Pomoc Ciągłe skrobanie po dysku w nowyQnap 453BE pomimo wyłączonej sieci LAN/WIFI

Martin_80

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2019
48
3
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam,
Jestem tutaj nowy i mam do was pytanie czy to normalne że nowy NAS TS-453BE + 1x Seagate IronWolf 4TB mimo braku zainstalowanych apek, nawet z wyłączona siecią LAN/WIFI, ciągle skrobie po dysku przez 24/7, z przerwami na 30-60 sekund po 5 minut skrobania. Nawet nie mam na tym dysku zapisanych danych. Takie zachowanie serwera nie dość że jest nie do zniesienia akustycznie, to pewnie dobije dysk .
Czy waszym zdaniem powinienem oddać ten serwer? mam jeszcze 7 dni na zwrot?

Pozdrawiam


Model serwera: QNAP TS-453BE
 
Niestety nie jestem użytkownikiem linuxa, więc nie byłem w stanie ogarnąć instalacji apki sprawdzającej proces wpływający na pracę głowicy dysku.
W sumie to w sieci jest sporo informacji o głośnej pracy Seagate IRONWOLF w serwerach QNAPa, (na YT jest nawet test porównawczy do WD RED - LINK). Nie chodzi tutaj w sumie o dB, a o jego charakterystykę (jest nie do zniesienia, nie nadaje się do wyciszonego biura).

Miałem zamiar oddać ten serwer w ramach 2 tygodniowego zwrotu, ale że jestem zajętym inżynierem w ciągłych rozjazdach nie było mnie stać na marnowanie kolejnego czasu (pakując wszystko i przechodząc przez procedury marudzącego sklepu).

Na razie softwarowe możliwości serwera, dostępne aplikacje pozytywnie mnie zaskakują.
Zaskoczyły mnie bardzo niskie temperatury dysku (pomimo ciągłego skrobania 26-27C). Procesor 43, max 48C (w pomieszczaniu 19-21C).
Dziękuję wam za podpowiedzi, ...zamelduję wam jak tam zmiany po instalacji dysków SSD pod system.
 
Nie chodzi tutaj w sumie o dB, a o jego charakterystykę (jest nie do zniesienia, nie nadaje się do wyciszonego biura).
podłóż pod QNAPa grubą podkładkę pod myszkę

pozdrawiam
Alt
Hej, problemem nie są wibracje budy QNAPa (ta jest fajna i stabilna). Chodziło o ciągłe skrobanie głowicy dysku (nawet jak sprzęt jest offline 24/7).
Dzięki za rade (y)
 
Nie chodzi tutaj w sumie o dB, a o jego charakterystykę (jest nie do zniesienia, nie nadaje się do wyciszonego biura).
podłóż pod QNAPa grubą podkładkę pod myszkę

pozdrawiam
Alt
Hej, problemem nie są wibracje budy QNAPa (ta jest fajna i stabilna). Chodziło o ciągłe skrobanie głowicy dysku (nawet jak sprzęt jest offline 24/7).
Dzięki za rade (y)

Tak czytam sobie o tych IronWolfach i nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując IW - co prawda na razie tylko jeden ale jak ma mi hałasować w salonie to chyba się wk..ę !
 
Ja na tym dysku ironwolf włożoną w obudowę zewnętrzną jestem w tym samym pokoju to słychać bardziej niż wd red 4TB ale próbuje żeby w nocy nie używało tego dysku bo budził mnie jak włączył się o 2 w nocy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. skrobie
  2. iotop
  3. ironwolf pro