Instruktaż/Tutorial Instalacja paczki Kodi Leia na QTS wersja < 4.4

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20181228
Model serwera: QNAP TS-453mini

Jeżeli wasze modele qnapów NIE dostana juz nowej wersji QTS 4.4 a jednak chcielibyście z róznych powodów używać kodi w wersji 18 to jest na to sposób.
Jak wiecie w repo qnapclub pojawiła sie paczka Kodi Leia, obecnie w wersji RC4. Jednak paczka została tak przygotowana, że instaluje siei tylko kiedy są spełnione DWIE zależności - HDS musi być w wersji 4 lub wyższej oraz QTS musi być w wersji 4.4 lub wyższej.
Na szczeście pierwsza zależnosć jest łatwo do osiągnięcia - najnowszy HDS 4 można zainstalowac BEZ konieczności posiadania QTS 4.4.
Dlatego pozostaje nam pokonanie drugiej. Dokonamy tego za pomocą dostępnej paczki QDK 2.3.3. czyli środowiska do tworzenia i manipulacji paczkami qpkg.
Po instalacji paczki ściągamy najnowsze kodi np do folderu Public.
teraz przy użyciu konsoli wykonujemy następujące kroki:
W folderze Public:

Bash:
cd /share/Public

qbuild --create-env kodi
qbuild --extract Kodi18_18.0.0.4_x86_64.qpkg kodi/shared

cd kodi/shared
tar xvf data.tar.gz
rm data.tar.gz

za pomoca mc kopiuję z katalogu shared pliki package_routines i qpkg.cfg do katalogu kodi ( tak, wiem można z konsoli ale mi się nie chce )

potem zmieniamy w skopiowanym pliku qpkg.cfg linijkę
INI:
# Minimum QTS version requirement
QTS_MINI_VERSION="4.4.0"

na np taką:
INI:
# Minimum QTS version requirement
QTS_MINI_VERSION="4.3.0"

i zapisujemy zmodifikowny plik.
Teraz należy ponownie spakować pliki tworząć zmodyfikowaną paczkę:

Bash:
cd /share/Public/kodi
qbuild
Creating archive with data files...
Creating archive with control files...
Creating QPKG package...

nowa paczkę znajdziemy w folderze build:
Bash:
cd build
ls -la
Kod:
-rw-r--r--  1 admin administrators 112564664 2019-01-12 09:58 Kodi18_18.0.0.4.qpkg
-rw-r--r--  1 admin administrators        61 2019-01-12 09:58 Kodi18_18.0.0.4.qpkg.md5

Bash:
sh Kodi18_18.0.0.4.qpkg
Teraz już można sie cieszyć nowym kodi na naszych "starych" sprzętach.

UWAGA - kodi 18 bedzie działać na pewno na kernelu 4.2.8, jak i czy w ogóle będzie na starszych to nie wiem.
podejrzewam, że samo HDS 4 wymaga najnowszego kernela wiec nie będzie z tym problemów.
 
Hej, temat mnie zainteresował.
Chcialbym zainstalowac Kodi 18, ale mam HD_S 3.2.9 i Firmware 4.3.6 na Qnap TS-251A.
Wiem ze musze podniesc HDS do 4.0 - ale nie wiem jak poniewaz nie znalazlem nigdzie paczki (internet/store). Czy moglby mi ktos opisac badz podeslac info step-by-step co musze zrobic aby kodi 18 moglo zostac zainstalowane bede bardzo wdzieczny.
 
  • Sad
Reakcje: killjoy
Hej, temat mnie zainteresował.
Chcialbym zainstalowac Kodi 18, ale mam HD_S 3.2.9 i Firmware 4.3.6 na Qnap TS-251A.
Wiem ze musze podniesc HDS do 4.0 - ale nie wiem jak poniewaz nie znalazlem nigdzie paczki (internet/store). Czy moglby mi ktos opisac badz podeslac info step-by-step co musze zrobic aby kodi 18 moglo zostac zainstalowane bede bardzo wdzieczny.

Jak nie znalazłeś paczki jak jest w App Center.

Mam ci jeszcze linka podać ??
To dla potomnych:
Centrum aplikacji :: Rozrywka :: QNAP
Pamiętajcie, w APP CENTER MOŻNA (lub nie) WYBRAĆ wersję QTS, WYBIERAMY 4.4 ( jeżeli oczywiście jest ) i to wszystko !!
 
Killjoy bardzo dziękuje za aplikacje.

Aplikacja zainstalowała się poprawnie.
Mam jednak problem z brakiem dźwięku przez HDMI.
Do wyboru mam 3 opcje w ustawieniach Kodi.
Działa tylko analogowy głośnik. Pozostałe dwie opcje o nazwie "Pulse..." nie działają.
W starszych wersjach było ok (nie było "Pulse...").
Mam połączony TS-233Be poprzez HDMI do amplitunera Onkyo.

Pozdrawiam
 
Może to pomoże QNAP NAS Community Forum - Login

So I believe I have discovered how to enable ALSA devices with Kodi Leia 18 (from Qnapclub) which in turn will allow Audio Passthrough. It appears that as of Kodi V18 the "AE_SINK=ALSA" environment variable needs to be changed to "KODI_AE_SINK=ALSA". This can be accomplished by editing the Kodistartup file. In order to do this; use for favorite SSH tool.

Based on: QTS 4.3.6, HDS 4.0.1, Kodi 18.0.0.5 from Qnapclub altered to allow install on QTS 4.3


Navigate to : /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Kodi18/startup_shell
Edit File: startup_Kodi18.sh
Change the line that reads: "export AE_SINK=ALSA" to "export KODI_AE_SINK=ALSA"
save the file
restart Kodi


You should now see your ALSA devices. This worked for me, mileage ma vary. Please let me know your results
 
Hej, temat mnie zainteresował.
Chcialbym zainstalowac Kodi 18, ale mam HD_S 3.2.9 i Firmware 4.3.6 na Qnap TS-251A.
Wiem ze musze podniesc HDS do 4.0 - ale nie wiem jak poniewaz nie znalazlem nigdzie paczki (internet/store). Czy moglby mi ktos opisac badz podeslac info step-by-step co musze zrobic aby kodi 18 moglo zostac zainstalowane bede bardzo wdzieczny.

Jak nie znalazłeś paczki jak jest w App Center.

Mam ci jeszcze linka podać ??
To dla potomnych:
Centrum aplikacji :: Rozrywka :: QNAP
Pamiętajcie, w APP CENTER MOŻNA (lub nie) WYBRAĆ wersję QTS, WYBIERAMY 4.4 ( jeżeli oczywiście jest ) i to wszystko !!

Hej, dzieki za odpowiedz. Jesli sie zdenerwowales to sorry ale szukanie po tych "Store'ach" to jest jakas glupota... Jesli mam QTS 4.3 to nie szukam paczek na 4.4 a poza tym nie wiedzialem ze tak mozna zrobic. Przechodze teraz opis do instalcji Kodi. Dzieki jeszcze raz za skazowke. Trzymaj sie!
 
Może to pomoże QNAP NAS Community Forum - Login

So I believe I have discovered how to enable ALSA devices with Kodi Leia 18 (from Qnapclub) which in turn will allow Audio Passthrough. It appears that as of Kodi V18 the "AE_SINK=ALSA" environment variable needs to be changed to "KODI_AE_SINK=ALSA". This can be accomplished by editing the Kodistartup file. In order to do this; use for favorite SSH tool.

Based on: QTS 4.3.6, HDS 4.0.1, Kodi 18.0.0.5 from Qnapclub altered to allow install on QTS 4.3


Navigate to : /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Kodi18/startup_shell
Edit File: startup_Kodi18.sh
Change the line that reads: "export AE_SINK=ALSA" to "export KODI_AE_SINK=ALSA"
save the file
restart Kodi


You should now see your ALSA devices. This worked for me, mileage ma vary. Please let me know your results

Wreszcie ktoś na tamtym forum zaczął coś samodzielnie główkować :uf:
Ja to obeszłem inaczej, ale mam zainstalowane najnowsze kodi bezposrednio w HDS 4 ( bo tak też można ;)) i te z paczki nie jest mi potrzebne.
Hej, temat mnie zainteresował.
Chcialbym zainstalowac Kodi 18, ale mam HD_S 3.2.9 i Firmware 4.3.6 na Qnap TS-251A.
Wiem ze musze podniesc HDS do 4.0 - ale nie wiem jak poniewaz nie znalazlem nigdzie paczki (internet/store). Czy moglby mi ktos opisac badz podeslac info step-by-step co musze zrobic aby kodi 18 moglo zostac zainstalowane bede bardzo wdzieczny.

Jak nie znalazłeś paczki jak jest w App Center.

Mam ci jeszcze linka podać ??
To dla potomnych:
Centrum aplikacji :: Rozrywka :: QNAP
Pamiętajcie, w APP CENTER MOŻNA (lub nie) WYBRAĆ wersję QTS, WYBIERAMY 4.4 ( jeżeli oczywiście jest ) i to wszystko !!

Hej, dzieki za odpowiedz. Jesli sie zdenerwowales to sorry ale szukanie po tych "Store'ach" to jest jakas glupota... Jesli mam QTS 4.3 to nie szukam paczek na 4.4 a poza tym nie wiedzialem ze tak mozna zrobic. Przechodze teraz opis do instalcji Kodi. Dzieki jeszcze raz za skazowke. Trzymaj sie!

Dlaczego głupota - jak nie spróbujesz to się nie przekonasz - podstawowa zasada grzebania w systemie.
 
Powiedzcie mi czy macie u siebie w kodi InputStream Adaptive: peak3d/inputstream.adaptive ? Pytam ponieważ chciałem zrobić sobie HBO GO na kodi: [aktualizacja] Jak zainstalować wtyczkę HBO GO Polska do Kodi 18. [poradnik]

Nie znam jeszcze wszystkich zaleznosci poniewaz nie siedze w tym na co dzien. Dlatego pomyslalem ze moze, a raczej napewno ktos tutaj ogarnia. Wiem ze jest to feature ktory trzeba dodac przy instalacji. Natomiast w paczce do qnapa znalazlem plik \kodi\shared\opt\share\kodi\addons\kodi.binary.instance.inputstream\addon.xml gdzie jest wpis: <import addon="xbmc.core" version="0.1.0"/> czy to jest zwiazane z paczka xbmc ktora musi byc zainstalowana? jesli tak to co dokladnie powinno byc :)
 
Witam
Aktualizacja do Kodi 18 się udała ale na HDStation 4 nie działa mi dzwięk w programach(w opcjach dzwieku test jest poprawny) i nie da się uruchomic pulpitu zdalnego :(

Ps.czy da sie jakoś zrobic kopię programow z HDStation ? Chodzi mi o skopiowanie całości co znajduje sie w HDstation, bo po zainstalowaniu HDS 4 wyczysciło mi wszystkie programy :(

Pozdrawiam
 
Witam,
mam TS-253A i nie mogę zainstalować HDS 4.0.2 pobranego z app center. Wybrałem QTS 4.4.0, 2-bay i TS-253A.
Wyskakuje przy instalacji błąd, ze nie można instalować na tym modelu ?

Czy trzeba wcześniej usunąć stary HDS 3.2.10 ?
Kodi 18.0.0.5 pobranego z MEGA oczywiście bez tego HDS nie mogę też zainstalować.
Jakaś pomoc w tym temacie ?
 
Il mio QDK non si apre, arrivo su questa schermata e non riesco più ad aprirlo, qualcuno sa dirmi cosa devo fare ancora. Grazie

upload_2019-4-13_10-38-17.png
 

Załączniki

  • upload_2019-4-13_10-37-20.png
    upload_2019-4-13_10-37-20.png
    186,2 KB · Wyświetleń: 86
Wyskakuje przy instalacji błąd, ze nie można instalować na tym modelu ?
Jest napisane ze potrzebujesz QTS 4.4 którego nie ma na ten model. Cały wątek o tym mówi.

Zainstaluj Kodi 17.5 który działa z tym HDS.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/instalacja-paczki-kodi-leia-na-qts-wersja-4-4.24971/
  2. instalacja KODI