hdr-45828-docker_or_virtualization_station_protection_backup_restore.webp


Container Station 3.0.8

Przegląd​

WażneOryginalny sterownik magazynu overlay został wycofany i usunięty z Container Station od wersji 3.0. Chociaż Container Station w niektórych systemach może nadal obsługiwać overlay w późniejszych wersjach, to wsparcie jest tymczasowe i ostatecznie zostanie usunięte.
Aby zapewnić dalsze działanie oraz dostęp do pomocy przy konwersji, zaktualizuj do Container Station 3.0.8 lub nowszej. Ta aktualizacja obejmuje sprawdzenie sterownika magazynu oraz udostępni wskazówki dotyczące migracji do zalecanego sterownika overlay2, jeśli będzie to konieczne.

uwaga
Jeśli Twoja Container Station używa starszego sterownika magazynu, w górnym banerze zostanie wyświetlony wyraźny wskaźnik ostrzegawczy wraz z wyskakującym oknem przypomnienia w celu zwiększenia widoczności.


Wymagania wstępne​


  • Upewnij się, że wszystkie kontenery i aplikacje działające w Container Station są zatrzymane. Zapobiega to uszkodzeniu danych lub nieoczekiwanemu zachowaniu podczas procesu konwersji.
  • Utwórz kopie zapasowe lub eksporty wszystkich danych związanych z kontenerami.
  • Usuń istniejące obrazy i kontenery po utworzeniu kopii zapasowej lub wyeksportowaniu danych związanych z kontenerami.
  • W przypadku kopii zapasowych Docker Compose oraz szczegółowych procedur przywracania danych zapoznaj się z oficjalną dokumentacją Docker dotyczącą odbudowy aplikacji lub skontaktuj się z odpowiednimi deweloperami aplikacji w celu uzyskania konkretnych wskazówek. Aby uzyskać szczegóły, zobacz Home.
  • Podczas procesu konwersji sterownika magazynu z overlay na overlay2 istniejące dane kontenerów mogą wymagać restrukturyzacji lub ponownej konfiguracji, co może wiązać się z usunięciem i ponownym zaimportowaniem kontenerów. Utworzenie kopii zapasowej kontenerów przed konwersją zapewnia, że żadne dane nie zostaną utracone, a ich późniejsze przywrócenie umożliwia płynne przejście na nowy sterownik magazynu bez naruszania stanu operacyjnego kontenerów. Aby uzyskać szczegóły, zobacz Jak utworzyć kopię zapasową i przywrócić kontenery w Container Station.

Procedura​


  1. Otwórz Container Station.
  2. Zlokalizuj powiadomienie Wymagana aktualizacja starszego sterownika.
    uwaga
    Powiadomienie pojawia się tylko w przypadku Container Station korzystających z Docker Engine 24.0 (i nowszych), obok nazwy aplikacji na pasku tytułu. To powiadomienie może służyć jako przypomnienie o konieczności przeprowadzenia aktualizacji.
  3. Kliknij Aktualizuj teraz.
    Pojawi się okno Wymagana aktualizacja sterownika magazynu Overlay.
  4. Kliknij Konwertuj sterownik.
    Pojawi się okno Konwersja starszego sterownika magazynu.
  5. Kliknij Rozpocznij.
    Pojawi się okno Wymagania wstępne.
  6. Kliknij pole wyboru obok oświadczenia potwierdzającego posiadanie kopii zapasowych kontenerów, obrazów i woluminów.
  7. Kliknij Dalej.
    Container Station rozpoczyna proces konwersji i aktualizuje sterownik magazynu.
  8. Kliknij Zakończ.

Dalsza lektura​


 
Ostatnio edytowane: