Pomoc Dwuetapowa weryfikacja użytkowników?

U

Usunięty użytkownik CiemPL

Guest
Cześć proszę o pomoc jak włączyć weryfikację dwuetapową dla każdego nowego użytkownika?
I jeszcze jedno pytanie.. mam ustawiony serwer jako prywatny czy jeżeli ustawię go jako dostosowany to wtedy inni członkowie będą się mogli łączyć bez problemu z moim urządzeniem poza domem? Jak to ogarnąć? Proszę o proste wytłumaczenie...
 
Panel sterowania -> System -> Bezpieczeństwo - zakładka weryfikacja dwuetapowa
Tak to wiem ale czy można taką weryfikację włączyć kolejnym użytkownikom? Bo mogę tylko zmienić z wyłączonej na niekompletną... Ja mam włączoną jako administrator. Chyba z winnym się nie da włączyć więc nie ma tematu :)
 

Załączniki

  • IMG_20230921_145923.jpg
    IMG_20230921_145923.jpg
    6,1 MB · Wyświetleń: 23
2023 rok screeny robione telefonem no nie źle poleciałeś. (Win+SHIFT+S)

Jesteś adminem więc chyba masz jakaś kontrolę nad ludźmi? Powiedz użytkom macie korzystać z dwuetapowej autoryzacji i po problemie.
 
2023 rok screeny robione telefonem no nie źle poleciałeś. (Win+SHIFT+S)

Jesteś adminem więc chyba masz jakaś kontrolę nad ludźmi? Powiedz użytkom macie korzystać z dwuetapowej autoryzacji i po problemie.
Ale jak to włączyć im? Nie da się nie wiem jak to włączyć ... robię telefonem zdjęcie bo pisze z telefonu... Tu nie chodzi że nie chcą weryfikacji dwuetapowej tylko jak ja ma to włączyć jak to jest wyłączone? Nie da się włączyć jedynie mogę zmienić na niekompletne z wyłączone i tyle ...
 
Nie możesz to proces który ONI muszą wykonać po swojej stronie w jakimś kliencie autoryzacji. I to nie wina QNAP'a tak to działa.

Wyślij maila: "Proszę włączyć autentykę dwuetapową mają Państwo czas do 25/10/2023 po tym czasie konta zostaną zawieszone."

Ja mam cichą nadzieję że to nie jest pełna lista użytkowników?
 
Nie możesz to proces który ONI muszą wykonać po swojej stronie w jakimś kliencie autoryzacji. I to nie wina QNAP'a tak to działa. Próbowałeś może sam na swoim koncie to włączyć? Coś mi się wydaje że nie.

Wyślij maila: "Proszę włączyć autentykę dwuetapową mają Państwo czas do 25/10/2023 po tym czasie konta zostaną zawieszone."

Ja mam cichą nadzieję że to nie jest pełna lista użytkowników?
To jest moja żona więc mogę to zrobić tylko jak? Ma ściągnąć Authenticator? I wtedy to jakoś się aktywuje? I mam zmienić z wyłączonej na niekompletne? Albo inaczej jak ona ma to włączyć tą autoryzację?
 
Super bardzo mocno dziękuję za pomoc i przepraszam za moją niewiedzę ale mam do czynienia z tym urządzeniem dopiero dwa dni... Teraz jak już wiem jak to zrobić to już będę pamiętał :) myślałem że jak ściągnę tą aplikację to w tej aplikacji mogę się zalogować na myqunapclud ID i wtedy też zadziała ale widzę że w Qnap trzeba wpisać e-mail... Jak swoją weryfikację robiłem to już nie pamiętam bo prowadziła mnie pierwsza instalacja a byłem tak podjarany że w końcu kupiłem sobie serwer że wszystko zapomniałem :)
 
  • Flexed Biceps
Reakcje: 3Qn
To ja osobiście polecał bym nie robić wszystkiego na raz bo jak coś pójdzie nie tak nie będziesz wiedział co zawiodło ;)

Aplikacja dedykowana wydaje mis ie że ma przewagę na googlowym do wszystkich serwisów wspierających 2-step (auth)
 
Tak zainstaluje dedykowana ta która też mam u siebie na tel o Qnap... to prawda za robię za dużo na raz ale myślę że już mam wszystko skonfigurowane mniej więcej... najważniejsze to zrozumieć to wszystko i wiedzieć co i jak teraz a tego puzla mi brakowało do lepszego bezpieczeństwa :)
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
Mam napisać tak samo jak włączyłeś sobie... ale będe uprzejmy...

Masz tu dwie apki wybierz która Ci pasuje @Silas Mariusz demonstrował 2 wygląda świetnie i jest mniej klikania.
QNAP Authenticator - Apps on Google Play
Google Authenticator - Apps on Google Play

Pokaż załącznik 43515

Pokaż załącznik 43514
Jeszcze tylko jedno pytanko ... zainstalowałem mojej żonie aplikacje dodałem ją w logowanie i zabezpieczenia zeskanowałem kod weryfikacji w aplikacji ... i jest dodana... natomiast w panel sterowania/bezpieczeństwo/weryfikacja 2-etapowa dalej jest jako status wyłączone jak klikam na nią daje zastosuj zmienia się na niekompletną...
 
Jest jeszcze przełącznik "wyłącz weryfikację 2-etapową" na karcie użytkownika w Panelu sterowania -> użytkownicy -> karta użytkownika.
Może tam ma wyłączoną?

Z aplikacji do weryfikacji dwuetapowej przetestowałem ... kilka... Raivo, Authy, Google Authenticator, MS Authenticator i jeszcze kilka. Ostatecznie stanęło na
2FAS 2FAS - the Internet's favorite open-source authenticator
DO MS nic nie zastąpi MS Authenticator, ale są serwisy które go nie tolerują. Do innych 2FAS z racji przenośności, synchronizacji pomiędzy urządzeniami, backupu.
 
A dla potomnych - jak rozwiązałeś weryfikację?


Na QNAP wpisałem logowanie i tam wybrałem dwuetapową weryfikację, po czym dodałem użytkownika, który już był dodany na urządzeniu wcześniej. Następnie przeszedłem do panelu sterowania, bezpieczeństwo, weryfikacja dwuetapowa. Zaznaczyłem użytkownika i kliknąłem "Zastosuj", po czym opcja zmieniła się z "wyłączonej" na "niekompletna". Zainstalowałem aplikację QNAP Authenticator na telefonie tego konkretnego użytkownika. Zalogowałem się na stronie użytkownika myqnapcloud w przeglądarce i zeskanowałem kod QR za pomocą aplikacji. Wszystko zadziałało poprawnie :) Najgorsze jest to, jak się to robi pierwszy raz... potem już jest znacznie łatwiej 😂