Pomoc iPad i OpenVPN

tomik67

VIP user
Q's Expert
17 Czerwiec 2010
110
14
68
56
QNAP
TVS-x71
Ethernet
100 Mbps
Witam.

Czy instalował już ktoś klienta OpenVPN Connect na iPadzie lub iPhonie i konfigurował go do współpracy z serwerem OpenVPN na QNAP-ie?.
I jeśli tak to czy mógłby łopatologicznie wytłumaczyć jak to uczynić ?.

Pozdrawiam.
 
Odpalasz na qnapie serwer open VPN, pobierasz certyfikat, na kompie zeedutuj plik OpenVPN i w miejscu cert wklej zawartość pliku key, potem prześlij sobie np na maila zeedytowany plik i wcześniej zainstaluj openvpn na iPadzie albo iPhonie, potem otwiersasz załącznik przez apke openvpn i hula, tylko ze musisz VPN startować tylko przez apke

Bodajże wartość tego klucza musisz wpisać w nawiasach <ca> </ca> dawno to robiłem ale generalnie wszystko śmiga u mnie.
 
Olej OpenVPN :), ja używam IPsec/L2TP. Z marszu ustawisz to na QNAP-ie, działa bez extra oprogramowania potrzebnego, nic nie musisz instalować, IOS ma wbudowane. Bez problemu mi działą na srajfonie i srajpadzie :) jaki ma maku, zreszta windows też ma ten vpn wbudowany
 
  • Lubię to
Reakcje: TAPICER
Dziękuję za pomoc, OpenVPN uważam za najpewniejszy bo OpenSource, znamy przypadki pozostawiania "furtek" przez producentów softu.
Miałem kłopot z przerzuceniem profilu .ovpn z maila do programu, wyrzucało mi błąd.
Poradziłem sobie instalując program iTools, i przy jego pomocy przez kabelek przerzuciłem profile do folderu. Działa "jak ta lala".
 
A coś więcej informacji?
Wiem, że narażam się na publiczny lincz, ale lepiej dowiedzieć się przydatnych, życiowych informacji na forum, niż sucha teoria z Wikipedii.
Będę wdzięczny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: brunsicki
A coś więcej informacji?
Wiem, że narażam się na publiczny lincz, ale lepiej dowiedzieć się przydatnych, życiowych informacji na forum, niż sucha teoria z Wikipedii.
Będę wdzięczny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ot przykłąd jesteś u teściowej i chcesz miec z ipada dośtep do qnapa :) ale jestes paranoikiem i nie wystawiasz qts - interfejsu www na świat :) i temu użzywa sie połączeń vpn - Virtualny Privatna N(ś)eić
 
Odpalasz na qnapie serwer open VPN, pobierasz certyfikat, na kompie zeedutuj plik OpenVPN i w miejscu cert wklej zawartość pliku key, potem prześlij sobie np na maila zeedytowany plik
Wysyłanie mailem konfiguracji ovpn z certyfikatami nie jest najlepszym pomyslem - wujek sam czuwa nad zawartością Twojej skrzynki mailowej :)
im_watching_you_poster-r1c977198affa4890ba449742573f9b24_bef_8byvr_324.jpg
 
Może ie koledzy wytłumaczyć "nowicjuszowi" do czego używacie OpenVPN

Osoba dla której konfigurowałem OpenVPN na iPadzie często podróżuje za granicę, zmuszona jest czasami korzystać z publicznych hotspotów na lotniskach czy w hotelach. Chodzi o bezpieczne połączenia w wypadku jeśli koniecznie musi wykonać jakieś operacje na koncie, lub odczytać maile itp.
Dzięki OpenVPN powstaje tunel do QNAP-a, i dopiero z niego wychodzi "na świat".
Drugim zastosowaniem, tym razem nie przy użyciu iPad-a ale routera z Tomato i OpenVPN jest oglądanie Polskich treści multimedialnych poza granicami kraju, czyli dzięki tunelowi obejście ograniczeń terytorialnych.

Wysyłanie mailem konfiguracji ovpn z certyfikatami nie jest najlepszym pomyslem - wujek sam czuwa nad zawartością Twojej skrzynki mailowej

Udało mi się uniknąć tej ryzykownej ścieżki dostarczenia konfiguracji ovpn mailem dzięki programowi iTools 3.
 
  • Lubię to
Reakcje: fisher