Przy piwie Jaki NAS do domu?

I tu kolego malinowy pojawia Ci się fantastyczny scenariusz, który zaaplikował @mariuszsal. Załatwiłem mu w okazyjnej cenie HS-251. Mariusz przypiął go zdalnie do swojego NAS'a a w środku zainstalował dysk SSD. Cicho... i mega duże możliwości.
Dysk SSD to trochę drogie rozwiązanie na dane. Domyślam się więc, że taki HS-251 musiałby być więc drugim NASem w domu. A skoro tak, to w dalszym ciągu wolę rozwiązanie z głównym NASem w salonie i tanim playerem w sypialni (niż jednym NASem w salonie i drugim z SSD w sypialni). Ale kończę już offtopa :)
 
Kurcze, może poczekac?
Ale obawiam się że cena tego ts251+ będzie zaporowa, a teraz ts251 mogę kupic ponizej 1000 (plus 150 za 8Gb), a ts253 za1300.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Jeśli kupisz HS-251 i nie będziesz na nim nic innego uruchamiać to też będzie działać idealnie. A nowe wersje, które wchodzą na rynek bez problemu łykają 4K.
Raczej skłaniam sie do ts-251, chociaż wolałbym wersję z (+), ale kiedy bedzie dostępna?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


znalazlem 251+ QNAP TS-251+ (2GB) Serwer Plików USB 3.0 HDMI NEW! spora roznica o 2 rdzenie
 
Właśnie trafiła mi się okazja kupna S DS713+ w cenie około 850PLN.
Czy to dobry zakup?
 
No, ale pomijając te dwie rzeczy(mogę zrobić inaczej) jak ma się S DS713+ w stosunku do TS251 (podobna cena)
 
Porównaj sobie demo dwóch systemów i zobacz który Ci lepiej pasuje. :)
Silas będzie za qnapem, a Ja za S :D
Porównaj aplikację na telefonie. :)
W każdym sprzęcie znajdziesz plusy i minusy :)
 
Mimo, że subiektywnie uważam system DSM za znacznie lepszy od QTS, to kupno DS713+ za ok. 850 zł jest IMHO mało opłacalne. Za praktycznie tą samą cenę (ok. 100 zł więcej, co sam zresztą zauważyłeś) można kupić nowego TS-251 z gwarancją i mocniejszymi podzespołami. Wyłącznie lepszy soft nie usprawiedliwia tej ceny używanego DS713+.

edit: Generalnie nie rozumiem użytkowników, którzy tak wysoko cenią swoje DS713+. Ok, kilka lat temu dali za nie prawie 2k zł i teraz pewnie chcieliby odzyskać przynajmniej połowę. Ale rynek się zmienia i w obecnej sytuacji (promocji na TS-251) prawie 1k za kilkuletni, używany i nieposiadający gwarancji model to jakiś absurd. Swoją drogą dość niedawno ktoś sprzedał DS713+ za 1300zł. To już w ogóle masakra (lepiej dołożyć i za 2k mieć nówkę 716+).
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Dzięki wszystkim za rady.
Pozostaję przy QNAPie.
Muszę tylko znaleźć w dobrej cenie 251 lub 253Pro, z 251+ dam sobie spokój-nie stać mnie z tego co widziałem:
ja przed skupem qnapa czy S.. myslalem o kompie na ITX tym .. Mega PC - Fujitsu Esprimo Q9000 i5 2G IntelHD 500G WiFi HDMI Win7 GW i postawic soft S samemu.
Dzięki kolego za fajnego linka.
Skorzystałem.
Taki komputerek był mi potrzebny do mojego domowego systemu Audio-Video.
I dzięki temu zakupowi mogę swoje poszukiwania ograniczyć do TS-251.
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Fujitsu Qnap TS-439 Pro II