Udzielamy pomocy Jakie kamery dla QNAP TS-212P z Surveillance Station 5.x

Dyskusja w 'Stacja monitoringu' rozpoczęta przez użytkownika mccnex, 26 Maj 2017.

Ładowanie...
  1. mccnex

mccnex Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam,

posiadam Qnapa - model jak w stopce - postanowiłem uruchomić na nim monitoring tyłów swojego podwórka, bo w okolicy licho nie śpi, jak to mawiają. No i pozostaje mi do rozwiązania główny temat - dobrania właściwej kamery.

Moje założenia:

- teren jaki chce objąć monitoringiem to około 500m kwadratowych za domem, za płotem uliczka z lampami (sodowymi), więc w nocy prawie nigdy nie jest w 100% ciemno
    - użycie SS w wersji 5.1.1.3.2 (najnowszej dla mojego modelu)
    - najpierw jedna kamera, potem z czasem druga dobrana na podstawie doświadczeń z pierwszą; więcej raczej nie planuję.
    - jak najlepsza kompatybilność kamery z QNAP-owym SS; niby oczywiste ale tu chodzi mi o uniknięcie jakiegoś flashowania, kombinowania w sofcie etc. co najwyżej załadowanie aktualnego firmware do kamery, ze strony producenta etc.
    - kamera zewnętrzna, zasilana poprzez POE, odległość od switcha 30m (zapewne będzie mniej, podaję absolutne maximum).
    - kamera ma mieć min. 720p, wykrywanie ruchu i w miarę skuteczny tryb nocny na 15-20 metrów
    - wykrycie ruchu na kamerze w zadanym sektorze/obszarze ma wywoływać powiadomienie na e-mail
    - cenowo, cóż, jestem realistą i wiem, że za konkretną jakość konkretnie się płaci ale powiedzmy, że na początek budżet na pierwszą kamerę to okolice 600-700PLN, potem zobaczymy.

Z tego co sam widziałem (głównie na Allegro), patrząc pod kątem kompatybilności ze strony Qnapa to są w różnych cenach produkty Foscam (tu na forum raczej nie polecane), Dahua, Hikvision (jakie są Wasze opinie na temat tych kamer??). Jest tu na forum parę osób znających temat, a nawet mogących coś zaoferować ze swojej firmy (@Silas Mariusz@Silas Mariusz ?).

Cóż... Proszę o rady, sugestie, tak abym na końcu był po prostu zadowolony z wyboru.

---

Jeśli to ma znaczenie, to moja instalacja sieciowa wygląda tak:

Router (fritzbox 3490) podpięty do internetu (neostrada/vdsl), wifi i 4 porty gbit ethernet, do nich podpięte dwa 5-portowe switche, tak, że mam w sumie 10 portów ethernetowych, z których 9 idzie w gniazda na terenie całego domostwa, a 1 obsługuje QNAPa. Użyłem dobrej jakości kabli i generalnie wszystko śmiga jak należy (full HD z serwera na mediaboxie bez najmniejszych przycinek, a transfery pomiędzy stacjonarmym PC a QNAPem to ok. 50-60MB[ajtów]/s, chyba nieźle). Jedno z gniazd planuję wykorzystać do monitoringu - podłączyć tam switch z 4x wyjściami POE i dalej kamery.

No i pytania:

Q1. Czy takie rozwiązanie budzi jakieś zastrzeżenia?
    Q2. Patrzyłem wstępnie na Allegro, koszty switcha POE od stu kilku do ponad 200 zł. Czy do mojego "projektu" wystarczy jakikolwiek kompatybilny z kamerami, czy raczej mierzyć w coś lepszej jakości (i ceny) żeby uniknąć kłopotów z zasilaniem kamer na podaną odległość? (max 30m, kabel będzie dobrej jakości, żel, ekran etc.)

To chyba wszystko.

Z góry dzięki za wszelką pomoc,

Pozdrawiam :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0188 Build 2017-16-05
    Model serwera: QNAP TS-212P

2. _leszek_

_leszek_ Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    12:32
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-212
    Ethernet:
    802.11g
    TS-212 802.11g
    widzę, że temat leży nie ruszony, a sam chętnie bym się do podpiął. potrzebuję kamery bezprzewodowej zewnętrznej do sporadycznego podglądania tarasu zarówno z sieci domowej jak i z zewnątrz. Obsługa z wykorzystaniem QNAP TS212-p. pomożecie?

3. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 344 / 30 / -5
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    QNAP nie produkuje kamer.

4. krissos

krissos Kierowca szefa Q's Excellence

Miejscowość:
    Zagłębie
    Local Time:
    Oceny:
    +57 / 2 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Ale współpracuje z kamerami MERX

• Lubię to! Lubię to! x 1
  5. zurcio

zurcio Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x51 1 GbE
    Mam podłączony taki zestaw :
    1. Qnap TS-239
    2. Switch PoE ULTIPOWER 0054af 802.3af 5xFE (4xPoE) - ok. 220zł
    3. Hikvision DS-2CD2042WD-I (4 MPix, 4 mm, 0.01 lx, IR do 30m, WDR) - 4 szt - ok. 560 zł/szt
    Kamery podłączone do switcha POE na odległość ok. 50 m
    Wszystko bezproblemowo obsługiwane przez Surveillance Station.

Poleć tę stronę