Pomoc Brak możliwości wyłączenia/załączenia usług po wymienie ramu

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam, dziś wymieniłem ram z 1 GB na 4GB celem uzyskania dostępu do VM - po krótkiej zabawie (nie umiem jakoś zainstalować windowsa na tej maszynie) chciałem zrestartować Virtualization i nagle taki komunikat : The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.

Restartowałem NAS kilka razy - bez skutecznie - poprawiałem nawet ram - dalej to samo. Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych a tym bardziej robić hard reseta - da się to jakoś naprawić ? Uderzam w kolege pigersa, który ostatnio pomógł :)
 

Załączniki

  • f1.jpg
    f1.jpg
    102,1 KB · Wyświetleń: 28
What?
Aby zamontowac RAM w drugim slocie trzeba całkiem rozebrać serwer i wyciągnąć tą druga płytę!
Upgrade RAM Memory for QNAP NAS

Słusznie ! I tak dokładnie robię - tylko że to jest opis aby dostać się do slotu podstawowego gdzie generalnie nie ma większego problemu. Mi chodzi o slot drugi, który znajduje sie po prawej stronie pod samą blachą/wkładem montażowym.

Ps. Ale już wiem w czym jest problem, muszą być dwie te same pamięci. Tak więc nie można włożyć 4+1 tylko 4+4.
 

Załączniki

  • RAM22.jpg
    RAM22.jpg
    66,5 KB · Wyświetleń: 20
Ja mam dwie różne i mi działa.
A czy w Twoim modelu jest równie trudny dostęp do drugiego slotu jak w TS 251 ? Jeśli jest identyczny to jak wkładasz druga kość do slotu ?
Punkt 9 instrukcji upgrade ramu wyraźnie mówi, że pamięci muszą być te same.
"Always ensure that a memory module is installed in the Primary slot (red). If not, then the system will fail to start. When installing two memory modules, please ensure that they are the same size and ideally use the same type of RAM for both memory slots. The maximum supported memory is 8GB combined"