Pomoc Gmail Backup

wally

Nowy użytkownik
Noobie
29 Kwiecień 2018
6
1
3
45
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Od pewnego czasu (2019-04-04) przestał działać mi backup wiadomości z Google Gmail. Problem z autoryzacją. Kiedy edytuję ustawienia konta, dla którego mam skonfigurowany cykliczny backup i próbuję na nowo autoryzować się (opcja Re-authorization -> Google OAuth2) otrzymuje komunikat błędu z Google:

Logowanie się przez Google w tej aplikacji jest tymczasowo wyłączone
Jeszcze nie zweryfikowaliśmy tej aplikacji pod kątem Logowania przez Google.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem czy tylko mi Google postanowiło dokuczyć?
Na innym koncie gmail również ten sam problem. Nie jest to spowodowane zmianami ustawień konta.
Albo blokują mnie po IP albo nowa polityka zabezpieczeń, której Gmail Backup nie spełnia.
Możliwe też, że Google coś zmienił co wymaga odpowiedniego ustawienia w konfigu mojego konta gmail.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.09.23 Build 20190425
Model serwera: QNAP TS-453Bmini
 
1. masz najnowszą wersję fw i apek w appcenter ?
2. problem z aplikacją -> helpdesk.qnap.com

Dzięki za odpowiedź,

1. Wszystko zaktualizowane
2. Najpierw chciałbym prosić o info czy ktoś ma podobnie

Czy ktoś może potwierdzić, że nie ma takiego problemu z tą aplikacją i wszystko mu aktualnie (w tym miesiącu) działa poprawnie?

pzdr!
 
Logowanie się przez Google w tej aplikacji jest tymczasowo wyłączone
Jeszcze nie zweryfikowaliśmy tej aplikacji pod kątem Logowania przez Google.
Mam to samo. Próbowałem na różnych kontach, w sumie sześciu, i zawsze bezskutecznie. Ustawienia na kontach są różne.
Już nie wiem co mam zrobić.

Wally daj znać czy uporałeś się z tym problemem.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0923
Model serwera: QNAP TS-251
 
Informacja o problemach związanych z robieniem kopii kont Google Gmail było sygnalizowane przez samego Googla - już w połowie marca - informując że stosowany przez Qnap-a sposób autoryzacji /jako nie spełniający ich (goglowych) wymogów zostanie wyłączony / zablokowany .

Sam czekam czy pojawi się jakaś informacja o rozwiązaniu problemu ze strony Qnapa - lub jakieś nowe narzędzie do robienia kopii poczty z Gmaila.
Jako ciekawostka- korzystam/(ałem dla kont indywidualnych) z tego rozwiązania.

Aktualnie robi się / działa kopia poczty dla całej domeny googlowej / nie ruszam jak działa / ale nie wiem czy udało by się teraz / od nowa/ autoryzować domenę poczty. Konta indywidualnie nie działają :-( / nie spełniają autoryzacji / ostatnia poprawna kopia wykonana z dnia 2019-03-28
I jako ciekawostka mam 1 konto indywidualne oparte na innej domenie googlowej i ta skrzynka się archiwizuje.... autoryzowana wcześniej

Ograniczenie dostępu do danych na Twoim koncie Google
Cześć,

choć nie musisz nic robić, chcieliśmy poinformować Cię, że te aplikacje innych firm nie będą już mieć dostępu do niektórych danych na Twoim koncie Google, w tym do zawartości Gmaila. Ta zmiana zacznie obowiązywać 31 marca 2019 r.

Got Your Back: Gmail Backup

Wprowadzamy tę zmianę w ramach naszych nieustających działań mających na celu zapewnienie ochrony i prywatności Twoich danych. Te aplikacje nie są jeszcze zgodne z naszymi zaktualizowanymi wymaganiami dotyczącymi prywatności danych ogłoszonymi 8 października 2018 roku.


W każdej chwili możesz wejść na swoje konto by wyświetlić aplikacje mające dostęp do Twojego konta Google, a także zarządzać nimi i je usuwać.



Dzięki,
Zespół kont Google
 
Fajnie - ale już są pierwsze obserwacje
Aktualizując do 1.4.8 udało się obsłużyć konta prywatne @gmail.com - po ponownym autoryzowaniu :)
ale i jest niepewność - backup poczty cale domeny nie poszedł :-( backup fail - can not connect to server
no to diagnostyka poczty domeny - przy dotychczasowych nastawach w tym posiadanym klucz / pliku p12 wszystko wyszło na zielono !!?
poszła poczta testowa na skrzynkę w domenie - doszło i wyszło - czyli coś jest do zrobienia kopi.
Czy to problem ze strony softu czy ze strony googla -(potrafi sie psuci - ale jest na tyle grzeczny że przyznaje się ze coś się spsulo - tym razem nic niema ??) jeszcze nie wiem, poczekamy kilka dni czy się coś zmieni.

a tu kilka linijek
Checking authentication parameter
IMAP connection
Start backuping
remove deleted file with size is zero
Start backuping2
Traceback (most recent call last):
File "./gmailBackupApp/bin/gyb_domain_oauth2/gyb.py", line 2630, in <module>
File "./gmailBackupApp/bin/gyb_domain_oauth2/gyb.py", line 1834, in main
File "/root/daily_build/64_24/4.3.5/SysUtil/Python-2.7.5-cross/install_path_full/lib/python2.7/ConfigParser.py", line 300, in read
TypeError: 'NoneType' object is not iterable
 
Mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej, logi również analogiczne. Czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie? U mnie problem pojawił się po aktualizacji do 1.4.8 - wcześniej wszystko działało ok, cała domena backupowała się bez problemów. Ma ktoś pomysł gdzie znaleźć paczkę z apką w wersji 1.4.7? może downgrade rozwiązał by problem?
pzdr
 
Dzięki za wsparcie :) :) :)
a tak na spokojnie poszło zgłoszenie do Helpa, to poczekam a pewnie i inni też czekają na rozwiązanie problemu. w 1.4.8
ostatnia informacja ze zgłoszenia do helpa to
"...Dzień dobry, problem przekazałem do naszych inżynierów. Proszę oczekiwać na informację...."
wnioskuję że problem został przekierowany tzw wyżej .
Czekam na rozwiązanie, nie dotykam.
Konta prywatne chodzą, domena nie :(
Wow,czyżby działa!!?
System przypomniał sobie o nowej wersji apki więc zassałem i jest V 1.4.9.i cóż widać radość :) nic nie zmieniają w konfiguracji zrobiła się (zaległa i bieżąca) kopia korespondencji oparta na kontach domenowych Googla.
 
Dzisiaj sobie sprawdziłem i okazało się, że autoryzacja konta indywidualnego znów nie działa OAuth2. Wersja Gmail Backup 1.4.9:

Logowanie się przez Google w tej aplikacji jest tymczasowo wyłączone
Jeszcze nie zweryfikowaliśmy tej aplikacji pod kątem Logowania przez Google.

Też tak macie?
 
Witajcie,
na jednym z Q wpadłem na firmware 1040 - które szybko znikło ze strony - ale do tematu - od kilku dni nie przechodził autoryzacja - czepiała sie do pliku *.p12 - wiec byłem :-( A jakie było zdziwienie gdy podniosłem się z FW do 1050 / najnowszego na tą chwilę /....Fajnie zrobiła sie aktualizacja to sprawdzę czy kopia poczty dziąła - i o dziwo zadziałała :) - co może sugerować ze najnowsze fw rozwiązało problem z autoryzacją OAuth2..
Apka nie zmieniona Gmail Backup 1.4.9 - - Zadziałało na 2 sprzętach

[2019-09-07 00:36:47] Domain account: ......pl backup success
 
ta aplikacja jeszcze jest wspierana ?

nie mogę znaleść jej w sklepie aplikacji qnapa online : Centrum aplikacji :: QNAP

upload_2019-9-7_15-34-43.png
 
Hehe, coś mi się wydaje, że w ten sposób załatwili sprawę problemu z logowaniem: usuwając aplikację zupełnie :D

Też już jej nie widzę w AppCenter. Żenuła...
 
Witajcie.
Trochę czasu minęło i próbuję teraz skonfigurować Gmaila do Qnapa (Serwer SMTP) - wybieram Gmail - przenosi mnie na stronę logowania wybieram konto gmail (próbowałem na kilku) i pojawia się informacja
"

Ta aplikacja jest zablokowana​

Ta aplikacja próbowała uzyskać dostęp do poufnych informacji na Twoim koncie Google. Aby mieć pewność, że Twoje konto jest bezpieczne, zablokowaliśmy tę próbę."

czy jest jakaś aktualizacja QNapa żeby to zadziałało?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. gmail
  2. backup poczty
  3. smtp
  4. diagnostyka