KASOWANIE DANYCH - PROBLEM

Oskar Szlenk

Nowy użytkownik
Noobie
2 Czerwiec 2010
8
0
1
Witam ,

lakoniczne pytanie , zauważyłem że nie wszystkie pliki z mojego NMP mogę usunąć , dlaczego się tak dzieje i jak temu zaradzić?

Jeszcze jedna sprawa , moj NMP ma dziwną przypadłość , po skasowaniu paru plików (operacja wykonana z ekploratora czyli na zmapowanym dysku) i włączeniu telewizora zauważyłem że mam do nich dalej dostęp z menu Qnapa na TV , mimo iż w eksploratorze ich nie widzę ... ? WTF ? potwierdza to też wolne miejsce na dysku a raczej jego brak ,
proszę o pomoc gdyż chcę uniknąć formatowania.

Pozdrawiam
 
Prawdopodobnie informacja o plikach jest przechowywana w jakimś buforze w TV. Jak się bufor odświeży to pliki powinny zniknąć z wykazu.

> włączeniu telewizora zauważyłem że mam do nich dalej dostęp z menu Qnapa na TV

Tzn. nadal możesz je uruchomić/obejrzeć ?
 
dzięki za info ale to nie bufor TV , obraz na TV wyświetla się przez hdmi z qnapa , więc to samo urządzenie listuje to co ma na dysku , zastanawiające jest dla mnie że z poziomu kompa , czyli jak qnap w sumie dla mnie pracuje jako nas ,ja nie widzę tych plików które widzi system qnapa który jest wyświetlany bezpośrednio na TV. Kolejna nieprawidłowość ( względnie mój kiepski stan wiedzy ) to fakt iż te pliki istnieją fizycznie na dysku gdyż można je włączyć z poziomu urządzenia i jego interfejsu dostepnego przez TV , moge też je tam usunąć , ale nie ukrywam że jest tego dużo... i wygodniej by było zrobić to z kompa. Zastanawiające jest np. to że udział sieciowy SERIALE ( :) - jakie to popularne :p ) który skasowałem i nie widzę go już w kompa , nie mogę zmapować tego jako dysk i z panelu administracyjnego wynika że nie ma już takiego udziału , a na TV widać , listują się pliki i moge je uruchomić .... WTF ?
Pomyślałem że to soft i zaktualizowałem do najnowszego ze strony QNAP ale problem pozostał.

Proszę o waszą radę , ja jestem w kropce a format to nie rozwiązanie dla mnie gdyż nie chce stracić tych danych ( nie mam nawet gdzie tego zrzucić :( )

Pozdr.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kasowanie plików