Pomoc File Station połączenie z zdalnym zasobem SMB

Wezyr

Moderator
Q's Professional
9 Styczeń 2016
209
33
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Walczę z podłączeniem zdalnego zasobu SMB do FileStation i powoli wymiękam, przez co proszę o pomoc. Sytuacja wygląda tak: jest router z openwrt, który posiada dysk z udziałem smb dla grupy roboczej. Zasób ten jest dostępny bez loginu i hasła dla grupy roboczej (taka lokalna wymiana, szczególnie przydatne w przypadku gdy znajomy wpadnie lub naprawiam inne urządzenie). Z poziomu Windows nie ma problemu z dostępem do tej lokalizacji, niestety Qnap z File Station nie może się połączyć z tym zasobem: wybieram Sieć MS z kreatora, podaje dane czyli nazwa hosta, określony folder, dane konta (próbowałem również bez) i po wybraniu "Utwórz" pojawia się komunikat "Zdalne połączenie nie powiodło się".

Dokładnie taką samą metodą spróbowałem się połączyć z zasobem poprzez "Menadżer kopii zapasowych - RTRR" i tam wszystko działa. Jest dostęp do zasobu, test poprawnie rozpoznał hosta, funkcjonalność działa jak należy. Co jest nie tak w przypadku File Station? Zależy mi na tej funkcji aby Qnap mógł wymieniać dane z zasobem bez potrzeby innego urządzenia.
 
Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi ale sprawdziłem u siebie opcję montowania udziału z prawami dla gościa i działa :/



upload_2016-2-4_20-56-53.png


upload_2016-2-4_20-59-39.png
 
Nie, podałem ręcznie.

Może wpisz tam w usera 'guest'

A jeśli to nie pomoże to sprawdź w konsoli mount.cifs -o guest //ip.routera/udzial /share/Public/costamgdziestam może dostaniesz jakiś błąd.
 
Proponuję sprawdzić czy działa na użytkowniku i haśle, chyba po ostatniej aktualizacji wtyczki "Connect to Cloud Drive" przestał działać dostęp anonymous.
 
Hmm.. Ja miałem taki problem, że tego nie było u mnie widać na koncie z prawami admina, ale po zalogowaniu na konto "admin" opcja była dostępna.

@mariuszsal - wiesz jak dodać montowanie poleceniem aby wykonywało się automatycznie po uruchomieniu urządzenia?
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    21,9 KB · Wyświetleń: 46