Pomoc Harmonogram zasilania

mycha

Passing Basics
Beginner
12 Grudzień 2022
19
0
1
51
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Witam
Jak to jest z harmonogramem zasilania?
Stosować czy nie?
 
Zresztą hałas w nocy mnie denerwuje.
zapraszam do Wrocławia, chcesz sprawdzić ile razy dziennie ląduje samolot rejsowy ? :D :D
wiem bo mieszkam na trasie lądowania .. jedyne 70m nad domem ;)

Generalnie na forum jesteśmy przeciwnikiem wyłączania nasa.

A jeżeli w prostym nasie stosuję zwykłe dyski, nie serwerowe to nie wydłuży ich żywotności?
Fakt dyski desktopowe są robione pod pracę 8h i dobranoc. Co do żywotności - nie otwieraj tej skrzynki pandory ...
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Weź go gdzieś postaw gdzie nie przeszkadza i problem z głowy.
Za bardzo nie mam gdzie.
Połączono posty:

zapraszam do Wrocławia, chcesz sprawdzić ile razy dziennie ląduje samolot rejsowy ? :D :D
wiem bo mieszkam na trasie lądowania .. jedyne 70m nad domem ;)

Generalnie na forum jesteśmy przeciwnikiem wyłączania nasa.


Fakt dyski desktopowe są robione pod pracę 8h i dobranoc. Co do żywotności - nie otwieraj tej skrzynki pandory ...
Skoro częste wyłączanie jest takie szkodliwe, to czemu w oprogramowaniu dostępna jest taka opcja?
 
Za bardzo nie mam gdzie.
No to jeśli nie ma gdzie, to może popracuj nad akustyką by nie przeszkadzał
Skoro częste wyłączanie jest takie szkodliwe, to czemu w oprogramowaniu dostępna jest taka opcja?
Gawiedź chce, to dostaje czego oczekuje. A że to niezbyt zdrowe dla dysków? Kwestia jak ten harmonogram ustawisz.
 
Przedmuchuj go regularnie i zmniejsz obroty wentylatora w opcjach monitorując jednocześnie zmiany w temperaturach. Zapewnij dobrą wentylację - nie stawiaj go pod TV czy przy grzejniku. Jeśli stuki dysków przeszkadzają, to pamiętaj że są różne modele, nie wszystkie są głośne.
 
Przedmuchuj go regularnie i zmniejsz obroty wentylatora w opcjach monitorując jednocześnie zmiany w temperaturach. Zapewnij dobrą wentylację - nie stawiaj go pod TV czy przy grzejniku. Jeśli stuki dysków przeszkadzają, to pamiętaj że są różne modele, nie wszystkie są głośne.
Nie widzę u siebie opcji zmniejszenia obrotów wentylatora.
 
A tu patrzałeś?

qnap wentylator.PNG
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. harmonogram
  2. ts-464 hałas