Recenzja Jakie rozwiązanie dla poczty e - mail?

Ważne są górne wartości - 1 skrzynka 5 GB , reszta po 100 MB ?
 
Ważna jest całość tj. ok. 5 GB na kilka skrzynek natomiast jak trafiłaby się jakaś dobra oferta to pousuwałbym skrzynki z dużych załączników i pewnie dałbym rade zmieścić się w 2 GB :)
 
Jak mówi szef - Plesk dzieli i rządzi. Od roku na Plesku od roku bez problemów, zarządzanie mega intuicyjne, konfiguracja przyjemna. 40 złotych to nie jest kosmos cenowy, tym bardziej jak na tym zarabiasz, a oszczędzisz sobie milionów problemów - a to jest bezcenne.
 
Znalazłem gdzieś Email Hosting | Ad-Free Business Email Hosting - Zoho Mail jako alternatywę dla ProtonMail i zacząłem nawet testować, ale po przeanalizowaniu ceny w stosunku do moich potrzeb uznałem, że to za droga opcja dla jednej osoby (ale korzystającej z kilku domen) pomimo, że i tak to jedno z tańszych rozwiązań tego typu na rynku.
Ostatnio miałem wreszcie trochę wolnego i przyjrzałem się rozwiązaniu proponowanemu przez pigersa tj. Mailcow dockerized MailCow: dockerized, czyli (relatywnie) prosty sposób na własny serwer pocztowy (poczta we własnej domenie) .
Na początku były to tylko testy z jedną z domen, ale jak udało mi się "ogarnąć" rekordy DNS dla tej domeny to uznałem, że jest to bardzo ciekawa opcja.
Sama instalacja jest bardzo prosta (korzystałem z tutorialu jak w linku powyżej), a za prawidłowe działanie odpowiada konfiguracja zawarta w kilku obrazach dockera.
Po testach uruchomiłem całość produkcyjnie dla wszystkich swoich domen i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony ponieważ działa mi to już od ponad trzech tygodni i żadnych problemów nawet ze spamem, a w dopracowaniu odpowiednich ostawień dla skrzynek pocztowych bardzo pomógł mi serwis Newsletters spam test by mail-tester.com i w efekcie mój wynik dla wszystkich skrzynek to 10/10.
Panel do zarządzania również bardzo intuicyjny i przyjemny, a web mail panel oparty na SoGo bardzo funkcjonalny, który oferuje również synchronizację kontaktów i kalendarza.
Szczerze polecam.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. serwer pocztowy
  2. Poczta
  3. mail server
  4. plesk
  5. serwer pocztowy na qnap
  6. xeams
  7. mailcow
  8. outlook
  9. serwer mail
  10. hosting
  11. imap
  12. mailing