E-mail z strony www.

Grzes978

Entry Technician
Q Associate
20 Maj 2008
72
1
8
45
Bielsko Biała
www.planetagor.pl
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
100 Mbps
Witam

Mam takie problem, zainstalowałem sobie joomle i postawiłem stronkę. stawiłem sobie link KOntakt na stronce, po wciśnięciu go wyskakuje strona gdzie można wysłać e-mail do właściciela strony z pytanie, problem jest taki ze e-maile nie dochodzą. i Wyskakuje jakiś problem. W czym jest sęk? Co trzeba na rozwiązanie tego problemu?

Pytanie numer dwa

Konfiguracja Serwera SMTP na Qnap do czego służy?

Włącz Autoryzację SMTP
Nazwa Użytkownika :
Hasło :
Korzystaj z bezpiecznego połączenia SSL/ TLS


prosiłbym o małe wyjaśnienie bo jakoś z instrukcji nie można nic wycisnąć.


Dzięki za odpowiedzi.
 
a po co Ci twoj serwer?
zaloz sobie konto www jakies darmowe... o2, gmail czy cos
tacy uslugodawcy podaja Ci pop3 i smtp w celu mozliwosci skonfigurowania maila np. w outlook'u
i poprostu taki smtp podajesz w te pola
razem z loginem i haslem

za pomoca tego maila beda wtedy rozsylane wiadomosc
pop3 - serwer poczty przychodzacej
smtp - serwer poczty wychodzacej
 
ok rozumiem zasadę działania i też tak troszkę to podejrzewałem.

a teraz zastanawiam się nad jednym

mam stronę na której są dwa kontakty ( standardowo jak w Joomli moduł kontakt ukryte adresy wysyłanie maila ze strony podaje sie temat, mail nadawcy i treść ) jeden kontakt jest do mnie a drugi powiedzmy do kolegi

wiec jeśli ktoś wyśle maila do mnie serwer smtp przesle go do mnie na moja skrzynkę bo tak skonfiguruję sobie smtp a co z drugim mailem co miał pujść do kolegi ????

właśnie tego jeszcze nie kumem jak to działa - mogę zrozumieć ze to bedzie działać ale za choler.... nie wyobrażam sobie jak?

tak samo jak w przypadku jeśli będę chciał wysłać mass mail z jooomli jak maile dojdą do właścicieli???

Sorki za zatruwanie du..... ale jakoś mnie to dręczy

Pozdrawiam
 
ok
serwer SMTP jest serwerem poczty wychodzacej
to ze podasz serwer SMTP, np. o2 nie bedzie oznaczac ze mail zostanie wyslany tylko do CIebie
poprostu za posrednictwem Twojego maila beda rozsylane wiadomosci do innych ludzi takze - nie ma znaczenia tutaj jaki adres bedzie odbiorcy

na przykladzie...
masz telefon komorkowy w plus gsm
wysylasz sms do sieci era

sms z twojego telefonu jest przekazywany do bramki plus gsm z ktorej idzie do bramki w era gsm a pozniej do odbiorcy

tak samo jest w przypadku maili
maila wysylasz na serwer "wlasny" z ktorego leci dalej na inny serwer
 
też to pamiętam 0 20 21 22 i niestety dopiero koło 2004 roku w mojej okolicy zaistniała możliwość podpięcia się pod internet szerokopasmowy, a wcześniej nic depresja. A w końcu nie mieszkam na zadupiu tylko w granicach miasta Bielsko Biała, no ale niestety PCMka na słupie TPSA wykluczała Neostradę a sieci Wifi wtedy raczkowały, teraz odbieram trzy sieci do wyboru na 2,4 Ghz, a sam odbieram syganl,a na 5,6 Ghz i pewnie na tej częstotliwości jest też kilka sieci plus WIMAX który dobrze się rozwija u nas na Podbeskidziu.

Czasy się zmieniają na lepsze. :)
 
no czasy sie zmieniaja :)
ja mam mala siec osiedlowa ... jakies
3 komputery polaczone kablem 1gbit lan'em
3 komputery po wifi 802.11g

zastanawiam sie nad wymiana kabli 1gbit na swiatlowody - nie po to zeby byly szybsze transfery - poprostu chce sie zaznajomic z tematem

jedyna rzecz ktora mnie powstrzymuje - cena urzadzen :/
ale kiedys napewno sie za to zabiore
 
JA mam z kolegą też mała sieć i też w zasadzie by się edukować, ogólnie 7 komputerków, jeden Voipik noi Qnap z 4 stronkami.

Ale problem dalej jest co do tych maili.

Konfiguracja SMTP na NASie dotyczy chyba głównie wysyłania stanów alarmowych i nie ma nic wspólnego z wysyłania maili z stron joomli które sa na NASie. W każdym razie po konfiguracji Joomli, nie wyświetlają sie errory że wiadomość nie może być wysłana, ale i tak nigdzie maile nie dochodzą.

Musze jeszczę troszkę pokombinować.

Chyba ze ma ktoś jakieś pomysły

tutaj jest ciekawa stronka z jakże polskim pięknym językiem w opisie :)

http://badkarma.dotlayer.com/pl/2008/07 ... t-account/

niestety php nie dziła ani wersja smtp a sendmail nie wyrzuca problemów ale za to niegdzie nic nie dochodzi ???

Jak spiewał znany piosenkarz "Dziwny jest ten Świat" :) komputerowy oczywiście
 
Wiesz co kombinowałem okrutnie z tymi mailami, i nie wiem dlaczego to nie działa, zarówno przez SMTP,jak i przez php mail. NIe mam pojęcia w czym moze być bład. to samo tyczy się Qnapa i ustawienie Serwer SMTP, wpisałem smtp.poczta.onet, pełny adres mailowy jako login i hasło właczyłem uwierzytelnianie i po wcisnieciu testu, pisze ze nie mozna wysłąc maila. :|

zastanawiam się czy nie trzeba ustwic jakiegos przekierowania na routerze, jakiś portów itp? choć przecież zasada działania jest jak w przypadku outlocka a na kompach w sieci wszytsko działa.

Masz jakieś pomysły Silas?

Najgorsze jest to ze w sieci nie ma nic na ten temat oprucz standardowego opisu jak skonfigurować joomlę. A powiem szczerze ze mnie juz to wkurza, bo chcialbym zeby strony WWW były juz w pełni sprawne.
 
Wiadomość dla wszystkich którzy będą mieli problemy z wysyłąniem mail z Qnapa jako alrmy albo z konfiguracją poczty na Joomli.

Otóż obsługa wysyłania przez maili przez takie konta jak

onet
interia
o2

nie działała w moim przypadku, zarówno qnap jak i joomla w phpmail, lub smtp nie działało

po wykorzystaniu konta na gmail

wszystko ruszyło z kopyta, jedna różnica miedzy kontami to to że konto Gmail wymaga nie tylko uwierzytelnienia ale również KORZYSTANIE z bezpiecznego połączenia SSL/ TLS i po zaznaczeniu tego w zakładce ustawienia serwera SMTP oraz funkcji php mail w joomli z także użyciem konta na gmail DZIAŁA jak ta lala.

Dzięki Silas za naprowadzenie z kombinacją kont. :)