Pomoc kamerka ip i zapis bezposrednio na pendrive

zyxio

Passing Basics
Beginner
29 Wrzesień 2022
22
0
1
36
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
witam
mam kamerkę ip jako monitoring przed domem. Chcialbym zapisywac z niej fimy przez ftp na qnapa. Jednak qnap stoi w pokoju gdzie pracuje i denerwuje mnie to skrobanie twardych dysków (dyski sa oczywiście mechaniczne). Przy zapisie z kamery ten dzwiek bedzie mnie denerowal bez przerwy.
Pomyslalem że kupie jakiś spory pendrive np 500gb i bede zapisywal filmy na ten pendrive. I teraz pytanie: czy dyski dalej będą mielić czy jesli zapis bedzie na pendive to qnap jest na tyle sprytny ze pominie to dysk twardy jako posrednik w takiej transmisji ? jakie jeszcze inne mam wyjscie pomijac zmianę dysków w qnapie na ssd ?
 
przyznasz ze qnap w budynku z alarmem jest bezpieczniejszy niz karta pamięci w kamerce ktorą można wyrwać z drabiny. Ale zanim to zrobi to się nagra na nią lub na drugą która na nią patrzy.
 
Nie będę wnikac w scenariusze co mógłby zrobić potencjalny złodziej. Jeśli masz kamery i alarm to juz jest bardzo mała szansa że ktoś się połasi, chyba że dajesz do zrozumienia statusem ze Ci się zdecydowanie przelewa. Tylko wtedy to wpadnie Ci taka ekipa że i kamery, i alarm i QNAP zniknie.

Kamery montuj tak by nie można było ich dosięgnąć. Zadbaj o zasilanie awaryjne... Prąd Ci ciachną i będą jak u siebie. A jak rejestrować filmy to nie na urządzeniach które są na widoku, no tak nie można jeśli myślisz o bezpieczeństwie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dysk twardy
  2. kamery
  3. dysk ssd