Pomoc Bridge mode a bezpieczeństwo

Kamil84

Network Architect
Q's Professional
28 Listopad 2012
346
6
81
28
Warszawa
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam.
Szukałem na forum i internecie podobnych informacji, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Mam QNAPa za podwójnym NATem, 1 router to connect box(compal) od UPC, publiczny IP zmienny, drugi to USG od Ubi.
Myślałem nad zmianą compala w tryb bridge, ze względu na problemy w Windowsach z autentykacją L2TP. W pracy wiadomo, IT zablokowało możliwość instalacji OpenVPN itp. Więc zostaje jedynie L2TP, ale przez podwójny NAT muszę grzebać w rejestrze, a nie mam uprawnień.

I stąd główne pytanie.

Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa sieci, urządzeń po takiej zmianie ? Że na USG będę miał IP publiczny, czyli zostanę za 1 NATem ?

Na USG mam wyłączony IDS/IPS, ze względu na ograniczenie przepustowości.
Porty jakie mam 'wystawione' w świat to jedynie do webgui QNAPa(inne niż standardowe) i OpenVPN i L2TP na USG.
Dziękuję za podpowiedzi

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2
Model serwera: QNAP TS-453D
 
Jeżeli zrobisz bridge na UPC, to on staje się totalnie transparentny i na pierwszy ogień idzie USG. Niestety przepustowość bardzo mało bo nie dobija do 100Mbit. I'm mniej portów tym lepiej. W IPS możesz wyłączyć wszystko i dać blokowanie regionalne tj. tylko polskie IP. Przepustowość wtedy nie poleci.
Jeżeli dla Ciebie to nie problem to pomyślanym o zmianie USG na coś lepszego i zaczął używać IPSa.
 
Dzięki @daniel_t za odpowiedź.
Na razie nie mam możliwości wymiany USG.
Ewentualnie, do domowych podstawowych w sumie zastosowań, to który będzie lepszy ? Udm pro czy USG pro ?
IPS nie sprawdzałem pod tym kątem, dzięki za wskazówki.
 
o co biega z tym rejestrem
Próbując połączyć sie na Windows z serwerem L2TP wyskakuje błąd "The L2TP connection attempt failed because the security layer encountered a processing error during the initial negotiations with the remote computer” .
I podobno dodanie wartości DWORD w rejestrze poprawia to. Nie sprawdzałem bo na korpo pc nie mogę, a w prywatnym laptopie nie mam potrzeby bo np. tel się łączy po L2TP.
@daniel_t nie przegapiłem, porty przekierowane. Dostęp ogólnie wszystko mam, pytałem tylko o bridge mode
 
upload_2021-4-24_13-50-41.png


tia - babol od M$a.
 
Wiem, że babol m$. Ale od razu obstawiacie ciemnotę...
Ja tylko pytałem czy jest duża różnica w bezpieczeństwie z podwójnym NAT i w trybie bridge. Przy okazji wspomniałem o problemach z l2tp
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tryb bridge zagrozenia dla sieci