Pomoc FTP - brak uprawnień w zdalnym katalogu

kordusson

Entry Technician
Q Associate
10 Grudzień 2012
32
6
8
ts-251c
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
mam problem z usługą FTP. Mam założone konto "user1" - i poprzez ftp (używam Total Commander) mogę bez problemu się zalogować i widzę katalogi wcześniej przeze mnie udostępnione ( Download ... oraz katalog domowy "home" ). Nie mogę jednak skopiować bezpośrednio danych po zalogowaniu, tylko dopiero po wejściu w jeden z wymienionych (udostępnionych) katalogów. Próbowałem z uprawnieniami administratora, jednak tylko zapis jest możliwy wewnątrz udostępnionych katalogów. Czyli po zalogowaniu się na ftp i wejściu w katalog "home" , bądź "Download" - mogę robić wszystko na co sobie uprawnienia zapodam.

Zakupiłem sprzęt, który zezwala na zapis video,zdjęć, na ftp . jednak bez zaawansowanej konfiguracji (można tylko podać :
Adres serwera FTP
Port FTP
Nazwa użytkownik FTP
Hasło FTP
Wysyłaj zdjęcia co (s)

Dostaję potwierdzenie, że sprzęt łączy się z Qnap'em jednak żadnych danych nie zapisuje.
W logach połaczeń systemowych Qnap widać prawidłowe logowanie, jednak przy wpisie "write" w kolumnie "Dostęp do zasobów" - występuje (null).
Co zapewne związane jest - że pokazuję listę uprawnionych katalogów, w które dopiero muszę wejść, aby mieć dostęp do zapisu,bądź kasowania.
Próbowałem usunąć uprawnienia na wszystkie katalogi, aby domyślnie został tylko "home" - ale nadal jest on listowany, jako katalog do wyboru i trzeba do niego wejść aby coś zapisać.

Z góry dziękuje za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160311
Model serwera: QNAP TS-251C