Pomoc HS-251+ Kodi 17.0 wyłącza się przy próbie uruchomienia większości filmów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Pavulon83

Passing Basics
Beginner
1 Marzec 2017
22
1
3
41
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry!
Zakupiłem niedawno serwer HS-251+, którego ważnym zadaniem jest zastąpienie wbudowanego w telewizor odtwarzacza niekompatybilnego z niektórymi plikami, miał też duże problemy z odtwarzaniem napisów przez dlna.
Niestety, nie ma żadnej poprawy, ponieważ zainstalowany nowy Kodi w wersji final jest jeszcze bardziej wybredny niż odtwarzacz w telewizorze. Oprogramowanie jest w wersji 4.2.3
Niektóre pliki odtwarza bez problemu (prawie wszystkie seriale), ale przy próbie otwarcia filmów, najczęściej się wyłącza. Trochę to dziwne, bo odtwarza większość seriali, ale prawie żadnych filmów, tak jakby wielkość pliku miała znaczenie. Jak kliknę na film, natychmiast przerzuca mnie na ekran główny HD Station
Nie wiem, co z tym zrobić, myślałem, że może trzeba dodać jakieś kodeki, ale nie widzę opcji aktualizacji kodeków w Kodi. Bardzo proszę o radę, bo nie wiem nawet od czego zacząć.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 2017/01/21
Model serwera: QNAP HS-251+
 
No to masz odpowiedź - kodek aac leży - ja też miałę problemyh z takim dźwiękiem - niektóre odcinki seriali miały wielokanałowe aac i to mi nie działało.
Odpal normalny mkv z ac3/dts, nawet dts-hd ma i zobacz czy to cio pójdzie.
 
NIE CHODZI:
Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
Format_Settings_Mode : 16
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2 h 4 min
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 755 kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek : 93,750 kl/s (512 spf)
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 673 MiB (21%)
Język : Angielski
Default : Tak
Forced : Nie

CHODZI:

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1 h 2 min
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek : 31,250 kl/s (1536 spf)
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 171 MiB (14%)
Tytuł : Taboo.UK.S01E07.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
Język : Angielski
ServiceKind/String : Complete Main
Default : Tak
Forced : Nie
DURATION : 01:02:05.984000000
AAC leży, DTS leży, AC-3 chodzi... czyli to jest chyba to.
Znalazłem plik mp4 z kodekiem AAC, który chodzi, ale... 2 kanały!

Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Profil formatu : LC
ID kodeka : 40
Czas trwania : 1 h 54 min
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 165 kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Nie odtwarza materiałów dts i aac 6ch... czyli problem może być w ilości kanałów.
Problem na 100% leży po stronie odtwarzania dźwięku... tylko w jaki sposób uruchomić dts albo aac? bo jak odpadają te dwa to masakra.
2 kanałowy AAC też wywala.
 
NIE CHODZI:
Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
Format_Settings_Mode : 16
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2 h 4 min
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 755 kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek : 93,750 kl/s (512 spf)
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 673 MiB (21%)
Język : Angielski
Default : Tak
Forced : Nie

CHODZI:

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1 h 2 min
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 kHz
Szybkość wyświetlania klatek : 31,250 kl/s (1536 spf)
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 171 MiB (14%)
Tytuł : Taboo.UK.S01E07.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
Język : Angielski
ServiceKind/String : Complete Main
Default : Tak
Forced : Nie
DURATION : 01:02:05.984000000
AAC leży, DTS leży, AC-3 chodzi... czyli to jest chyba to.
Znalazłem plik mp4 z kodekiem AAC, który chodzi, ale... 2 kanały!

Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Profil formatu : LC
ID kodeka : 40
Czas trwania : 1 h 54 min
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 165 kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Nie odtwarza materiałów dts i aac 6ch... czyli problem może być w ilości kanałów.
Problem na 100% leży po stronie odtwarzania dźwięku... tylko w jaki sposób uruchomić dts albo aac? bo jak odpadają te dwa to masakra.
2 kanałowy AAC też wywala.


Sorry, ale te twoje DTS to jakieś "lipne" - powinno być np. jak moje :
Audio #2
ID : 3
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Mode : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_DTS
Duration : 44mn 46s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 509 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : 11ms
Stream size : 483 MiB (14%)
Title : FilmyHD.net Goo
Language : English
Default : No
Forced : No

Zobacz na bitrate - poszukaj takiego pliku i wtedy zobacz, czy ci przepuszcza prawidłowo DTS.
Masz też inną ilość klatek ( podejrzanie dużą ).
Co do aac, to z wielokanałowym może być problem.
 
Czyli co? mam same lipne filmy i dlatego nie chodzi? Nie ukrywam, że nie rozumiem w ogóle takiej retoryki. Kurczę na komputerze od kilku lat nie zdarzyło mi się, żeby jakikolwiek plik nie chciał chodzić, a na sławnym kodi 90% moich filmów nie chodzi bo są syfne? Po co mi wypasione DTS skoro mam stereo (dobre ale jednak). Zresztą jeśli mówimy o najnowszych filmach, to owszem mogę sobie wybrać full wypas plik tylko po to żeby go w ogóle odtworzyć, ale w starszych filmach nie ma wyboru, czasami tylko jeden-dwa rippy w full-hd są i mam się obejść smakiem, bo mój kodi obsługuje tylko porządne pliki? Nie chciałbym wydać się niewdzięczny, bo jest dokładnie odwrotnie - jestem bardzo wdzięczny za pomoc i zaangażowanie, ale tłumaczenie że przyczyną problemów jest ściąganie przeze mnie syfnej jakości plików (z czym na marginesie też się nie zgadzam, bo uważam że zapewniają niezłą jakość odtwarzania), po prostu do mnie nie trafia.

Da się tak zrobić, żeby kodi nie był tak wybredny w formatach dźwięku, czy muszę przyjąć że nadaje się tylko do totalnego syfu (avi) lub full wypas mkv (czego nie jestem pewien bo nie mam takich plików)?
 
W sumie to pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Może musisz coś zmienić w ustawieniach Audio samego Kodi w sekcji System > dźwięk?

U mnie przy poniższych parametrach wszystko działa jak należy:
Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Mode : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_DTS
Duration : 3 h 16 min
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 93.750 FPS (512 spf)
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 2.07 GiB (9%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
 
U mnie myKodi 17 tnie wszystko (AC-3, DTS a nawet Dolby Digital Plus z przekodowaniem na AC3) tak więc to nie wina samego programu. Wrzuć screen z ustawieniami audio.
Kodi masz instalowane skąd? Sprawdzałeś myKodi 17 Final?
 
Czyli co? mam same lipne filmy i dlatego nie chodzi? Nie ukrywam, że nie rozumiem w ogóle takiej retoryki. Kurczę na komputerze od kilku lat nie zdarzyło mi się, żeby jakikolwiek plik nie chciał chodzić, a na sławnym kodi 90% moich filmów nie chodzi bo są syfne? Po co mi wypasione DTS skoro mam stereo (dobre ale jednak). Zresztą jeśli mówimy o najnowszych filmach, to owszem mogę sobie wybrać full wypas plik tylko po to żeby go w ogóle odtworzyć, ale w starszych filmach nie ma wyboru, czasami tylko jeden-dwa rippy w full-hd są i mam się obejść smakiem, bo mój kodi obsługuje tylko porządne pliki? Nie chciałbym wydać się niewdzięczny, bo jest dokładnie odwrotnie - jestem bardzo wdzięczny za pomoc i zaangażowanie, ale tłumaczenie że przyczyną problemów jest ściąganie przeze mnie syfnej jakości plików (z czym na marginesie też się nie zgadzam, bo uważam że zapewniają niezłą jakość odtwarzania), po prostu do mnie nie trafia.

Da się tak zrobić, żeby kodi nie był tak wybredny w formatach dźwięku, czy muszę przyjąć że nadaje się tylko do totalnego syfu (avi) lub full wypas mkv (czego nie jestem pewien bo nie mam takich plików)?

Tu nie chodzi o ściąganie "syfiastych plików" tylko o możliwości ich odtworzenia - samo kodi nie ma tu nic do gadania, masz jaki masz hardware, który w połączeniu z kodi daje taki, a nie inny wynik, bez urazy :)
 
Jejku. No właśnie chodzi o to, że zarówno hardware, jak i kodi powinny łykać te pliki bez problemu. Tłumaczenie że ich kodi nie odtwarza bo DTS ble, według mnie do niczego nie prowadzi. Jeśli przyjmiemy że kodi nie radzi sobie z takimi plikami ze względu na ich jakość, to jest to śmieszne założenie, bo zakres użyteczności programu byłby tak okrojony, że nigdy nie zdobyłby popularności jaką posiada. Jeśli z kolei uznamy że powinien był odtwarzać, a nie odtwarza to pytanie dlaczego i co z tym zrobić?
Urazy nie ma, ściągam według potrzeb i uznania. Z serwerami nie miałem do tej pory do czynienia, ale z komputerami za to sporo i począwszy od 386 wszystkie sobie i rodzinie sam składałem obsługiwałem, serwisowałem i radziłem z problemami. Wiem że taki hardware powinien spokojnie odtwarzać pliki tego typu, a jakby miał problemy to by skakało a nie wyper...alało od razu. A tłumaczenie że kodi mi tego nie odtwarza bo dts jest do d..py po prostu jest bez sensu. Musi chodzić i kropka. jakby prawidłowo działający program takich plików nie otwierał to o kant d..py taki program.
Gordon_23 - Kurczę instalowałem kodi już kilka razy, z różnych źródeł, w tym z repozytorium QNAP CLUB. Od ostatniej wersji 16 po 17.0.0.1 wszystko się kończyło tak samo.
Screen z ustawieniami audio? Z kodiego? kurczę tam jest tego tak mało, że nawet nie ma o czym pisać. próbowałem wszystkich kombinacji w menu Ustawienia/system > Dźwięk. wszystko nic.
Czy może gdzieś jeszcze są jakieś ustawienia?
Właśnie jak widzę ilość opcji w menu tego programu to mnie sz... trafia. Żadnej możliwości ingerencji w kodeki. Ma działać, a jak nie działa to się ugryź... na komputerze można nawet equalizery kodeków ustawiać... jak tak dalej pójdzie to się skończy na media center, a qnap pójdzie na Aledrogo:vomit:
A może to jest fizyczne uszkodzenie karty dźwiękowej na płycie głównej i wywala jak włącza się hardware accelration - bardziej rozbudowanego dekodowania??? nie wiem już wymyślam...
...to znaczy uwalona jakaś część karty dźwiękowej która uczestniczy w dekodowaniu tylko niektórych plików.
Da się do tego Qnapa podłączyć zewnętrzną kartę USB i sprawdzić? podłączał ktoś?
 
  • Sad
Reakcje: killjoy
Gordon_23 - Kurczę instalowałem kodi już kilka razy, z różnych źródeł, w tym z repozytorium QNAP CLUB. Od ostatniej wersji 16 po 17.0.0.1 wszystko się kończyło tak samo.
Screen z ustawieniami audio? Z kodiego? kurczę tam jest tego tak mało, że nawet nie ma o czym pisać. próbowałem wszystkich kombinacji w menu Ustawienia/system > Dźwięk. wszystko nic.
Czy może gdzieś jeszcze są jakieś ustawienia?

Czy próbowałeś kompilację myKodi od father_mande ? Nie jest ona z oficjalnego kanału ale u mnie działa wyśmienicie.
 
Nie iem, co masz na myśłi piszac o ustawieniach audio w kodi "tam jest tego tak mało" - jest 20 pozycji w poziomie eksperckim majac podłaczony tv samsunga.
My naprawdę NIE WIEMY co i jak masz podłączone i JAKIE masz ustawienia audio w kodi-m, więc taka dyskusja jest raczej bezprzedmiotowa -_Q
 
Sorry killjoy, emocje wzięły górę. Poszukam tych ustawień eksperckich i sprawdzę tę kompilację father_mande.
Problem solved!:lol::lol::lol::lol::lol:
Przeleciałem wszystkie ustawienia audio i nic nie dało... wszystkie kombinacje po prostu (A swoją drogą - owszem jest ich mało według mnie, prawie same włączniki). Już nastawiałem się na reklamowanie sprzętu, ale postanowiłem przelecieć jeszcze inne menu. Wystarczyło wyłączyć "Preferuj metodę renderowania VAAPI" i wszystkie pliki chodzą bez zająknięcia!

:-(Żałuję tylko zmarnowanego czasu swojego i świetnych ludzi na Forum. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc! Wprawdzie nie padła bezpośrednia odpowiedź, ale drogą eliminacji udało się... powinienem znaleźć to ustawienie sam, na samym początku, bo z akceleracją sprzętową rzeczywiście są częste problemy, ale wcześniej jakoś nie widziałem tych ustawień. Kodi jest dla mnie nowością:)_

Pozdrawiam!:Dowidzenia:
Temat do zamknięcia
Aha jeszcze jedno, może komuś się przyda. Wersja beta QTS 4.3.3 działa bez problemu, ale aktualizacja HDstation z wersji 3.1.6 na nowszą 3.0.9 spowodowała skakanie i zawieszanie się chyba WSZYSTKICH plików video, również tych które były bez problemu odtwarzane przed rozwiązaniem problemu, którego ten wątek dotyczył. Po powrocie do HDstation 3.1.6 i wyłączeniu renderowania j.w. wszystko jest MIODZIO.B-)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.