Rozwiązany Ciągłe skrobanie po dysku w nowyQnap 453BE pomimo wyłączonej sieci LAN/WIFI

Discussion in 'HDD Spin Down (Tryb w gotowości)' started by Martin_80, Jan 9, 2021.

Loading...
  1. Martin_80

Martin_80 Passing Basics Beginner

Local Time:
    10:21 PM
    Ratings:
    +1 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    Niestety nie jestem użytkownikiem linuxa, więc nie byłem w stanie ogarnąć instalacji apki sprawdzającej proces wpływający na pracę głowicy dysku.
    W sumie to w sieci jest sporo informacji o głośnej pracy Seagate IRONWOLF w serwerach QNAPa, (na YT jest nawet test porównawczy do WD RED - LINK). Nie chodzi tutaj w sumie o dB, a o jego charakterystykę (jest nie do zniesienia, nie nadaje się do wyciszonego biura).

Miałem zamiar oddać ten serwer w ramach 2 tygodniowego zwrotu, ale że jestem zajętym inżynierem w ciągłych rozjazdach nie było mnie stać na marnowanie kolejnego czasu (pakując wszystko i przechodząc przez procedury marudzącego sklepu).

Na razie softwarowe możliwości serwera, dostępne aplikacje pozytywnie mnie zaskakują.
    Zaskoczyły mnie bardzo niskie temperatury dysku (pomimo ciągłego skrobania 26-27C). Procesor 43, max 48C (w pomieszczaniu 19-21C).
    Dziękuję wam za podpowiedzi, ...zamelduję wam jak tam zmiany po instalacji dysków SSD pod system.

• Lubię to! Lubię to! x 1
  2. guffi

guffi Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    Ratings:
    +9 / 3 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x51 1 GbE
    Ja mam Ironwolf i to prawda głośno chodzi w zewnętrznej obudowie rozszerzającej bo wd red o wiele ciszej.

3. alt

alt Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    10 Mbps
    TS-x53 10 Mbps
    podłóż pod QNAPa grubą podkładkę pod myszkę

pozdrawiam
    Alt

4. Martin_80

Martin_80 Passing Basics Beginner

Local Time:
    Ratings:
    +1 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    Hej, problemem nie są wibracje budy QNAPa (ta jest fajna i stabilna). Chodziło o ciągłe skrobanie głowicy dysku (nawet jak sprzęt jest offline 24/7).
    Dzięki za rade (y)

5. killjoy

killjoy Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    Ratings:
    +77 / 1 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    Tak czytam sobie o tych IronWolfach i nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując IW - co prawda na razie tylko jeden ale jak ma mi hałasować w salonie to chyba się wk..ę !

6. guffi

guffi Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    Ratings:
    +9 / 3 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x51 1 GbE
    Ja na tym dysku ironwolf włożoną w obudowę zewnętrzną jestem w tym samym pokoju to słychać bardziej niż wd red 4TB ale próbuje żeby w nocy nie używało tego dysku bo budził mnie jak włączył się o 2 w nocy.