Kamera sieciowa IP AXIS 2100 - jak zainstalowac?

mikex79

Nowy użytkownik
Noobie
18 Styczeń 2009
1
0
1
Witam
Kupilem kamere sieciowa AXIS 2100 w celu przeprowadzenia testu tego typu sprzetu jako ze interesuje sie CCTV i chcialbuym poszerzyc moja wiedze na ten temat, niemnej jednak mam problem z zainstalowaniem tej kamery, nie znam sie za bardzo na sieciach a w domu mam lokalna siec bezprzewodowa i trzy laptopy podlaczone do niej, instrukcje do kamery mem w jezyku angielskim ale nie jest to problem problemem jest znalezianie kamery w sieci i przypisanie jej adresu IP (software se stony AXIS COMMUNICATIONS nie dziala u mne -nie wiem dlaczego) producent sugeruj wpisanie nastepujacych komend w dosie:
arp -s<server IP address><ethernet address><my PC IP address>
nie wiem czym sa : server IP address i my PC IP address i jak je znalezc? ethernet address to szesnastkowo zapisany kod na obudowei urzadzenia
raz juz to wpisalem i po wpisaniu ping sygnal wracal ale nei mialem internetu i po wpisaniu dowolnego adresu www na kazdym z 3 laptopow wyswietlal sie tylko obraz z kamery i nie bylo lacznosci z internetem
prosze o pomoc,czy ktos ma juz doswiadczenie z kamerami AXIS???
 
nie piszesz na jakim systemie masz kompy - ale na 90% jest to jakaś wersja windows - przypuszczam że coś oparte na w2k, wxp - nie wiem jak byłoby to na vista bo nie mam - przypuszczam ze też gdzieś musi być coś a la wiersz poelcenia

mikex79 napisał:
nie wiem czym sa : server IP address i my PC IP address i jak je znalezc? ethernet address to szesnastkowo zapisany kod na obudowei urzadzenia

(dla Windows 2000/xp i pochodnych) uruchamiasz wiersz poleceń klikasz start>uruchom>cmd (tzn w to okienko które się pokaże wpisujesz cmd i naciskasz enter)

ipconfig - poda adres ip aktywnego połączenia oraz adres ip bramy (routera - tzn do internetu)
ipconfig /all - poda wszystkie aktywne karty sieciowe z interesującymi Cię danymi + mac adres + kilka innych przydatnych informacji jak np. używany DNS
ipconfig /? - składnia polecenia (generalnie dotyczy to prawie wszystkich poleceń tzn [ spacja ]/? pokazuje składnie/opis polecenia)

ip adres - adres ip Twojego kompa
mac adres - adres sprzętowy Twojego kompa (w kompie są programy do zmiany tego adresu, niektóre sterowniki dla Windows umożliwiają zmianę tego adresu bez dodatkowego oprogramowania)

server ip address - to adres ip kamerki
mac adres - adres sprzętowy (naklejony na urządzeniu)