drukarka/skaner brother DCP-357C

slasz

Nowy użytkownik
Noobie
24 Sierpień 2008
8
0
1
56
Ełk
www.broker-nieruchomosci.pl
Witam. Mam drukarkę/skaner brother DCP-357C, drukarka działa z QNAP-em 209 pro bez zarzutu. Czy da się używać także jako skaner? Oprogramowanie Brothera jest zainstalowane, jednak nie widzi skanera podłączonego do QNAP-a. Pozdrawiam.
 
No raczej sie niestety nie da. Dzialanie drukarki a skanera jest zupelnie inne. Chcialbym zeby to co ty mowisz bylo mozliwe.

A juz wogole bym chcial miec urzadzenie ala skaner w ktorym naciskam SKANUJ i po USB zapisuje sie do jakiegos pliku np. JPG w udziale sieciowym na NAS'ie :)
 
SiLAS napisał:
No raczej sie niestety nie da. Dzialanie drukarki a skanera jest zupelnie inne. Chcialbym zeby to co ty mowisz bylo mozliwe.

A juz wogole bym chcial miec urzadzenie ala skaner w ktorym naciskam SKANUJ i po USB zapisuje sie do jakiegos pliku np. JPG w udziale sieciowym na NAS'ie :)
Wszystko jest możliwe (oprogramowanie nazywa się SANE) :)

Niestety obecne oprogramowanie w urządzeniu nie obsługuje skanowania.
Więcej można poczytać sobie pod adresem:
http://www.xs4all.nl/~ljm/SANE-faq.html#92
 
Tak przypadkowo trafiłem na ten post, ale widzę że ktoś szukał tego co ja (skanowania do zasobu sieciowego). Dokładnie tak sobie zrobiłem. Drukarka Officejet PRO HP z serii L7600 ma możliwość skanowania do zasobu sieciowego. Nie tylko zresztą w postaci JPG ale również PDF. Dokumenty nie tylko jednostronne. Zrobiłem sobie na QNAP 209 II PRO, ustawiłem udział, hasło, i śmiga jak ta lala. Co więcej, można ustawić kilka zasobów ;) i tak też mam zrobione że przed skanowaniem wybiera się do którego zasobu klikam "OK" wybieram jaki format i jedzie z koksem. Polecam rozwiązanie, bardzo praktyczne.

Pozdrawiam
Kefasso