otwierają się bez problemu.
Chciałbym zaznaczyć, że pliki te na pozostałych stacjach roboczych u innych użytkowników otwierają się prawidłowo.
Microsoft office został zaktualizowany oraz wykonana naprawa z poziomu instalatora - bez skutku.

Czy czeka mnie utworzenie z poziomu QNAP oraz przerzucenie wszystkich folderów do nowo utworzonych? Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

Zrzut ekranu 2023-12-19 131112.png
 
  • Like
Reactions: matinas

Users search this thread by keywords

  1. eset
  2. office
  3. samba
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/b%C5%82%C4%85d-niestety-nie-mo%C5%BCemy-otworzy%C4%87-dokumenty-microsoft-office-word-excel.41027/