Pomoc Dostęp zewnętrzny

wituus

Passing Basics
Beginner
11 Luty 2010
27
3
8
45
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam

Mam problem z dostępem z zewnątrz do NASa, niedawno orange namówiło mnie na tzw intenet b2b ze stałym ip.
Po aktywacji usługi wszystko się posypało. Do czasu ogarnięcia tematu dodałem Qnapa do DMZ i niestety nie mogę się do niego zalogować przez numer ip oraz xxxxx.myqnapcloud.com natomiast działa połączenie przez Smarturl

Pomyślałem iż może skopany jest funbox załatwiłem ONT z orange i podłączyłem Asus AT-AC1200G+ niestety problemy takie jak w funboxie dodatkowo nie działa mi telefon przez bramkę voip gigaset N510IP pro.

Przydałyby się wskazówki gdzie na początek szukać rozwiązania.

1642759767501.png
 
po ip:8080 nie działa

Na stonie Skaner portów online na IP
Sprawdziłem i wygląda że wszystko pozamykane
Jak to odblokować?

Not shown: 22 closed ports
PORT STATE SERVICE
18/tcp closed msp
20/tcp closed ftp-data
21/tcp closed ftp
22/tcp closed ssh
23/tcp closed telnet
25/tcp closed smtp
53/tcp closed domain
80/tcp closed http
110/tcp closed pop3
115/tcp closed sftp
135/tcp closed loc-srv
139/tcp closed netbios-ssn
143/tcp closed imap2
194/tcp closed irc
443/tcp closed https
445/tcp closed microsoft-ds
1433/tcp closed ms-sql-s
3306/tcp closed mysql
3389/tcp closed
5632/tcp closed
5900/tcp closed
6112/tcp closed
 
Nie mam firewalla, tylko dlaczego te porty pozamykane, sprawdziłem adres domowego qnapa i porty otwarte zgodnie z ustawieniami routera, a w pracy pozamykane
 
A w pracy ci czegoś nie blokują? Może sprawdź na komórce z włączoną transmisją danych? I mi się powoli kończą pomysły :). Jakby ktoś inny miał jakieś to zapraszam.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Jak możesz to na jakimś pc, w tej samej sieci, odpal jakąś usługę, która zaleca przekierowanie portów (jakieś p2p/serwer lub inne), przekieruj porty na routerze i sprawdź czy działa. Może problem nie jest związany z samym Qnap.
 
Wszystko na routerze jest chyba dobrze poustawiane.

Od biedy podjadę w niedzielę i poodłączam wszystko bo już mi się pomysły skończyły, czy coś poza routerem może blokować porty?

1642873933087.png

zapora
1642874000266.png

1642874241242.png
 
Chyba jednak operator blokuje. Miałem podobną sytuacje po zmianie na światłowód. stałe IP a nie mogłem udostępnić strony www. Dopiero na pisemne reklamacje operator zgodził się na odblokowanie tylko niektórych portów. Mogę zapomnieć o trybie bridge, podobno jest to tylko w opcji dla biznesu. A to pierwsza odpowiedź operatora

porty.png
 
podobno jest to tylko w opcji dla biznesu
Dla biznesu jest tylko stałe IP w światłowodzie, wiec czy by chciał czy nie trzeba mieć biznes by uzyskać stałe IP w Orange na światłowodzie. Aby odblokować porty służy właśnie to co @Silas Mariusz wspomniał. Ciekawe, chce założyć swój serwer poczty wiec bede walczył włąśnie z Orange po 26. Jakie będą efekty dam znać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. telnet via cmd
  2. port światłowód
  3. dostęp z zewnątrz
  4. serwer poczty
  5. qlink
  6. przekierowanie portów w routerze