Pomoc Cacti lub jego zamiennik pod Qnap

Mariuszynski

Entry Technician
Q Associate
13 Marzec 2015
46
11
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,

czy jest jakaś gotowa paczka pod Qnap oprogramowania Cacti lub jego zamiennik pod Qnap? Może komuś udało się zainstalować? Proszę o sprawdzone metody przez użytkowników
 
Czyli ogolnie kicha jesli ktos ma arm trzeba komvinowac zeby cos poszlo nawet virtualki nie mozna postawic

Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka
 
kicha ? kupiłeś/dostałeś ARMa - model tańszy, ale słabszy parametrami. Pamiętaj że siedzi tam Linux a nie Windows, chciałbyś mieć NASa pod kontrolą Windows ? TO dolicz 1 tyś złotych za system operacyjny :D do ceny sprzętu.
Chcesz wirtualke to odpowiedni model na intelu ... ja zrobiłem to słabym ARMie nie będąc takim specem jak @Silas Mariusz , w trzy godziny miałem działające CACTI nie znając wcale go ... wiem lepiej pomarudzić i poczekać na gotowca. Życzę miłego marudzenia :D :>

PS: masz model x39 - dwa rdzenie i 1 GB RAMU ? ja mam to na jednym rdzeniu i 512MB ramu , zostało mi grubo ponad 280 MB w RAMie
 
Ja nie marudzę po prostu nie mogę tak jak inni poszperać i jak coś nie wyjdzie to spokojnie to naprawić bo to nas produkcyjny i każda pomyłka skutkuje problemami. Stwierdzeniem tylko fakt ze na arm trzeba kombinować a na intelu nie. I tego nasa oddziedziczylem jak ja bym mial kupowac to wybralbym maszyne mocniejsza

Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka
 
dlatego sugeruje zrobić tak ja mam - postawić obok natywnego systemu, Debiana - jak to zrobić pokazał @Silas Mariusz w linkach.

W tym równoległym systemie możesz broić ile dusza pragnie :)
ja mam tam CACTI i kilka innych rzeczy :D

NP:
upload_2015-8-12_16-54-57.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qts na debianie