Pomoc Brak możliwości wyłączenia/załączenia usług po wymienie ramu

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam, dziś wymieniłem ram z 1 GB na 4GB celem uzyskania dostępu do VM - po krótkiej zabawie (nie umiem jakoś zainstalować windowsa na tej maszynie) chciałem zrestartować Virtualization i nagle taki komunikat : The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.

Restartowałem NAS kilka razy - bez skutecznie - poprawiałem nawet ram - dalej to samo. Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych a tym bardziej robić hard reseta - da się to jakoś naprawić ? Uderzam w kolege pigersa, który ostatnio pomógł :)
 

Załączniki

  • f1.jpg
    f1.jpg
    102,1 KB · Wyświetleń: 28
Wylacz wszystkie uslugi
Nie da rady nic wyłączyć - tylko jak kliknę np na FTP po lewej stronie to od razu wywala błąd - jak już odhacze usługę FTP i daje zapisz to pisze ze nie można zapisać - i tak z każdą usługą.
The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.
Masz aplikacje, która ładuje się na RAM Drive.
Tzn ? Co mogę zrobić w tej sytuacji ?
Wiesz, że nie jestem biegły w putty :) - może TeamViewer ?
 
The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.
Masz aplikacje, która ładuje się na RAM Drive.
Tzn ? Co mogę zrobić w tej sytuacji ?
Bash:
cat /etc/config/qpkg.conf | grep 'Shell' | cut -f 2 -d '='
Wylistuje Ci wszystkie QPKG. Na każdej zrób stop..
Lub z automatu:
Bash:
cat /etc/config/qpkg.conf | grep 'Shell' | cut -f 2 -d '=' | while read line ; do sh $line stop ; done
Następnie zrób kopie pliku qpkg.conf.
Bash:
cp -af /etc/config/qpkg.conf /share/Public/
Przełącz wszystkie paczki QPKG na disabled:
Bash:
#sed -i 's|^Enable.*|Enable = FALSE|' /etc/config/qpkg.conf
sed -i /etc/config/qpkg.conf -e "s:Enable = TRUE:Enable = FALSE:"
# sure?
cat /etc/config/qpkg.conf | grep 'Enable'

I...
Bash:
reboot
 
Masz aplikacje, która ładuje się na RAM Drive.
Tzn ? Co mogę zrobić w tej sytuacji ?
Bash:
cat /etc/config/qpkg.conf | grep 'Shell' | cut -f 2 -d '='
Wylistuje Ci wszystkie QPKG. Na każdej zrób stop..
Lub z automatu:
Bash:
cat /etc/config/qpkg.conf | grep 'Shell' | cut -f 2 -d '=' | while read line ; do sh $line stop ; done
Następnie zrób kopie pliku qpkg.conf.
Bash:
cp -af /etc/config/qpkg.conf /share/Public/
Przełącz wszystkie paczki QPKG na disabled:
Bash:
sed -i 's|^Enable.*|Enable = FALSE|' /etc/config/qpkg.conf
# sure?
cat /etc/config/qpkg.conf | grep 'Enable'

I...
Bash:
reboot
Ok tak zrobiłem, screeny poniżej - aktualnie się "chyba restartuje" - póki co kontrolki cały czas migają
 

Załączniki

  • f3.jpg
    f3.jpg
    254,1 KB · Wyświetleń: 26
  • f4.jpg
    f4.jpg
    187 KB · Wyświetleń: 20
No nic własnie. Teraz mam problem bo zrobilem reset szpilką - jednak nie cche starcic danych na dysku to zrobilem ustawienia fabryczne bez inicjacji. i Nie widze udziałów sieciowych oraz problem jest cały czas z tymi błędami i komunikatami z ramem pomimo ze mam 1gb oryginalny tylko zapontowany.
Podpinalem juz dysk pod PC przy pomocy DiskInternals Linux Reader - to widze katalogi moich udziałów ale wszystkie maja 0kb i nic w nich nie ma -co teraz ? czyzbym wszystko stracił ? Pomocy!!
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    61,5 KB · Wyświetleń: 28
Nie widze udziałów sieciowych oraz problem jest cały czas z tymi błędami i komunikatami z ramem pomimo ze mam 1gb oryginalny tylko zapontowany.
Od tego jest QNAP Diagnostic Tool oraz Mem_stress_tool do testowania pamięci.

Teraz mam problem bo zrobilem reset szpilką - jednak nie cche starcic danych na dysku to zrobilem ustawienia fabryczne bez inicjacji.
:eek:klaski:
Brawo. Jak Ci mam teraz pomóc?

czyzbym wszystko stracił ? Pomocy!!
A ja nie wiem coś Ty nakombinował.
Może lepiej zainstaluj R-Studio i przeskanuj dokładnie dysk.
 
Nie widzę udziałów sieciowych oraz problem jest cały czas z tymi błędami i komunikatami z ramem pomimo ze mam 1gb oryginalny tylko zapontowany.
Od tego jest QNAP Diagnostic Tool oraz Mem_stress_tool do testowania pamięci.
Może lepiej zainstaluj R-Studio i przeskanuj dokładnie dysk.

Witam, R-Studio dało radę. Odzyskałem wszystkie pliki - świetny programik tylko pod warunkiem pełnej wersji.
Aktualnie sprawa ma się tak, że postawiłem serwer na nowo z inicjacją dysku.
Firmwer 4.1.3 - jak na razie chodzi na kości 4GB - tylko nawet jak teraz staram się dołożyć kość 1GB tak by suma suma rum było 5GB - to podczas uruchomienia po 10 sekundach serwer sie wyłącza i załącza od nowa - znakiem tego że co nie kompatybilne pamięci ?
Co jeszcze zauważyłem i ciekaw jestem, czy macie tak samo - jak przełożyłem kość 4GB do slotu nr 2 tzn do tego co trudno jest tam ją umiejscowić to sytuacja jest analogiczna i wyłącza się serwer, mało tego nawet jak dam tylko tę oryginalną kość do slotu nr 2 to dzieje się tak samo ? Czyżbym źle wkładał kość ? a może mam uszkodzony slot nr 2 ? Może to ktos zweryfikować jak jest u was ? Moj nas to TS 251.

Aha - chciałem zapytać skąd pobrać Mem stress tool ?nie mogę znaleźć.
 
  • Wow
Reakcje: 1 osoba
Co jeszcze zauważyłem i ciekaw jestem, czy macie tak samo - jak przełożyłem kość 4GB do slotu nr 2 tzn do tego co trudno jest tam ją umiejscowić to sytuacja jest analogiczna i wyłącza się serwer, mało tego nawet jak dam tylko tę oryginalną kość do slotu nr 2 to dzieje się tak samo ? Czyżbym źle wkładał kość ? a może mam uszkodzony slot nr 2 ? Może to ktoś zweryfikować jak jest u was ? Moj nas to TS 251.

A te kwestie może ktoś sprawdzić, bo nie wiem czy reklamować Qnapa - faktycznie może mieć uszkodzony slot.
Tak w ogóle czy jak sam wymieniałem ram to nie stracę gwarancji ? Plombę przerwałem, bo nie było innego sposobu na otwarcie obudowy. Odklejanie kończyło się totalny strzępieniem plomby gwarancyjnej-za mocny klej ?
 
Tak w ogóle czy jak sam wymieniałem ram to nie stracę gwarancji ? Plombę przerwałem, bo nie było innego sposobu na otwarcie obudowy. Odklejanie kończyło się totalny strzępieniem plomby gwarancyjnej-za mocny klej ?
A kontaktowałeś się z dystrybutorem w tej kwestii? Otrzymałes pozwolenie na otwarcie obudowy?
 
Panie Mariuszu, ja myślę, że nawet jeśli takowa zgoda była/jest/będzie to raczej nie obejmie uszkodzeń mechanicznych typu wyłamane styki w slocie.
No Panowie nie żartujmy sobie i nie gdybajmy - ze hardwerem jestem dość oblatany tak więc nie uszkodziłem nic mechanicznie. Zresztą jak ktoś otwierał Qnapa 251 to wie jak to wygląda i nie ma tam wielkiej filozofi żeby włożyć ram do slotu o utrudnionym dostępie. Cierpliwość, zgrabne dłonie :) rozsądek i ram w slocie.
 
Zresztą jak ktoś otwierał Qnapa 251 to wie jak to wygląda i nie ma tam wielkiej filozofi żeby włożyć ram do slotu o utrudnionym dostępie.
What?
Aby zamontowac RAM w drugim slocie trzeba całkiem rozebrać serwer i wyciągnąć tą druga płytę!