Pomoc HS-251+ Kodi 17.0 wyłącza się przy próbie uruchomienia większości filmów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Pavulon83

Passing Basics
Beginner
1 Marzec 2017
22
1
3
41
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry!
Zakupiłem niedawno serwer HS-251+, którego ważnym zadaniem jest zastąpienie wbudowanego w telewizor odtwarzacza niekompatybilnego z niektórymi plikami, miał też duże problemy z odtwarzaniem napisów przez dlna.
Niestety, nie ma żadnej poprawy, ponieważ zainstalowany nowy Kodi w wersji final jest jeszcze bardziej wybredny niż odtwarzacz w telewizorze. Oprogramowanie jest w wersji 4.2.3
Niektóre pliki odtwarza bez problemu (prawie wszystkie seriale), ale przy próbie otwarcia filmów, najczęściej się wyłącza. Trochę to dziwne, bo odtwarza większość seriali, ale prawie żadnych filmów, tak jakby wielkość pliku miała znaczenie. Jak kliknę na film, natychmiast przerzuca mnie na ekran główny HD Station
Nie wiem, co z tym zrobić, myślałem, że może trzeba dodać jakieś kodeki, ale nie widzę opcji aktualizacji kodeków w Kodi. Bardzo proszę o radę, bo nie wiem nawet od czego zacząć.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 2017/01/21
Model serwera: QNAP HS-251+
 
Jakoś muszę sobie poradzić, bo to ważna funkcjonalność sprzętu w moim przypadku. Na pewno będę chciał od nowa wszystko zrobić, czyli wyczyścić dyski na jakieś zewnętrzne i postawić na nowo. Czy wystarczy wyjąć dyski i sformatowane włożyć ponownie, żeby system zainicjował się od zera? Aktualizacje QTS zdaje się zostaną?

Oczywiście po wszystkim założę nowy temat z informacją dla potomności jak mi się uda rozwiązać problemB-)
 
jesli masz więcej jak jedej dysk
zacznij kopiować wszystko co ważne na inny dysk niż ten na którym jest system jak to znajdz wiaderko na usb np. potem wyjmij wszystkie dyski systemowy zostaw bo i tak podlega frmatowaniu po starcie nowego systemu
jak to za malo znajdz wiadro
QTS 4.3 to jet pomysl
czemu ja Pana jeszczę widzę akualizujemysięiteraz :) no szybciuttko
 
  • Lubię to
Reakcje: TAPICER
już wszysto dziala czyli link na qnap sory
Bardzo proszę czy może mnie ktoś przeszkolić jak wklejać na forum plik z qnap lepiej inaczej by bylo tak jak w projekcie:)
zaznaczam że lubie bardzo te forum:)
pacz pan i ja ptrzę i nie znajduje pańskich potrzeb od kodi index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl
 
Dzięki! Myślę że sobie poradzę, trzeba usb bootowalny zrobić jak mi się wydaje. Po pracy dzisiaj może zdążę, jak nie to jutro.
A nie! widzę że instaluje się z panelu Ustawień oprogramowania qts... mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
Jeszcze jest kwestia samych plików video - niektóre moga zawieszać kodi jeśli mają jakieś dziwne kodeki zastosowane lub profile kodeka.
Jeżeli jeden mkv chodzi ok a inny nie to nie musi być automatycznie wina odtwarzacza !
 
Jeżeli jeden mkv chodzi ok a inny nie to nie musi być automatycznie wina odtwarzacza !
Zgoda, ale to wtedy by dotyczyło części plików, a nie tak żeby wywalało na 100% mp4 i 80% mkv.

QTS 4.3 już zainstalowany. Ładniutki:zakochany:
... ale niestety nie pomogło. Wszystkie objawy pozostały.

Zauważyłem też, że pojawił się Kodi 17.0.0.1 na QNAPclub repository. Zainstalowałem go z tego repozitorium. pojawił się jako oddzielny program (mam starego RC4 i równocześnie krypton). Na obydwóch jest to samo, tzn. wywala kodiego przy próbie otwarcia filmu.

Pozostała już tylko chyba opcja wyczyszczenia serwera do zera;(
 
Jeżeli jeden mkv chodzi ok a inny nie to nie musi być automatycznie wina odtwarzacza !
Zgoda, ale to wtedy by dotyczyło części plików, a nie tak żeby wywalało na 100% mp4 i 80% mkv.

Możesz mieć 100% "lewych" mp4 i 80% "lewych" mkv :).
Osobiście nie miałem żadnego mkv, z którym byłby problem, a mp4 nie oglądam.
Możesz jeszcze pobawić sie w ustawienia video w kodi w trybie eksperckim :slub zmienić model nas-a ;)
 
Wszystkie pliki odtwarzane są bez problemu na komputerze. Prawie wszystkie pliki są bez problemu odtwarzane przez wbudowany odtwarzacz w smart tv (ale bez napisów przez dlna). Są to zwykłe popularne, masowo pobierane pliki wideo. Jakby takich mkv miało nie otwierać to już nie wiem jakie miałyby chodzić. Pochodzą od takich ripperów jak JYK, ShAaNiG, YIFY. najpopularniejsze.
 
A sprawdzałeś z Kodi 16 normalnie dostępnego z HD Station? Jak chcesz mogę sprawdzić jakiś z przykładowych plików na TS-251 z 2GB ram na Kodi 16 i na my_Kodi 17, najlepiej twój który powoduje wyrzucanie z Kodi.

Ps. To co podałeś jest wątpliwej jakości, bo jeden z nich od dawna nic nie wypuszcza, domena.cd jest tylko imitacją tego co było kiedyś.
 
No nie wiem, niech będzie na przykład: Swiss.Army.Man.2016.1080p.BluRay.6CH.ShAaNiG.mkv

Ps... No nie wiem, według mnie te ripy mają całkiem niezłą jakość, a przede wszystkim są bardzo popularne. Chodziło mi o to, że problem nie dotyczy jakiś dziwnych znalezisk, tylko mainstreamowych plików.
 
Hmmm może problem dotyczyć przetwarzania dźwięku. Zdałem sobie sprawę, że wszystkie seriale mają dźwięk dwukanałowy, a filmy które ściągam z reguły 6 kanałowy...
Ogólne
UniqueID/String : 187627954231365730586009761257964483405 (0x8D27D45D1D948BBF8A2A162E5DB0B34D)
Pełna ścieżka : \\NAS0AA27C\Filmy nowe\2016 - Człowiek-scyzoryk [Swiss Army Man]\Swiss.Army.Man.2016.1080p.BluRay.6CH.ShAaNiG.mkv
Format : Matroska
Wersja formatu : Version 2
Rozmiar pliku : 1,75 GB
Czas trwania : 1 h 37 min
Całkowita przepływność bitów : 2.566 kb/s
Zdekodowana data : UTC 2016-09-22 05:25:29
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v7.8.0 ('River Man') 32bit built on Mar 27 2015 16:18:02
Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.1 + libmatroska v1.4.2

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1 h 37 min
Przepływność bitów : 2.380 kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 (24000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.065
Rozmiar strumienia : 1,62 GB (93%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 133 r2334 a3ac64b
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=48 / lookahead_threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=240 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=2380 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=20000 / vbv_bufsize=25000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default : Tak
Forced : Nie

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Profil formatu : HE-AAC / LC
ID kodeka : A_AAC
Czas trwania : 1 h 37 min
Przepływność bitów : 188 kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 kHz / 24,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek : 23,438 kl/s (1024 spf)
Opóźnienie wideo : 31 ms
Rozmiar strumienia : 131 MiB (7%)
Język : Angielski
Default : Tak
Forced : Nie
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.