Pomoc CURL do końca nie działa.

triektor

Nowy użytkownik
Noobie
27 Listopad 2013
3
1
3
44
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
PHP:
$adres = "[URL]https://www.voipdiscount.com/myaccount/sendsms.php?username=aaaa&password=bbbb&from=+48666555444&to=+48444555666&text=haloo[/URL]";

$curl = curl_init();
curl_setopt($curl, CURLOPT_URL, $adres);
curl_setopt($curl, CURLOPT_FAILONERROR, 1);
curl_setopt($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
$result = curl_exec($curl);
curl_close($curl);
echo $result;

Mam napisaną w/w instrukcję do wysyłania SMS lecz curl zainstalowany na QNAP 221 nie wykonuje mi tego skryptu. Na zewnętrznych hostingu działa bez zastrzeżeń.
 
Uroki oprogramowania QNAP, w perl-u napotkasz podobne "zjawiska", i licho wie gdzie jeszcze ...
Podejrzewam, że gdybyś Qnap-a uzbroił w natywny Debian i tam wykonał taki skrypt nie było by najmniejszego problemu ....

Choć z mojej strony to tylko spekulacje ;-)
 
Ciekaw jestem co w takiej sytuacji zwracaja Ci funkcje curl_init oraz curl_exec. Dobrze gdybys uruchomil sobie (w pliku php.ini) raportowanie o bledach, wtedy bedzie latwiej zobaczyc co w trawie piszczy :) Moze w ustawieniach curla trzeba zezwolic na przyjmowanie certyfikatow SSL? (Using cURL in PHP to access HTTPS (SSL/TLS) protected sites » unitstep.net) :)
Oby wywolac odpowiedni link sprobuj posilkowac sie podstawowymi funkcjami php. Wystarczy przeksztalcic skrypt, ktory podalem w innym temacie
Pomoc - Powiadamianie przez SMS
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Mam chyba podobny problem albo identyczny.
Skrypt do sms z orange, jest na Qnapie.

Uruchomiony z www dziala bez problemu.
Uruchomiony z konsoli wywala:
Fatal error: Call to undefined function curl_init() in ..........
Ten sam serwer, ten sam php. Nie rozumiem.
Proszę o jakąś wskazówkę, albo gotowca :)
pzdr
 

Mogą Cię zainteresować