Pomoc Jakie kamery dla QNAP TS-212P z Surveillance Station 5.x

M

mccnex

Guest
Witam,

posiadam Qnapa - model jak w stopce - postanowiłem uruchomić na nim monitoring tyłów swojego podwórka, bo w okolicy licho nie śpi, jak to mawiają. No i pozostaje mi do rozwiązania główny temat - dobrania właściwej kamery.

Moje założenia:

- teren jaki chce objąć monitoringiem to około 500m kwadratowych za domem, za płotem uliczka z lampami (sodowymi), więc w nocy prawie nigdy nie jest w 100% ciemno
- użycie SS w wersji 5.1.1.3.2 (najnowszej dla mojego modelu)
- najpierw jedna kamera, potem z czasem druga dobrana na podstawie doświadczeń z pierwszą; więcej raczej nie planuję.
- jak najlepsza kompatybilność kamery z QNAP-owym SS; niby oczywiste ale tu chodzi mi o uniknięcie jakiegoś flashowania, kombinowania w sofcie etc. co najwyżej załadowanie aktualnego firmware do kamery, ze strony producenta etc.
- kamera zewnętrzna, zasilana poprzez POE, odległość od switcha 30m (zapewne będzie mniej, podaję absolutne maximum).
- kamera ma mieć min. 720p, wykrywanie ruchu i w miarę skuteczny tryb nocny na 15-20 metrów
- wykrycie ruchu na kamerze w zadanym sektorze/obszarze ma wywoływać powiadomienie na e-mail
- cenowo, cóż, jestem realistą i wiem, że za konkretną jakość konkretnie się płaci ale powiedzmy, że na początek budżet na pierwszą kamerę to okolice 600-700PLN, potem zobaczymy.

Z tego co sam widziałem (głównie na Allegro), patrząc pod kątem kompatybilności ze strony Qnapa to są w różnych cenach produkty Foscam (tu na forum raczej nie polecane), Dahua, Hikvision (jakie są Wasze opinie na temat tych kamer??). Jest tu na forum parę osób znających temat, a nawet mogących coś zaoferować ze swojej firmy (@Silas Mariusz ?).

Cóż... Proszę o rady, sugestie, tak abym na końcu był po prostu zadowolony z wyboru.

---

Jeśli to ma znaczenie, to moja instalacja sieciowa wygląda tak:

Router (fritzbox 3490) podpięty do internetu (neostrada/vdsl), wifi i 4 porty gbit ethernet, do nich podpięte dwa 5-portowe switche, tak, że mam w sumie 10 portów ethernetowych, z których 9 idzie w gniazda na terenie całego domostwa, a 1 obsługuje QNAPa. Użyłem dobrej jakości kabli i generalnie wszystko śmiga jak należy (full HD z serwera na mediaboxie bez najmniejszych przycinek, a transfery pomiędzy stacjonarmym PC a QNAPem to ok. 50-60MB[ajtów]/s, chyba nieźle). Jedno z gniazd planuję wykorzystać do monitoringu - podłączyć tam switch z 4x wyjściami POE i dalej kamery.

No i pytania:

Q1. Czy takie rozwiązanie budzi jakieś zastrzeżenia?
Q2. Patrzyłem wstępnie na Allegro, koszty switcha POE od stu kilku do ponad 200 zł. Czy do mojego "projektu" wystarczy jakikolwiek kompatybilny z kamerami, czy raczej mierzyć w coś lepszej jakości (i ceny) żeby uniknąć kłopotów z zasilaniem kamer na podaną odległość? (max 30m, kabel będzie dobrej jakości, żel, ekran etc.)

To chyba wszystko.

Z góry dzięki za wszelką pomoc,

Pozdrawiam :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0188 Build 2017-16-05
Model serwera: QNAP TS-212P
 
widzę, że temat leży nie ruszony, a sam chętnie bym się do podpiął. potrzebuję kamery bezprzewodowej zewnętrznej do sporadycznego podglądania tarasu zarówno z sieci domowej jak i z zewnątrz. Obsługa z wykorzystaniem QNAP TS212-p. pomożecie?
 
Jest tu na forum parę osób znających temat, a nawet mogących coś zaoferować ze swojej firmy (
1.gif
@Silas Mariusz ?).
QNAP nie produkuje kamer.
 
Mam podłączony taki zestaw :
1. Qnap TS-239
2. Switch PoE ULTIPOWER 0054af 802.3af 5xFE (4xPoE) - ok. 220zł
3. Hikvision DS-2CD2042WD-I (4 MPix, 4 mm, 0.01 lx, IR do 30m, WDR) - 4 szt - ok. 560 zł/szt
Kamery podłączone do switcha POE na odległość ok. 50 m
Wszystko bezproblemowo obsługiwane przez Surveillance Station.
 
Mam podłączony taki zestaw :
1. Qnap TS-239
2. Switch PoE ULTIPOWER 0054af 802.3af 5xFE (4xPoE) - ok. 220zł
3. Hikvision DS-2CD2042WD-I (4 MPix, 4 mm, 0.01 lx, IR do 30m, WDR) - 4 szt - ok. 560 zł/szt
Kamery podłączone do switcha POE na odległość ok. 50 m
Wszystko bezproblemowo obsługiwane przez Surveillance Station.
Dzięki za odpowiedź. Trochę mi zeszło ale za Twoją radą nabyłem Hikvision DS-2CD2120F-I. Wszystko skonfigurowane, działa. Również podgląd zdalny. Problem mam natomiast z obsługą oprogramowania.

Pierwotny problem był z dostępem do podglądu z przeglądarki bezpośrednio po wywołaniu adresu (http://192.168.1.64/doc/page/preview.asp). Brak kompatybilności FF wymusił przeprowadzenie dziwnych procedur (opisane w sieci - m.in. grzebanie w rejestrze FF). Ostatecznie zadziałało, ale jakość obrazu jest słaba. Dużo lepszą jakość oferuje androidowa aplikacja HIK Connect.

Później spiąłem kamerę z QNAP Surveillance Station. Poszło gładko, ustawiłem permanentne nagrywanie i utrzymywanie nagrań przez 7 dni. Z menedżera plików widzę, że utworzyła się piękna struktura drzewka (kolejne dni, godziny to katalogi, w których są pliki z pięciominutowymi nagraniami). Niestety dostęp do tych nagrań jest utrudniony. Ekranowe przyciski w QNAP Surveillance Station zachęcają do instalacji QMon.exe ale niestety pomimo kilkukrotnych instalacji - nadal nie mam dostępu do nagrań :/

QNAP Technical Support z dużym zaangażowaniem starał się pomóc. Udał się ustalić, że oni z zewnątrz są w stanie podłączyć się z QVR.exe i widzą podgląd z kamer (mam dowód - dostałem zrzuty ekranowe). Moje próby nie pozwalają przebić się przez zawiśnięcie QVR na etapie logowania :/

Próbowałem łączyć się z QNAPem z wyłączonym DEFENDEREM. Również bezskutecznie. Jakieś pomysły, co blokuje dostęp QVR do QNAPa?
Przeprowadziłem kolejny test na innym komputerze. Nadal bez efektu :/
Po dłuższej chwili QVR wyrzucił pop-up o treści: "QNAP QVR Połączenie nie powiodło się."
 
Ładny obraz z kamer otrzymuje się poprzez Internet Explorer 11.
Qmonitor działal z wcześniejszymi wersjami Chrome ( teraz przestał).
Dziękuje za odpowiedź, ale czy faktycznie jest tak, by mieć dostęp do nagrań w Surveillance Station trzeba "kombinować ze starymi wersjami przeglądarek? I co zrobić, by zmusić do pracy QVR.exe?
 
U mnie Qmonitor działa bez zarzutu.
W przypadku komunikatu "QNAP QVR Połączenie nie powiodło się." sprawdż czy w adresie IP serwera masz adres serwera NAS( poprawnie) czy adres kamery( niepoprawnie).
qmonitor.jpg
 
U mnie Qmonitor działa bez zarzutu.
W przypadku komunikatu "QNAP QVR Połączenie nie powiodło się." sprawdż czy w adresie IP serwera masz adres serwera NAS( poprawnie) czy adres kamery( niepoprawnie).
20909.jpg
cześć, dziękuję za informację. robię właśnie tak jak piszesz. Niestety albo zwraca komunikat "Checking the server..." albo "Połączenie nie powiodło się". Konsultant z serwisu QNAP twierdzi, że podłączył się do mojego QNAPa i widział nagrania (faktycznie przesłał nawet screen), ale ja nie mogę się przebić...
Nie pomaga nawet wyłączenie Windows Defendera :/
No i przeprowadziłem test. Pisaliście powyżej, że wszystko działa na IE 11. Zainstalowałem. Zalogowałem się do nas. Sukces. Klikam MONITOR i dostaję komunikat:
Jeżeli chcesz używać funkcji ""Monitorowanie"" lub ""Odtwarzanie"", musisz najpierw przejść do opcji Internet Explorera (""Narzędzia"" > ""Opcje internetowe"" > ""Bezpieczeństwo"" > ""Lokalny Internet"" > ""Strony"") i zaznaczyć ""Automatycznie wykrywaj sieć internetową"" (lub dodaj adres IP NVR do twoich ""Zaufanych stron""). Następnie odśwież stronę i uruchom funkcję monitorowania/odtwarzania.
Pomimo kilkukrotnego przeprowadzenia tej procedury - komunikat powraca. Co zauważyłem to to, że w belce adresu widoczny jest komunikat:
Błąd certyfikatu
Ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić?
 
a screen z tego dostaniemy ?
cześć, dzięki za zainteresowanie tematem. lecą screen'y.

wywołuję surveilance station na IE11
upload_2017-11-22_21-3-25.png

po kliknięciu "Przejdź do tej strony sieci web (niezalecane)" pojawia się:
upload_2017-11-22_21-4-20.png

a po zalogowaniu widzę:
upload_2017-11-22_21-5-30.png

natomiast, gdy kliknę "Odtwarzanie" do pojawia się:
upload_2017-11-22_21-6-57.png

czyli:
  1. podgląd z kamerki jest (zakreślone zdjęcie najbardziej na lewo na screen'ie powyżej)
  2. występuje "Błąd certyfikatu" (zakreślone na samej górze po prawej na screen'ie powyżej)
  3. nie udaje się wywołać odtwarzania (zakreślone na samym dole po prawej na screen'ie powyżej)
gdy klikam "ok" to pojawia się:
upload_2017-11-22_21-10-39.png

oczywiście pomimo kilku prób instalowania pliku, o którym mowa w pop-up'ie nic się nie zmienia.

Jeśli zaś chodzi o "Błąd certyfikatu" to załączam następujące informacje:
upload_2017-11-22_21-13-48.pngupload_2017-11-22_21-15-1.png upload_2017-11-22_21-15-43.png

Starałem się pokazać wszystko, ale jeśli jeszcze coś potrzebne do postawienia diagnozy - dajcie znać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring