Co wybrać TS-451+ czy (TS-251 + TS-251+)

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Jak w temacie, zastanawiam się nad zakupem TS-451+ i sprzedażą mojego TS-251
Ewentualnie czy zostawić TS-251 i dokupić TS-251+ łącznie będą dwa nasy dwa niezależne procesory.
Po kalkulacji cena taka sama.

Która wersja jest lepsza według was ?
 
A napisz czemu chcesz zmienić? Czy tylko za mało zatok, czy mocy brakuje? Dla mnie te wszystkie modele są bardzo zbliżone pod względem wydajności. Miałeś brać x70 nawet była aukcja i co?

Mobilnie
 
Tak dobrze pamiętasz. Spóźniłem się w licytacji. Allegro wprowadziło zegarek ale to jakiś pić na wodę. Zegarek pokazuje niecałą minutę do końca licytacji, ja wstukuję kwotę i co. A tu okazuje się że za późno licytacja się skończyła. Masakra

Przede wszystkim brakuje mi teraz 3-ciej zatoki.
A mocy nigdy za wiele ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Następnym razem użyj snajpera do allegro. I czekaj na kolejną okazję, bo kupno podobnego mało Ci zmieni poza kieszenią. Na razie jak Ci mało miejsca to kup większe dyski.

Mobilnie
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Kiedyś gdy zastanawiałem się nad wyborem NASa, brałem pod uwagę 4-dyskowy S. Potem rozważałem na forum pronas zakup chyba 5-dyskowego, a o 8-dyskowym to pisali na forum ,że to zupełnie niepotrzebne. Teraz mam qnap 8-zatokowy na i7 z 16GB RAMu i mam wszystkie zatoki wykorzystane, a miejsce wygląda tak:
upload_2016-9-30_14-5-6.png

Dyski mam po 3TB oprócz jednego SSD na system. Dziś bym wziął 10-12 zatok, ale te 8 na teraz mi wystarczy.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Co racja to racja. Muszę się wyedukować w sprawach licytacji. Nie lubię ich nie mam do tego nerwów :emoji_wink: dodatkowo zapiszę się chyba na medytacje hehe.

Szukam ponieważ nie wiem jak podpiąć dysk USB do qnap aby ten mogł zgrywać materiał z kamer na zewnętrzny dysk. Szkoda mi dysków na te materiały.

tu link do tematu ale chyba nikt nie wie jak to zrobić :(
Udzielamy pomocy - Zapis z programy Surveillance Station na dysk zewnętrzny USB 3.0