Pomoc HD Station - tearing

zgoneq

Systems Admin...
Q's Expert
16 Sierpień 2015
226
29
28
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Cześć,
zauważyłem ostatnio u siebie tearing obrazu. Nie ważne, czy w KODI, czy Youtube, czy w Chrome. Sprawdzałem też kombinacje różnych rozdzielczości, odświeżania i overskanu. Nie pamiętam, czy w poprzedniej wersji HD station tak było.
Ma ktoś podobnie?


Wersja oprogramowania HD Station 3.2.3
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20171230
Model serwera: QNAP TS-251+
 
w samym hd station nie widzę takiej opcji - a w kodi zaraz sprawdzę
też nie ma takiej opcji - jest opóźnienie po zmianie częstotliwości odświeżania
ok, znalazłem synchronizuj ilość klatek do filmu, ale ta opcja powoduje wyłączenie audio passtrough.
w międzyczasie zaktualizowałem kodi klubowe do 17.5 oraz testowo instalowałem kodi 17.6 oraz 18a9
Robiłem to poprzez vnc i samo połączenie mi się zawiesiło. Zrestartowałem dostęp zdalny, zauważyłem że zmieniły się parametry obrazu - chyba do domyślnych 1080/50 bez overscanu i wydaje mi się, że problem ustąpił. Musiałem tylko w kodi zrobić kalibrację ekranu.
 
Problemem jest włączenie "natywnego" zdalnego dostępu przez VNC w HD Station - znany błąd w najnowszej wersji HD Station z najnowszym FW.

Jak musisz korzystać z VNC, to zainstaluj paczkę od Father_Mande, która ma poprawną konfigurację (index.html).
 
  • Lubię to
Reakcje: zgoneq
Dzięki za info - nie wiedziałem o tym. Z wbudowanego vnc właściwie nie korzystam, ale akurat kiedy zauważyłem tearing to faktycznie był włączony.
 
Cześć,
Mam ten sam problem. I której paczce mowa? Jaką wtyczkę zainstalować i odpalić by mieć zdalny pulpit HD Station i ograniczyć ScreenTearing?
 
Eee, u mnie hula :s, tylko wtyczka wizji.tv czasem kaprysi ;).
No to spoko. Chociaż temat w sumie jest trochę inny.
Nawiązując do tematu to wystarczy powrócić do poprzedniej wersji HD Station.
Lub czekać na poprawkę.

Dzięki za info z zdalnym dostępie. W takim wypadku mógłbym wyłączyć zdalny dostęp i zainstalować najnowsze HD Station.
 
Eee, u mnie hula :s, tylko wtyczka wizji.tv czasem kaprysi ;).
No to spoko. Chociaż temat w sumie jest trochę inny.
Nawiązując do tematu to wystarczy powrócić do poprzedniej wersji HD Station.
Lub czekać na poprawkę.

Dzięki za info z zdalnym dostępie. W takim wypadku mógłbym wyłączyć zdalny dostęp i zainstalować najnowsze HD Station.


Nie no wiesz, temat był z przed pół roku.
Teraz już jadę na becie 1. A i HD statiin jakby nowsze :)
 
Mam ten sam problem z HDStation - problem z synchronizacją obrazu w Plex, kodi, czy nawet tej natywnej qnapa. Wróciłeś do starszej wersji HDStation czy QTSa? Skąd pobrać starszą wersję? Dzięki za pomoc.