Dysk SSD do biura

Tomek0

Entry Technician
Q Associate
15 Styczeń 2019
43
2
8
36
QNAP
TS-x70U-RP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Obecnie w Qnapie TS 877 XU-RP posiadam 2 dyski talerzowe 6TB w Raid1. W związku z tym, że posiadam na nich dwie maszyny wirtualne z Windows Server oraz Widnows 7, na których są programy księgowe, to chciałem zamienić je na dyski SSD o pojemności 6TB każdy. Czy możecie polecić konkretne modele? Oczywiście ograniczenia cenowe są - około 6 tysięcy zł.
Drugie pytanie czy prosto można zrobić migrację na te dyski SSD z obecnych? Jak tak to później mogę używać tych talerzowych jako dodatkowych na dane?
 
4 TB SSD kosztuje 5k PLN - wiec twój limit jest nierealny
 
Mowa o jednym dysku? Jeżeli tak to może mogę zrobić inaczej. Skoro jest tyle kieszeni to czy można zrobić by SSD w raid1 były na wirtualkę i system. A talerzowe na dane?
 
moim zdaniem powinno paść pytanie : co chcę przyśpieszyć tymi ssdkami ?

i tak - cena za jeden dysk to ~5,5k PLN
 
Przyśpieszyć działanie stacji wirtualnej :)
 
to dane tej stacji powinny być przechowywane na SSD.

czyli po prostu - montujesz SSD w nasie, dodajesz je do nowej grupy dysków , wyłączasz VMki, przenosisz pliki VM na nowa grupe dysków , poprawiasz lokację plików w stacji wirtualizacji i startujesz vmki. powinno być szybciej.

Pozostaje tylko pytanie - czy vmki korzystają z danych na nasie (w sensie na dyskach mechanicznych) ? i tutaj zaczyna sie temat rzeka
 
Czyli tak będzie najlepiej :) Jedynie nie mam bladego pojęcia jak przenieść VM na nowy dysk i w jaki sposób poprawić lokację plików w WM. Czy są jakieś szkolenia z QNAP'ów? Szukałem w Internecie i strasznie mało informacji jest w tej kwestii.
 
Jedynie nie mam bladego pojęcia jak przenieść VM na nowy dysk i w jaki sposób poprawić lokację plików w WM.

Przecież robiłeś maszynę wirtualną na qnapie , nie zauważyłeś listy folderów gdzie wskazujesz jej lokacje ? :>
 
Robiłem, ale to był schemat krok po kroku. Tutaj jest chyba procedura niestandardowa, gdzie trzeba samemu kombinować. Nie chcę niczego zepsuć dlatego mam lekki strach przed takimi operacjami.
 
Jak tylko dokonam zakupu to będę kombinować - jak nie zapomnę to zrobię krótki tutorial dla potomnych. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę prosić o konkretny model dysków SSD, który będzie odpowiedni do VM i do plików systemowych? Skoro talerzówki będą do przechowywania danych to myślę, że 2 albo 3 TB wystarczą.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 2 maszyny wirtualne widnows