Pomoc Jak poprawnie korzystac z HD Station ?

Cristobaal

Entry Technician
Q Associate
13 Styczeń 2016
32
3
8
45
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

naszło mnie takie właśnie pytanie. Od tygodnia intensywnie działam na HD Station (głównie KODI) z racji, że kupiłem sobie w końcu pilota Harmony 650. Wszystko skonfigurowałem poprawnie, działa super. Qnap jest podłączony pod HDMI 3 w telewizorze Samsung. Pod HDMI 1 mam tuner TV. I nasuwa mi się pytanie. Chcąc oglądać cokolwiek z KODI na Qnap pilot przełącza mi wejście na HDMI 3- HD Station sie uruchamia. Odpalam KODI, oglądam film/serial i później przełączam się na wejście HDMI1 aby oglądać telewizje. Czy KODI samo się zamknie ? Qnap powinnien wykryć, że nie jest już podłaczony do wejścia. Testowałem i za każdym razem po ponownym uruchomieniu HDMI3 jestem na ekranie głównym - czyli KODI zostało zamknięte. Wczoraj natomiast zauważyłem,że procesor na Qnap chodzi w okolicach 60%. Dzisiaj to samo. Sprawdziłem i obciązenie powoduje KODI.bin Czyli proces jakby caly czas chodził mimo, ze TV jest wyłączony. Bug ? Proces się zawiesił ? Pomogło zrestartowanie HD Station. Tak się zastanawiam, może po skonczeniu użytkowania KODI powinnienem je ręcznie zamknąc ? Jak to wygląda u Was ?
 
Czy KODI samo się zamknie ?
Nie powinien.
Tak się zastanawiam, może po skonczeniu użytkowania KODI powinnienem je ręcznie zamknąc ? Jak to wygląda u Was ?
Ja tak robię, choć częściej zostawiam odpalony. Zastanawia mnie tylko czemu aż 60% ci to bierze ? Ja mam przeważnie cały czas włączone i nie zaobserwowałem większego obciążenia systemu. Może jakiś skin/dodatki go tak mulą ?
 
Czy KODI samo się zamknie ?
Nie powinien.
Tak się zastanawiam, może po skonczeniu użytkowania KODI powinnienem je ręcznie zamknąc ? Jak to wygląda u Was ?
Ja tak robię, choć częściej zostawiam odpalony. Zastanawia mnie tylko czemu aż 60% ci to bierze ? Ja mam przeważnie cały czas włączone i nie zaobserwowałem większego obciążenia systemu. Może jakiś skin/dodatki go tak mulą ?

Jeśli nie zostanie zamknięty to przy ponownym wyborze HDMI3 zamiast ekranu głównego powinnienem zobaczyć KODI - a tak się nie dzieje. Za każdym razem muszę je uruchomić ponownie. Skin jest domyślny, wtyczki są 4 - napiprojekt, napisy24 ,Mr Know i Genesis - właściwie nie używane.