Pomoc Dodanie do harmonogramu połączenia klienta VPN

sovix

Nowy użytkownik
Noobie
21 Luty 2023
3
0
1
23
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,
mam dwa urządzenia A i B. Urządzenie A łączy się do urządzenia B poprzez OpenVPN wówczas uruchamiana jest synchronizacja jednokierunkowa w czasie rzeczywistym. I to ogólnie działa dobrze. Jednak przez słabe łączę chciałbym to uruchamiać w nocy. I teraz mam tutaj problem jak dodać do crontab'a aby urządzenia A o określonej godzinie się łączył się do urządzenia B?
 
z ustawieniem harmonogramu synchronizacji nie ma problemu żeby ustawić. Nie chciałbym aby połączenie było zestawienie non stop. Dlatego myślę nad jakimś skryptem do crona czy coś takiego.
 
z tego co wiem , qpvn nie ma schedulera - jeśli taki jest potrzebny - ticket do qnapa niech dorobią.
Poleci ticket niech robią.

Jezeli VPN bedzie probowal nawiazac polaczenie w nieskonczonosc (bez timeoutów), to wystarczy ze zrobisz prostą rule na firewallu wylaczajaca port VPN, i wlaczajacy o ktorej chcesz godzienie.
VPN nie mogę wyłączyć bo jest wykorzystywany przez innych użytkowników w ciągu dnia.
Ale może spróbuje zablokować połączenie po IP bo jest ustawiony statycznie
A po co? Przecież VPN nie musi być ustawiony jako gateway. Połączenie może być cały czas.
Aby nie też nie blokować miejsca dla połaczonych użytkowników plus łaczę radiowe 30/10......
 
VPN nie mogę wyłączyć bo jest wykorzystywany przez innych użytkowników w ciągu dnia.
Nie mowie o VPN tylko o PORCIE na ktorym dziala VPN. i wylaczac go np na routerze, albo na urzadzeniu docelowym.

Aby nie też nie blokować miejsca dla połaczonych użytkowników plus łaczę radiowe 30/10......
Tylko ze jezeli vpn nie jest uzywany, to ruch ktory generuje jest znikomy.
 
Poleci ticket niech robią.
Taki ticket bedzie feature requestem ;p
Czyli mogą nie zrobić hahahaha

Aby nie też nie blokować miejsca dla połaczonych użytkowników plus łaczę radiowe 30/10......
Jakiego miejsca? Co Ty w ogóle za bdury pleciesz.
Przeciez połączony VPN na którym nie ma ruchu jedyne co wysyła to keepalive (ping-like).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Synchronizacja
  2. openvpn