Dropbox na QNAP

slasz

Nowy użytkownik
Noobie
24 Sierpień 2008
8
0
1
56
Ełk
www.broker-nieruchomosci.pl
Witam. Mam dwa QNAP-y 209 PRO, jeden w firmie drugi w domu. Zrobiłem sobie automatyczną replikację z firmowego na domowy - dla bezpieczeństwa danych. Teraz chciałbym pójść trochę dalej. Zastanawiam się, czy udałoby się uzyskać taką funkcjonalność jaką daje dropbox. Czyli tworzymy takie same udziały sieciowe na obu maszynach, udziały oczywiście zmapowane lokalnie i z taką samą zawartością. Zmiana zawartości przez edycję, dodanie czy usunięcie pliku/katalogu na jednym QNAP-ie powodowałaby automatycznie synchronizację danych na drugiej maszynie. Używam dropboxa i jest to bardzo wygodne, ale niestety za mało przestrzeni dyskowej za free. Natomiast realizacja tego zadania przez QNAP-y byłaby idealna. Czy ktoś może ma takie rozwiązanie albo wiedzę, jak to zrealizować? Pozdrawiam, Sławek.
 
czy udało ci się znaleźć rozwiązanie ? Chce zrobić podobną konfigurację Mam w dwóch różnych miejscach Qnapa 459 i 559 i chce je replikowac i połączyć ?
...lub "zmusić" DropBoxa do pracy na qnapie ?
 
Serwery aplikacji->Serwer archiwizacji i dalej juz konfiguracja rsync.

Nie uzywalem tego, ale moze sie przyda.

Z tego co zauwazylem jest rowniez paczka QPKG z Dropboxem. Moze tez byloby to w jakis sposob pomocne dla Was.
Link do paczki: http://goo.gl/PtcLK

Co prawda nie za bardzo rozumiem idei DropBoxa na Qnapie, no ale skoro jest moze Wam sie przyda